MLSZ: zárt tárgyaláson helybenhagyták Sousa büntetését

2012.11.24. 07:25
Paulo Sousa nem ülhet a Videoton kispadjára vasárnap a Lombard Pápa elleni bajnokin. A szakembert csapata pécsi találkozójának 49. percében Andó-Szabó Sándor küldte el a kispadról – a játékvezetői jelentés szerint azért, mert egyik ítélete után gúnyosan megtapsolta őt –, amiért kedden az MLSZ fegyelmi bizottsága tárgyalás megtartása nélkül egy találkozóra eltiltotta. Pénteken, zárt ajtók mögött a tárgyalás is megvolt, a helyzet azonban nem változott.

Paulo Sousa, valamint jogi képviselője, dr. Czermann János és az ezúttal tolmácsként közreműködő kommunikációs vezető, Szabó Gergő elmondta, hogy a szakember nem a játékvezető ítéletével kapcsolatban tapsolt, hanem játékosát, Álvaro Brachit biztatta tenyerének összecsapásával, és figyelmeztette, ne foglalkozzon a bíróval. Ezt televíziós felvételekkel is alátámasztották.

Ugyanakkor azt a szakember elismerte, hogy miután fegyelmezte őt a játékvezető, elhagyta a technikai zónát.

Más irányú elfoglaltsága miatt Andó-Szabó Sándor nem tudott megjelenni a tárgyaláson, így csak Álvaro Brachi igazolhatta a szakember állításait. Hiába azonban a tanú, a Birinyi István, Nagy Antal, Mógor Béla összetételű testület helybenhagyta az elsőfokú ítéletet. Még akkor is, ha esetleg úgy gondolták, hogy a szakember – ezúttal – valóban nem foglalkozott a játékvezetővel, mert a bírói és az ellenőri jelentés lényegében szent. Paulo Sousát egyébként mint visszaesőt százezer forintra is megbüntette az elsőfokú testület, és ezt a tételt is helybenhagyták pénteken.

 

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Népsport: amikor a Ferencvárosnak jó volt az egy pont…

Népsport
2026.06.09. 10:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Újabb játékossal hosszabbított szerződést az NB II-es Videoton

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 15:34
Ezek is érdekelhetik