NB I: Ez a Vidi nem emlékeztet arra, amelyikben én játszottam - Farkas Balázs

2011.09.17. 11:02
Azt is hihetnénk, a Vasas labdarúgója, Farkas Balázs „élesíti” már a csukáját, a Videoton elleni mai bajnoki előtt, ugyanis nem éppen önszántából távozott nyáron Székesfehérvárról, csakhogy erről szó sincs. A Videotont hat éven keresztül erősítő középpályás – aki kapitánya volt a bajnoki címet nyerő együttesnek – véletlenül sem a rá nem számító Paulo Sousának akar bizonyítani, és bár sokan furcsállják, hogy a címvédőnél minden a portugál szakember elképzelései szerint zajlik, a középpályás szerint a profi világban ez csak így működhet.

„A szombati ellenfelet éppúgy Videotonnak hívják, mint azt a csapatot, amelyben éveken keresztül futballoztam, azonban sem a stáb, sem pedig a játékoskeret nem emlékeztet arra, amellyel bajnok lettem” – mondta a Nemzeti Sportnak a Vasas pénteki edzése után Farkas Balázs.

„A nyári változások után a Vidi keretét semmivel sem ismerem jobban, mint bármelyik NB I-es riválisét, ám a történtek ellenére a klub fontos helyet tölt be a szívemben. Maradjunk annyiban, naprakész vagyok a székesfehérváriaknál folyó szakmai munkából, ám a héten nem kerestük egymást a régi társakkal, mindenki a saját feladatára koncentrált. A párharc esélyese a Videoton, hiszen a legutóbbi bajnok érkezik hozzánk – még ha nyomaiban sem emlékeztet tavalyi önmagára –, ám a Vasasnak égető szüksége van minden pontra, és mert az előző hetekben jó irányba indultunk el, bízom a jó folytatásban” – fogalmazott a középpályás, aki nem érezne elégtételt egy szombati siker után.

„Számomra az az elégtétel, ha ránézek azokra az érmekre, amelyeket a Vidivel nyertem. Paulo Sousára csak azért haragszom, mert a nyáron nem engedett edzeni, de már nem foglalkozom vele. Mindenesetre becsülöm a bajnokcsapat tulajdonosában, hogy megbízik a portugál edzőben, szabad kezet ad neki, ugyanis a profi világban csak így lehet” – tette hozzá a Videotontól nyáron távozó Farkas.

Legfrissebb hírek

NB II: öt piros lap és Vidi-győzelem Fehérváron; az utolsó percben úszott el a Gyirmót hibátlan mérlege

Labdarúgó NB II
2026.08.08. 19:39

Brutális lapjárás, de csak egyetlen gól a Vidi és a Szeged meccsén

Labdarúgó NB II
2026.08.08. 19:26

A legendás Vidi elleni kupadöntő feledhetetlen – a Real Madrid magyarok elleni meccsei

Spanyol labdarúgás
2026.08.08. 15:54

NB II: a Videoton szerződést bontott a fiatal balhátvéddel

Labdarúgó NB II
2026.08.05. 14:04

Visszatért Fehérvárra a Vidi korábbi bajnok és kupagyőztes kapusa

Labdarúgó NB II
2026.08.04. 17:28

Farkas Balázst a legjobb 16 között emelték ki a budapesti fallabda Eb-n

Egyéb egyéni
2026.08.04. 10:56

A jövő héten megtörténhet a tulajdonosváltás a Videotonnál

Labdarúgó NB II
2026.08.02. 19:01

Előnyről kapott ki a Vidi Barcikán, létszámfölényben ikszelt a KTE – ez történt szombaton az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.08.01. 19:35