Női kosár NB I: a Győr simán legyőzte az MTK-t

2016.10.02. 19:41
A bajnoki ezüstérmes Győr simán legyőzte az újonc MTK-t a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján, az első fordulóban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ

CMB CARGO-UNI GYŐR–MTK BUDAPEST 76–50 (21–8, 23–10, 13–17, 19–15)
Győr, 200
néző. V: Pálla, Boros T., Kulcsár
GYŐR: Kiesel 5, Laklóth 5/3, Horváth K. 2, HRUSCAKOVÁ 18, Goree 5. Cs: PALENIKOVÁ 10/3, Simon Zs. 4, Varga Zs. 8, TÖRÖK Á. 9/3, Szabó P. 7, Simon A. 2, Kovács V. 1. Edző: Völgyi Péter
MTK: KOCH 12/6, Semsei, Zsovár 6/3, Jankó 2, Turóczi 8. Cs: Ambrus, Székely-Horváth 10/6, Szabó B. 8/3, Kuller, Baksa 4, Szóráth. Edző: Czigler László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–0. 6. p.: 11–3. 13. p.: 28–8. 17. p.: 38–12. 25. p.: 48–28. 29. p.: 55–31. 34. p.: 62–40. 37. p.: 70–48
Völgyi Péter:
– Az ország legnagyobb, illetve legmagasabb edzőjének csapatát vertük meg az első félidőben, jó játékkal. A folytatás megmutatta, hogy nekünk is van még miért dolgoznunk.
Czigler László: – Az első játékrészben megilletődve játszott a csapat, látszott, hogy kevés felkészülési mérkőzésen szerepelt. A szünet után összeszedtük magunkat és javítottunk, de sokat kell még gyakorolni és tanulni. NŐI KOSÁRLABDA NB I