Női kosár NB I: a Pécs hosszabbításban nyert a Vasas ellen

D. Á.D. Á.
2020.01.18. 20:15
A női kosárlabda NB I 16. fordulójában az NKE-FCSM Csata 81–68-ra legyőzte az ELTE Újbuda BEAC együttesét. A DVTK 87–82-re nyert a ZTE ellen, míg a TFSE-MTK simán, 85–62-re kiütötte a Ceglédet. A Pécs hosszabbításban csupán egy ponttal múlta felül a Vasast.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ

ELTE BEAC ÚJBUDA–NKE-FCSM CSATA 68–81 (15–18, 23–19, 16–21, 14–23)
Gabányi-sportcsarnok, 300 néző. V: Goda, Lengyel, Sörlei
BEAC: Galántai 2, Szabó D. 13/9, LAKLÓTH 18/12, Mérész 5, FOGG 15/6
Csere: Zsámár 3, TÓTH F. 10/6, Juhász A. 2
Edző: Balogh Judit
CSATA: HORVÁTH B. 11/9, Friskovec 11/9, LELIK 18/12, CANNON 18/3, GUSTAFSON 15/3
Csere: Radócz 3/3, Mányoky R., Boros J. 5/3
Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 8. p.: 9–13. 13. p.: 23–18. 17. p.: 25–30. 23. p.: 40–43. 28. p.: 49–56. 32. p.: 57–60. 36. p.: 64–69. 38. p.: 68–73
Balogh Judit: – Kicsit Grincsnek érzem magam, hiszen van egy alkalom, amikor boldognak kéne lennem, de mégsem vagyok az. Mindig azon gondolkozom, hogy mit lehetett volna jobban csinálni, de persze vannak dolgok, amiket nem lehetett volna jobban. Talán éppen ez az edzők feladata, hogy elégedetlenek legyenek. Az elégedetlen edző pont olyan lesz, mint az elégedett játékos. Az edző pedig ne legyen olyan, mint a játékos. Az egyik szemem most sírna, a másik pedig nevetne, de mivel ezt nem lehet, ezért csak nézek előre, a semmibe.
Tursics Krisztián: – A BEAC ragyogó támadójátékot mutatott be és kiválóan kosárlabdázott. Speciális védekezés ellen kellett támadnia, amit nem sűrűn alkalmaznak a csapatok. Nem ültek a kinti dobásaink, emiatt ritmusunkat vesztettük. A második félidőben javulnunk kellett, hogy megnyerhessük a mérkőzést. A harmadik negyedtől belső kosarakat is szereztünk, ami a gyenge külső dobásaink miatt fontos volt. Nem örülök, mert tízzel elbuktuk a lepattanóharcot, de pozitívum, hogy csak öt eladott labdánk volt. Azt is ki kell emelnem, hogy Lelik Réka személyében ismét egy magyar játékos nyújtotta az egyik legjobb teljesítményt. Kibrusztoltuk a győzelmet, ami így annál értékesebb – kellenek az ilyen meccsek is az idényben.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–ZTE NKK 87–82 (11–22, 30–25, 30–12, 16–23)
Miskolc, 850 néző. V: Győrffy, Fodor A., Nepp
DVTK:
Medgyessy 8/6, WALKER-KIMBROUGH 37, Skorics 4, GOREE 21, Kiss A.
Csere: Pusztai 4, Kányási, Szücs R., Katona, Zele, MORRISON 13
Edző: Cziczás László
ZTE: Nagy D. 13/3, Kovács G. 6/6, BURKHOLDER 14/6, Boonstra 7/3, HAYES 30/6
Csere: Horti D. 6, Delic 6/6, Dömötör
Edző: Horváth Zsófia
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 6. p.: 5–14. 12. p.: 13–26. 15. p.: 21–29. 22. p.: 48–47. 24. p.: 55–50. 28. p.: 64–57. 32. p.: 74–59. 36. p.: 81–70. 39. p.: 83–79
Cziczás László: – Támadó szellemű Zalaegerszeggel találkoztunk. A vendégek bizonyították, hogy távolról is életveszélyesek. Azt hittük, hogy picivel könnyebb lesz ez a meccs, de nem így alakult. Nagy hátrányból álltunk fel, köszönhetően néhány kiváló egyéni teljesítménynek.
Horváth Zsófia: – Jó mérkőzést játszottunk, és ez a jövőre nézve biztató. Ellenfeleinket általában nyolcvan pont alatt tartjuk, ám erre most nem voltunk képesek. Nem lett volna szabad belemennünk a rohanásba, és a vereségünkhöz az is hozzájárult, hogy nem tudtuk kikapcsolni a DVTK kulcsembereit.NŐI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ

