Női kosár Eb: a belgák és a szerbek is elődöntőbe jutottak

2021.06.23. 23:05
Elődöntőbe jutottak a franciák (Fotó: AFP)
Belgium Oroszországot (85–83), Szerbia hosszabbításban Spanyolországot (71–64), Franciaország Bosznia-Hercegovinát (80–67), Fehéroroszország pedig Svédországot (58–46) legyőzve jutott elődöntőbe a francia-spanyol közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokságon.

A nyolcaddöntőben a horvátokat magabiztosan, 80–69-re legyőző bosnyákok Strasbourgban léptek pályára az egyik házigazda, a franciaválogatott ellen, és a második negyed közepéig rendkívül jól tartották magukat: a 18–16-ra elveszített első játékrészt követően 25–25-re is állt az összecsapás, ám ekkor a francia együttes átvette az irányítást. Olyannyira, hogy a félidőre nyolcpontos előnnyel vonulhatott le, a záró etapnak pedig tizenhat pontos vezetéssel vághatott neki. Igaz, utóbbi játékrészt 20–17-re elveszítette, ám így is 80–67-es sikert ért el, ezzel a négy között tudhatja magát.

A fehéroroszok az olaszokon nagy meglepetésre túljutó (64–46) svédek ellen küzdöttek az elődöntőért. A nyitó játékrészben 15–10-es sikert értek el, és noha a második felvonásban csak 11 pontig jutottak, a kitűnő védekezésnek hála a vetélytársuk ezzel szemben csupán négyet szerzett. A harmadik negyed pontokban jóval gazdagabb volt, ám ez a játékrész is a fehéroroszoké lett (19–17). Ellenben az utolsó tíz perccel, amelyben habár 15–13-ra alulmaradtak, 58–46-ra megnyerték a mérkőzést. A döntőért a franciák ellen játszanak szombaton 18 órától.

Nagy csata zajlott a belgák és az oroszok között. Az első és a második negyed egyaránt az előbbié lett (21–20, 22–17), és hiába bizonyultak jobbnak az oroszok a harmadik és a negyedik játékrészben (21–20, 22–25), végül a belgák örülhettek a 85–82-as győzelemnek.

Az elődöntőben, szintén szombaton 18 órától a társházigazda spanyolokat kiejtő szerb válogatott lesz az ellenfél, amely a mérkőzés rendes játékidejében 62–62-es eredményt ért el a vetélytársával szemben, vegül a hosszabbításban (9–2) eldöntötte a találkozót – 71–64 lett a vége.