Felkészülés: a harmadik félidőben fordított az ETO

2013.07.10. 21:31
A bajnoki címvédő Győri ETO felkészülési mérkőzésen 2–1-re nyert a zsilvásárhelyi Pandurii ellen. A zöld-fehérek gólját Koltai Tamás és Mihai Nicorec szerezte. Az összecsapás – a győriek nyári meccsei során nem először – nem kilencven percig tartott, hanem még egy 2x15 perces ráadást is „ráhúztak” a felek.

A Debrecenhez hasonlóan a bajnok Győri ETO is romániai ellenféllel szemben mérte össze magát, a zsilvásárhelyi Panduriival. A mérkőzésen Tarmo Kinket már korán le kellett cserélni sérülés miatt, a helyére beállt Leandro Martínez nevéhez fűződött az első nagyobb győri helyzet bő fél óra után. A küzdelmes félidő hajrájában megszerezte a vezetést a vendégcsapat, egy jobb oldali szöglet után Deivydas Matulevicius fejelt Lubos Kamenár hálójába. 0–1

A második félidő mozgalmasabb játékot hozott az elsőnél, Völgyi Dániel a kapufát is eltalálta, és ezen kívül is több győri helyzet volt, de gól nem született. A „ráadásban” aztán megtört a román csapat ellenállása, újabb fejes gól született. Kalmár Zsolt beadására Koltai Tamás érkezett, és a hálóba csúsztatott a 100. percben. 1–1

Tizenkét perccel később megszületett a győztes gól is, ezúttal Nemanja Andrics volt az előkészítő, a befejező pedig a felkészülési időszakban rendkívül gólerősen teljesítő Mihai Nicorec, közeli lövésével 2–1-re nyert az ETO.Deivydas Matulevicius fejelt Lubos Kamenár hálójába. 0–1