Női kosár NB I: előnyben a BSE a fővárosi csatában

2013.04.20. 18:47
A BSE szombat kora este hazai pályán 62–41-re legyőzte a Vasast a női kosárlabda NB I rájátszásában, a 9. helyért zajló párharc első mérkőzésén.

A csata egyben arról is hivatott dönteni, hogy pillanatnyilag melyik a legjobb női kosárlabdacsapat a fővárosban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, A-CSOPORT
RÁJÁTSZÁS, A 9. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
BSE-FCSM–MKB-EUROLEASING VASAS 62–41 (15–14, 10–8, 21–7, 16–12)
Városmajor, 100
néző. V: Papp P., Jurák, Surányi
BSE: Orsó 3/3, Sonyák 7, Adamecz 9/3, Károlyi 5/3, Bagi 6. Cs: Katona Zs. 6, TIBA 11/6, VUKOV 9, Zsilinszki 2, Bodnár F. 2, Varga B. 2, Karlócai. Edző: Sztevan Csupics
VASAS: Pusztai 3, Bajnóczi 1, Katona Sz. 10, Mansaré M. 10, BARNAI 9. Cs: Mányoky, Müller, Koch 2, Határ 3, Hegedűs J. 3, Fejes, Gocsman. Edző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása: 4. p.: 0–4. 8. p.: 5–11. 12. p.: 18–18. 18. p.: 22–22. 23. p.: 31–25. 27. p.: 40–27. 34. p.: 54–32. 38. p.: 60–39.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a BSE javára

Sztevan Csupics: – Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk. A szünetben sikerült felrázni a lányokat, aminek következtében magabiztosan megnyertük a mérkőzést.
Diósadi Deák Éva: – A találkozó első két negyedében azt hittem, kézilabda-mérkőzést játszunk. Térfélcserét követően a BSE tapasztaltabb játékosainak rutinja meglátszott és döntött.