Női kosár NB I: a BSE lett a kilencedik a bajnokságban

2013.05.01. 19:00
A BSE 59–55-re győzött a Vasas ellen hazai pályán, ezzel megszerezte a kilencedik helyet a női kosárlabda NB I rájátszásában, miután 2–1-re megnyerte az egyik fél második sikeréig tartó párharcot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, A 9. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
BSE-FCSM–MKB-EUROLEASING VASAS 59–55
(14–19, 13–10, 19–14, 13–12)
Városmajor, 150 néző. V: Gorka, Balog Gy., Minár
BSE: Katona Zs. 2, Orsó 4, Adamecz 7/3, KÁROLYI 14, BAGI 10. Cs: SONYÁK 10, Vukov, TIBA 12/6. Edző: Sztevan Csupics
VASAS: Pusztai 6, BAJNÓCZI 11/3, Katona Sz. 13, MANSARÉ M. 11, Barnai 2. Cs: Mányoky 6, Koch, Határ 3, Hegedűs J., Fejes 3. Edző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 7. p.: 12–13. 12. p.: 14–21. 19. p.: 21–29. 24. p.: 35–36. 28. p.: 44–38. 35. p.: 57–44. 39. p.: 59–55
Kipontozódott: Katona Sz. (38. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1, a BSE javára
Sztevan Csupics: – Hosszú, fárasztó szezonon vagyunk túl. Nehéz volt motiválni ezek után a játékosaimat, a Vasasnak ez a feladat könnyebben ment, hiszen tele van fiatalokkal. Győzelemmel kezdtük és fejeztük be a bajnokságot.
Diósadi Deák Éva: – Motiváltak voltak a lányok, meg akartuk nyerni a mérkőzést. Nagyon jól kezdtünk, fegyelmezetten játszottunk. A harmadik negyedben Katona Szidónia faultproblémái miatt volt egy öt perces kihagyásunk és ez végzetesnek bizonyult. NŐI KOSÁRLABDA NB I, A 9. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS