Női kosár Euroliga: soproni siker Lengyelországban

MTI MTIMTI MTI
2020.01.28. 20:02
Candice Dupree 18 pontot szerzett a soproni csapatban (Fotó: Koncz György)
A Sopron Basket tíz ponttal győzött a lengyel Gdynia vendégeként a női kosárlabda Euroliga keddi játéknapján.

A keddi találkozón Gáspár Dávid együttese a nagyszünetben még hatpontos hátrányban volt, ám a harmadik negyedben 14 ponttal jobbnak bizonyult ellenfelénél, s a záró felvonásban nem engedte közelebb ellenfelét.

Az előző idényben negyedik Sopron az olimpiai selejtezők miatt legközelebb csak február 20-án lép pályára az Euroligában, akkor az orosz Dinamo Kurszkot fogadja. A csoportkör végén mindkét nyolcasból a négy legjobb csapat jut tovább a két győzelemig tartó negyeddöntőbe, míg az ötödikek és hatodikak az Európa-kupa negyeddöntőjében folytatják.

NŐI EUROLIGA
12. FORDULÓ, B-CSOPORT
ARKA GDYNIA (lengyel)–SOPRON BASKET 67–77 (17–16, 27–22, 10–24, 13–15)
Gdynia, 500
néző. Vezette: Putyenko (orosz), Bejat (norvég), Stasijev (moldovai)
GDYNIA: Slamová 11/9, Bálintová 19/6, Kastanek 5/3, Allen 14/6, Greinacher 6. Csere: Winkowska, Rembiszewska 12/3, Podgorna. Edző: Gundars Vetra
SOPRON: January 4/3, Fegyverneky 10/3, Crvendakics 12/6, Brooks 17, Krajisnik 8. Csere: Dubei, Dupree 18, Határ 8. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–4. 6. p.: 11–6. 9. p.: 11–12. 14. p.: 23–22. 16. p.: 30–22. 19. p.: 35–32. 22. p.: 47–38. 27. p.: 53–54. 30. p.: 54–62. 34. p.: 58–69. 38. p.: 62–75
Gáspár Dávid:
– Csak a második félidőben védekeztünk úgy, ahogy már az elején kellett volna. A hazaiak kiemelkedően jó százalékkal dobtak távolról, de a fordulás után csak huszonhárom pontot kaptunk, amivel biztossá tettük a győzelmet. Támadásban voltak ötletes akcióink, amikor tudatosan és türelmesen játszottunk. Fontos győzelmet arattunk, és nagy lépést tettünk a továbbjutás felé.