Női kosár NB I: nagy hullámzás után meglepő PEAC-vereség

2014.02.16. 20:00
A PEAC-Pécs hazai pályán, egy roppant hullámzó mérkőzésen meglepetésre 61–54-re kikapott a remekül hajrázó ZTE-től a női kosárlabda NB I középszakaszának vasárnapi játéknapján. A Szekszárd hazai pályán kiváló harmadik negyedet futott a Cegléd ellen, és idénybeli pontcsúcsot elérve 92–74-re győzött.

Az első félidő végi 22–21-es vezetés után a PEAC „leragadt", a ZTE egy 19–3-as szériával nagyot fordított a meccsen. Ekkor a pécsieken volt a sor, hogy egy 17–0-val válaszoljanak, ám hiába vezettek 42–40-re, majd 52–48-ra is, az inga újra átlendült, 11–0-t trappoltak a mindössze nyolc játékossal kiálló zalaiak – és az újból megszerzett vezetést már nem engedték ki a kezükből.PEAC „leragadt", a ZTE egy 19–3-as szériával nagyot fordított a meccsen. Ekkor a pécsieken volt a sor, hogy egy 17–0-val válaszoljanak, ám hiába vezettek 42–40-re, majd 52–48-ra is, az inga újra átlendült, 11–0-t trappoltak a mindössze nyolc játékossal kiálló zalaiak – és az újból megszerzett vezetést már nem engedték ki a kezükből.

A pécsiekről tudni kell, hogy Fűrész Diána, az első számú irányító a lábfejében keletkezett fáradásos törés miatt nem játszhatott, és Nagy-Bujdosó Nóra, Szanja Orozovics, valamint Raus Vivien sem teljesen egészségesen lépett pályára.

A Szekszárd a szünetben még csak egy ponttal vezetett a Cegléd ellen (43–42), ám a harmadik negyedben – a játékrészben négy triplát elsüllyesztő Maja Scsekics vezérletével – futott egy 34–10-es szériát, amivel eldöntötte a mérkőzést. A tolnaiak eddigi legmagasabb pontszáma 90 volt ebben az idényben.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Középszakasz, 2. forduló

PEAC-PÉCS–ZTE NKK 54–61 (9–13, 13–8, 20–19, 12–21)
Pécs, 300
néző. V: Makovsky, Surányi, Lövész
PEAC-PÉCS: RAKSÁNYI 14/6, Reid 4, Jovanovics 6/3, Nagy-Bujdosó 8, Kiss V. Csere: Kaposi 6, Szűcs R. 2, Raus, Orozovics 9, HORVÁTH L. 5, Nagy D., Pap R. Edző: Djokics Zseljko
ZTE NKK: TÖRÖK SZ. 6, Fuisz 4, VARGA ZS. 14, CZUKOR 13/3, Horváth Zs. 7. Csere: Mányoki 9/3, FRITZ 6, Vágvölgyi 2. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 6. p.: 5–6. 13. p.: 12–15. 17. p.: 15–19. 23. p.: 23–30. 26. p.: 25–40. 33. p.: 46–46. 37. p.: 52–49
Kipontozódott: Reid (40. p.)
Dokics Zseljko: – Gratulálok a Zalaegerszegnek, nagy problémával küzdünk a bajnokságnak ebben a szakaszában, sajnos ez ezen a mérkőzésen ki is ütközött.
Gáll Tamás: – Már vártam egy ilyen győzelemre, nem gondoltam, hogy ez éppen a Pécs ellen sikerül. Minden elismerésem a lányoké.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–CEGLÉDI EKK 92–74 (16–18, 27–24, 34–13, 15–19)
Szekszárd, 350
néző. V: Balogh Gy., Jurák, Kovács N.
SZEKSZÁRD: SCSEKICS 24/12, Studer Zs. 6, DUSANICS 11/3, ZELE 16, Singleton 6. Csere: KOTNIK 8, Studer Á. 8, THEODOREÁN 5/3, Tamis 8/6, Hajdú Zs., Simon A., Árvay. Edző: Magyar Gergely
CEGLÉD: HADZSOVICS 26/6, Orbán K. 2, Gorjanácz 14, Jerkovics 4, Vilipics 15. Csere: Kobolák 2, Serbán, Szabó II D. 9/9, Filipowicz D. 2. Edző: Áron Balázsné
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–6. 7. p.: 12–10. 13. p.: 23–20. 16. p.: 33–23. 19. p.: 37–34. 22. p.: 50–44. 29. p.: 73–53. 33. p.: 82–59. 38. p.: 87–67
Magyar Gergely:
– Nehezebben indult a mérkőzés, mint amire számítottam, de a harmadik negyedben mindent eldöntöttünk. Mindenkire nagyon büszke vagyok, igazi csapatmunka volt a mai sikerünk.
Áron Balázsné: – Nagyon szomorú vagyok, nem számítottam arra, hogy a csapatom ennyire kritikán alul fog védekezni. Ez a támadójátékunkat is meghatározta. Sokat kell javulnunk, ha szeretnénk elérni valami elfogadható eredményt.

1. UNI Gyõr 9 8 1 713–516 0.944
2. PEAC-Pécs NKK 10 7 3 669–590 0.850
3. UNIQA Euroleasing Sopron 10 7 3 709–595 0.850
4. DVTK 10 7 3 766–585 0.850
5. PINKK Pécsi 424 10 6 4 702–600 0.800
6. Atomerőmű KSC Szekszárd 10 6 4 718–755 0.800
7. ZTE NKK 10 4 6 586–643 0.700
8. MTK-Budapest 10 3 7 610–660 0.650