DVTK: „Rudolf úgy dolgozik, mint egy igazi példakép"

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.06.25. 13:14
A DVTK labdarúgócsapatának vezetőedzője, Tomiszlav Szivics többek között a kapuskérdésről és Rudolf Gergely hozzáállásáról is nyilatkozott a Nemzeti Sportnak.

Rózsa Dániel ügyében a DVTK egyeztet a Haladással. A kapus szerződésében szerepel kivásárlási összeg, igaz, ezt a miskolciak kissé sokallják. Az már bizonyos, hogy Ribánszki László távozik, lejárt a szerződése, és bár volt olyan opció benne, hogy maradhat, inkább megy.

„Szerintem amikor olvasta, hogy én leszek az edző, úgy gondolta, jobb, ha nem marad – mondta Tomiszlav Szivics. – Korábban már dolgoztunk együtt, ismerjük egymást, ő úgy gondolta, máshol próbál szerencsét...”

És mi van azokkal, akik maradnak? Tomiszlav Szivics azt szeretné, ha mielőbb kialakulna a keret, vagyis gyorsan fejeződjön be a jövés-menés a klubnál. Az edző úgy véli, a többek között Elek Ákosra, Bacsa Patrikra, Rudolf Gergelyre épített csapat erős lesz a következő szezonban. Ha már szóba került: mi a helyzet Rudolf Gergővel?

„Úgy dolgozik, mint egy igazi példakép – mondta Tomiszlav Szivics. – Csúszik-mászik, küzd az edzéseken, szerintem hatalmas a motiváció benne. Ismernek már engem, nem szokásom nagyon cifrázni a játékosokat, de ahogy Gergő dolgozik, azzal kapcsolatban egy szó kifogásom sem lehet. Eddig... A többi is csak rajta múlik.”

Megérkezett Diósgyőrbe L'Imam Seydi is – ő korábban beteget jelentett, és Tomiszlav Szivics múlt héten azt mondta, jobb, ha orvosi papírokkal támasztja alá távolmaradásának okait, különben... Nos, nincs már vita, a légiós a szükséges iratokkal együtt érkezett meg Miskolcra, Spanyolországban volt gyógykezelésen.

Legfrissebb hírek

A tavaszi arcát mutatta az Újpest és a Diósgyőr, döntetlen született a Szuszában

Labdarúgó NB I
2025.04.26. 21:55

Holdampf Gergő: A negyedik hely megszerzéséhez győzelmek kellenek

Labdarúgó NB I
2025.04.26. 11:26

Bödéék több mint 10 év után győznék le újra a tavasszal még szintén veretlen ETO-t

Labdarúgó NB I
2025.04.25. 13:47

A Győr idegenben folytatta jó sorozatát, a DVTK-t is legyőzte

Labdarúgó NB I
2025.04.19. 18:10

Egyszer sem kapott még ki 2025-ben a Paks – megint a Puskás Akadémia veri meg?

Labdarúgó NB I
2025.04.19. 12:15

Hosszabbított saját nevelésű védőjével a DVTK

Labdarúgó NB I
2025.04.14. 18:06

A hajrában két perc alatt fordított a Diósgyőr, pont nélkül maradt a Kecskemét

Labdarúgó NB I
2025.04.11. 19:55

NB I: 32 éve nem látott nyeretlenségi széria küszöbén a Lokit fogadó Újpest

Labdarúgó NB I
2025.04.11. 14:45
Ezek is érdekelhetik