Erőn felül teljesítő Rákóczi - értékelje a Kaposvár őszét!

Vágólapra másolva!
2012.12.13. 17:06
null
A kaposváriak ősze kiválóan sikerült. Milyen lesz a tavasz? (Fotó: Szabó Miklós)
Bár olvasóink a nyáron csak a 13–14. helyre várták a Kaposvárt, a Rákóczi nagy meglepetésre kiválóan teljesített az őszi idényben, és a tabella nyolcadik helyén várja a tavaszi folytatást. A Nemzeti Sport szombati számában a Kaposvárral foglalkozik NB I-es őszértékelőjében. Írja meg Ön is véleményét a csapat szerepléséről kommentben!

 

KAPOSVÁR

Mérleg: 8., 6–5–6, 17–20, 23 pont

Hazai mérleg: 3–4–1

Idegenbeli mérleg: 3–1–5

Házi gólkirály: Balázs Benjámin, Mustapha Diallo, Jammeh Haruna, Oláh Lóránt, Bojan Pavlovics, Bojan Vrucina, Zámbó Bence (2-2 gól)

Házi „lapkirály": Drazsen Okuka (6 sárga)

Legjobb NS-átlag: Lubos Hajdúch 6.000

Legrosszabb NS-átlag: Bojan Vrucina 4.625

Legjobb mérkőzés az ősszel: A Diósgyőr elleni, idegenbeli 1–0-s győzelem, amellyel a kaposvári játékosok korábbi edzőjüknek, Sisa Tibornak is bizonyítottak.

Legrosszabb mérkőzés az ősszel: A Bp. Honvéd elleni 3–5 a Bozsik-stadionban, ahol a kaposváriak alárendelt szerepet játszottak, s a kispestieknek köszönhetik, hogy 5–1-es vezetésüknél teljesen visszavettek a lendületből. A Kaposvár az utolsó tíz percben két góllal szépített az eredményen.

Kellemes meglepetés: Horváth Tamás egyre inkább meghatározó labdarúgója lesz a Rákóczinak. A mindössze 21 esztendős középpályás remekül hozza helyzetbe csapattársait.

Kellemetlen meglepetés: Bár négy csatár is tagja a Rákóczi keretének, Waltner Róbert Achilles-ín-műtétje miatt a negyedik fordulótól nem játszott, a közvetlenül a szezon kezdete előtt igazolt Bojan Vrucina formán kívül futballozott, ráadásul kétszer is piros lap miatt töltötte eltiltását. Jammeh Haruna nem meghatározó labdarúgó, miként Oláh Lóránt sem nyújtott kiemelkedőt az ősszel.

Miben kellene javulni? A helyzetkihasználásban mindenképpen, elvégre a keret legeredményesebb labdarúgói két-két gólosok. Emellett kapott néhány megmosolyogtató gólt a csapat, vagyis a védelem lehetne határozottabb.

Az NSO olvasói ide várták a csapatot a nyáron: 13–14. hely

SZAVAZÁS

Ön szerint hányadik helyen végez az NB I-ben a Kaposvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

SZAVAZÁS

Tízes listán hányasra értékelné a Kaposvár labdarúgócsapatának őszi teljesítményét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

 

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: minimum 90 fiatalperc minden csapatban a 17. fordulóban

Utánpótlássport
Tegnap, 9:03

A MAFC ellen sem vesztett játszmát a Kaposvár a férfi röplabda Extraligában

Röplabda
2025.12.13. 20:40

Kiakadtak a rajongók, rendbontással indult Lionel Messi indiai körútja

Minden más foci
2025.12.13. 11:14

Bravúros kaposvári győzelem a férfi Challenge-kupában

Röplabda
2025.12.09. 20:48

Labdarúgás: több mint 1200 fiatalperc az NB I 16. fordulójában

Utánpótlássport
2025.12.09. 11:28

Körmenden szenvedte el idénybeli második vereségét a Falco

Kosárlabda
2025.12.06. 21:34

Labdarúgás: portugál duplaarany az U17-es korosztályban

Utánpótlássport
2025.12.03. 09:00

Labdarúgás: hat gólt rúgott a bolgároknak az U17-es leányválogatott

Utánpótlássport
2025.12.02. 17:51
Ezek is érdekelhetik