Női kosár Ek: a Győr sem bírt ellenfelével

Cs. B.Cs. B.
2021.10.20. 20:00
A Ludovika-FCSM Csata is török ellenfelével szemben maradt alul (Fotó: fiba.basketball)
A török Genclik 70–52-re legyőzte a Ludovika-FCSM Csatát a női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjában, míg az NKA Universitas PEAC 71–63-ra kikapott a szintén török Kayseritől a D-csoportban.

A csoportkör első mérkőzésén a DVTK-tól vereséget szenvedő Ludovika-FCSM Csata szoros első negyedet játszott Törökországban, a házigazda két ponttal nyerte ezt a játékrészt. A második negyedben nőtt a különbség a két együttes között (34–25).

A nagyszünet után a Genclik ott folytatta, ahol abbahagyta: 18–6-ra behúzta a harmadik negyedet. Az utolsó játékrészben a magyar csapat játéka feljavult, közelített a riválisához (19 pontos lemaradását egy ideig 9-re redukálta), azonban a hátrányát már nem tudta ledolgozni. A kupasorozatban így másodszor is alulmaradt a Csata, amelyből egyedül Zele Dorina (17) zárt tíz pont feletti teljesítménnyel.

A PEAC szoros meccsen, 8 ponttal kapott ki (71–63) a szintén török Kayseritől – az első negyedben mindössze 1 ponttal bizonyult rosszabbnak a magyar csapat, ugyanakkor egyik negyedet sem tudták hozni a pécsiek.

Negatív napot könyvelhetnek el az Európa-kupában érdekelt magyar csapatok, hiszen az UNI Győr Mély-Út sem bírt csoportellenfelével, az ukrán Prometejjel, amely 117–83-as győzelmet aratott. A vendégek az első negyedtől kezdve uralták a találkozót, és magabiztosan nyertek. A hazai együttesből Török Ágnes 20 ponttal zárt. A győriek az első körben a török Elazig Il Özel Idaresi ellen maradtak alul, jövő szerdán a román Sepsi-SIC vendégei lesznek.

NŐI EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ
F-CSOPORT

ORMAN GENCLIK (török)
–LUDOVIKA-FCSM CSATA 70–52 (17–15, 17–10, 18–6, 18–21)
Ankara, 300
néző. Vezette: Hasanov (azeri), Mumini (koszovói), Nicolae (román)
GENCLIK:
Robinson 11, Uzun 6, Fitik 6/3, Lucet 8/3, McCowan 19.Csere: Avci 2, Gezgin 18/18, Gokdemir.Edző: Alper Durur
CSATA: Horváth B. 8/6, Lelik 9/3, Simon Zs. 2, Zele 17/6, Carey 7/3.Csere: Gyöngyösi 4, Hegedűs 2, Toman 2, Böröndy V. 1.Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–5. 6. p.: 7–10. 8. p.: 13–12. 12. p.: 17–21. 16. p.:  24–21. 19. p.: 31–23.  22. p.: 37–25. 27. p.:  49–27. 32. p.:  52–33.  35. p.: 56–47. 38. p.: 66–47
Tursics Krisztián: – Nagyon puhán és agresszivitás nélkül kosárlabdáztunk támadásban, mindössze négy büntetőt dobtunk, szinte csak rossz döntéseket hoztunk az elváltásoknál. Hadilábon álltunk a jó befejezésekkel is.

D-CSOPORT
BELLONA KAYSERI (török)
NKA UNIVERSITAS PEAC 71–63 (18–17, 22–18, 18–17, 13–11)
Kayseri, 150
néző.Vezette:Mehmeti (koszovói), Panov (északmacedón), Ivanov (bolgár)
KAYSERI:
WILLIAMS 18,Kalbisagde 1, Yaya 2, Brezinova 6/3, SVENTORAITE 13.Csere: Böybeyi 3, SLOCUM 20/9, Töngüc 8/6, Topaloglu, Tüzün.Edző: Ayhan Avci
PEAC:DUDÁSOVÁ 13/6, Wentzel 2, Marshall 13/3,Nelson 11, KISS V. 13/3.Csere: Szűcs R. 3/3, Brajkovics 1, Sarok 7/3.Edző:Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc.:0–9.7. p.:9–17.10. p.:18–17.13. p.:25–25.17. p.:34–33.24. p.:47–37.27. p.:55–41.33. p.:58–57.37. p.: 64–57. 39. p.: 64–63
Kipontozódott: Marshall (39. p.)

Csirke Ferenc: – Az első félidőben a büntetőknél, a másodikban a ziccereknél hibáztunk többet a kelleténél. Ennek ellenére egyrészt büszke vagyok a lányokra, mert komoly hátrányból is sikerült egy egylabdás meccset csinálniuk, másrészt ezek orvosolható hibák és megfelelő koncentrációval ki tudjuk őket javítani akár már a következő meccsre.

B-CSOPORT
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–PROMETEJ (ukrán) 83–117 (18–24, 23–38, 20–27, 22–28)
Győr, 100
néző. Vezette: Dahra (francia), MacDonald (skót), Vavrová (cseh)
GYŐR: Dombai 10/6, WENINGER 15/9, TÖRÖK Á. 20/6, Oroszová 7/3, Mompremier 11.Csere: Ruff-Nagy 10/3, N. Markovics 2, Varga Zs. 6, Baffy, Révész 2, Rozmán.Edző: Iványi Dalma
PROMETEJ: DUBROVINOVÁ 32/15, ATKINS 14/3, Dacko 10/9, Jurkevicsusz 7/3, HOLMES 25/9.
Csere: BABIC 23/18, Ljubinec 4, Muszijenko 2, Dubrovszka, Ignatcsenko.Edző: Viktorija Bolsakova
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–9. 8. p.: 10–18. 14. p.: 25–39. 18. p.: 35–59. 25. p.: 49–71. 29. p.: 57–87. 34. p.: 68–100
iványi Dalma: – Szomorú és mérges vagyok, mert pont az ellenkezőjét cselekedtük, mint amit szerettünk volna. Nem tudtuk kézben tartani a mérkőzést, sőt végig futottunk az ellenfél és az eredmény után. Ennyi pontot semmilyen felállásban sem szabadna kapnunk.
Viktorija Bolsakova: – Tavaly vereséget szenvedtünk a győri tornán, de abban az időben a járvány miatt nagyon sok gonddal kellett megküzdenünk. A keret nagy része egyben maradt, sokat dolgoztunk, és úgy érzem, beérett a munkánk gyümölcse, amelyet nagy különbségű győzelmünk igazol.