Női kosárlabda NB I: a Cegléd és a Szekszárd is nyert

2019.04.19. 19:36
A női kosárlabda NB I rájátszásában a VBW CEKK Cegléd a PEAC-Pécset, az Atomerőmű KSC Szekszárd az NKE-Csatát győzte le, így az ötödik helyért Szekszárd–Cegléd mérkőzést rendeznek majd.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
AZ 5–8. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS

VBW CEKK CEGLÉD–PEAC-PÉCS 72–70 (17–19, 23–14, 14–18, 18–19)
Cegléd, 400
néző. Vezette: Győrffy, Balog Gy., Balogh Gy.
CEGLÉD: SWANIER 17/6, POPOVICS 18/3, Gorjanácz 8/6, BAUGH 14, Hamilton-Carter 7. Csere: Révész B. 3, Kobolák 5/3, Böröndy D. Edző: Peter Jankovic
PÉCS: VANLOO 12/6, Wentzel 4, SIMON ZS. 13/3, Tetemondová 8/3, Brewer 6. Csere: IMOVBIOH 20, Gémes-Sarok 2, Ruják N. 5/3. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–6. 4. p.: 2–12. 7. p.: 11–12. 11. p.: 19–19. 15. p.: 23–28. 18. p.: 32–29. 22. p.: 40–38. 26. p.: 46–49. 30. p.: 54–51. 33. p.: 62–53. 36. p.: 69–59
Kipontozódott: Hamilton-Carter (36. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Cegléd javára
Peter Jankovic: – Az utolsó pillanatig küzdöttünk, és az utolsó két meccsbe nagyon nagy munkát tett bele a csapat. Egyetlen pillanatra sem adták fel a játékosaim, így nagyon elégedett vagyok velük, mert két nagyon szoros és nehéz mérkőzést tudtunk megnyerni. Talán szerencsések is voltunk, de a szezonban annyi szoros meccset veszítettünk el az utolsó pillanatokban, hogy egy kis szerencse már nekünk is járt.
Meszlényi Róbert: – Megtettünk mindent a győzelemért, de a végjátékban, amikor kellett volna, nem tudtunk különleges produkciót hozni. Sőt, az egész meccs alatt nem volt kiugró teljesítményünk, míg a Ceglédben akadtak ilyenek és voltak extra dobásaik is. Ugyanolyan volt, mint a pécsi mérkőzés, most is szoros, a végén megvolt a lehetőségünk, de nem tudtunk élni vele. Aki nem tud élni az ilyen lehetőségekkel, az kikap és játszik a hetedik helyért.

NKE-FCSM CSATA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 63–72 (15–23, 20–16, 13–17, 15–16)
Budapest, NKE Ludovika Aréna, 250 néző. Vezette: Földházi, Győrfy R., Major
CSATA: HORVÁTH B. 7/3, N. JOVANOVICS 20/12, Lelik 12/3, Nagy-Bujdosó 3, Lang 5/3. Csere: Barnai 8, Austria 5/3, Mányoky R. 3/3, Radócz. Edző: Tursics Krisztián
SZEKSZÁRD: Studer Á. 9/3, DOJKIC 14/6, GEREBEN 16, Bishop 4, MCCALL 13. Csere: THEODOREÁN 7/3, Mansaré, Kiss V. 2, Studer Zs., Bálint 7/3. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–6. 8. p.: 12–20. 13. p.: 21–29. 17. p.: 28–33. 24. p.: 40–42. 28. p.: 45–50. 34. p.: 54–62. 36. p.: 57–62. 39. p.: 63–70
Kipontozódott: Barnai (33. p.), Studer Á. (38. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szekszárd javára
Tursics Krisztián: – Ismét rosszul kezdtük a meccset, hamar tízpontos előnyre tett szert a Szekszárd. A második félidőben utolértük ellenfelünket, át is vettük a vezetést, de energiánkat felemésztette a felzárkózás. A negyedik negyedre elfáradtunk, riválisunk jól védekezve, rutinosan lehozta a meccset. A Szekszárd végig kontrollálta az összecsapást, megérdemelten nyert. Neki sok sikert kívánok, mi pedig folytatjuk a megkezdett munkát.
Djokics Zseljko: – Számunkra fontos volt, hogy nyerjünk, így le tudtuk zárni a párharcot. A meccs előtti utolsó edzésen hangsúlyoztuk, hogy számunkra új sorozat kezdődött ezzel a párharccal az Európa-kupa-szereplés megszerzése miatt. Bebizonyosodott, hogy roppant erős ez a bajnokság, nagyon jó meccseket játszottunk a Csatával, hiszen ellenfelünk jól dobott kintről. Szerintem ez a találkozó a kívülálló számára igencsak szórakoztató, látványos játékot hozott a kosárlabda minden szépségével. Végezetül szeretném megköszönni szurkolóinknak, hogy ennyien elkísérték a csapatot, és a bajnokság ezen szakaszában is kitartanak az együttes mellett.