DVTK:

PEAC-PÉCS–VASAS AKADÉMIA 92–91 (22–23, 19–18, 23–24, 17–16, 11–10) – hosszabbítás után
Pécs, 200 néző. V: Farkas G., Hervay, Sallai
PÉCS: Conwright 12/3, WENTZEL 21/3, GÉMES-SAROK 13/3, UDODENKO 26/3, Bravard 10
Csere: Sánta, Hegedűs J. 2, Marossy-Ruják 3/3, Kaposi 5
Edző: Meszlényi Róbert
VASAS: MURRAY 17/6, BÖRÖNDY V. 18, Vukov 7/3, Budácsik 4, FRASER 29/3
Csere: Heljic 2, Tóth O. 6/3, Paróczai 3/3, Szerencsés, Madár E. 5/3, Szmailbegovics
Edző: Földi Attila
Kipontozódott: Bravard (24. p.) Fraser (45. p.)

Meszlényi Róbert: – Nagyon fontos volt ez a győzelem, de puhán védekeztünk, ezt a Vasas kihasználta, önbizalmat szerzett. A végjáték már a szerencsén múlt, ami most mellettünk állt, de már megérdemeltük.
Földi Attila: – Ül rajtunk az átok, nem tudom, mit és hogyan kellene másképp csinálnunk. Összességében jól játszottunk, ám sorozatban a harmadik meccsünket veszítjük el az utolsó másodpercekben kapott kosárral.

TFSE-MTK–VBW CEKK CEGLÉD 85–62 (28–12, 25–13, 18–21, 14–16)
Acsády u., 150
néző. V: Mészáros B., Balogh Gy., Szilágyi
TFSE:
CH. JENKINS 17/9, Bernáth 4, SÜLE 13/3, ARSZENICS 8, A. JENKINS 28/9
Csere: Németh A. 6, Herman, Boros B., Miháczi 4, Angyal N., Doktor A. 5/3, Kováts G.
Edző: Magyar Bianka
CEGLÉD: SWANIER 15, Gorjanácz 15/3, Szirony 3/3, Licskai 10/6, HIGGINS 10
Csere: Kobolák 6, Böröndy D. 3, Király A., Viszmeg
Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–2. 8. p.: 20–10. 13. p.: 34–16. 17. p.: 46–16. 24. p.: 59–34. 28. p.: 69–43. 33. p.: 78–48. 37. p.: 81–55
Kipontozódott: Licskai (33. p.)
Magyar Bianka: – Varázslatos első félidőt produkáltunk, öröm volt nézni a játékunkat. A harmadik negyedben elkövettünk fegyelmezetlenségeket, ezeket igyekszünk a jövőben kijavítani. Több dolognak is örülök, elsősorban annak, hogy felvesszük a versenyt az Európa-kupa-résztvevő csapatokkal és le is tudjuk őket győzni. Másodsorban, hogy fiatal magyar játékosainknak megfelelő játékperceket tudtam adni, amelyekkel éltek. Edzésről edzésre fejlődünk, készülünk a pénteki, Csata elleni találkozóra, melyen vissza szeretnénk vágni az őszi vereségért.
Gabriel Carrasco: – Az első félidőben nem tudtuk tartani a TF tempóját, ellenfelünk jól dobott, nekünk pedig semmi nem jött össze sem a dobás, sem a lepattanózás terén. A nagyszünetben átbeszéltük a dolgokat, próbáltunk visszakapaszkodni, de túl nagy volt a hátrányunk.