Női kosár Eb: 137-ig jutott, 89 ponttal nyert a magyar csapat

2017.11.15. 21:38
A magyar női kosárlabda-válogatott az Eb-selejtező 2. fordulójában 137–48-ra kiütötte Albániát Miskolcon, így továbbra is hibátlan mérleggel áll.
A látszat csalóka, a női válogatott simán nyert – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA! (Fotó: Koncz György)

A Litvániában jobb hajrájával győző (70–73) magyar válogatott számára gyakorlatilag csupán az újabb siker mértéke volt kérdéses az oroszoktól 85(!) ponttal kikapó albánok (37–122) ellen.

Még tíz másodperc sem telt el a meccsből, amikor már vezettünk (2–0), az első vendégkosárig kilenc pontot szerzett a magyar csapat (9–0), a hatodik percben lett meg először a két számjegyű differencia (17–6), a negyedet pedig 27–11-es vezetés zárta.

A második negyedben aztán kis túlzással minden bement, ebben a játékrészben 39 pontig jutott a magyar csapat, Zele Dorina kosarával a 13. percben már több mint húsz volt közte (34–13), az utolsó két percben pedig 13–0-s szériával negyvenre duzzadt a különbség (66–26).

A nagyszünet után a védekezés tovább javult, a 33. percben meglett a 100 pont (101–40), a végére pedig 89 pontos siker született (137–48).

A magyar csapatban Zele Dorina 25 pontig jutott, összesen pedig heten értek el két számjegyű pontmennyiséget.

A magyar válogatott következő összecsapásait februárban játssza a selejtezőben, előbb az orosz, majd a litván csapatot fogadja. A 2019-es Eb-nek Szerbia és Lettország ad otthont, a selejtezőből a nyolc csoportgyőztes és a hat legjobb második vesz részt a tornán.

Júniusban a csehországi Eb-n a magyar csapat – még Stefan Svitekkel a kispadon – egy győzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntőig jutott Királyváradon (Hradec Kralove), és a 9–12. helyen zárt.

OROSZORSZÁG–LITVÁNIA

A csoport másik meccsén nehezen lendült bele az orosz válogatott, az 5. percben csupán két pontnál járt (2–8), az első negyedet pedig 12–10-es hátrányban zárta. A litvánok a 13. percben még négy ponttal vezettek, de az oroszok egy 11–0-s szériával fordítottak (26–19), és a nagyszünetben 36–27-et mutatott az eredményjelző.

A vendégek 40–29-nél sem estek kétségbe, kevéssel a harmadik negyed vége előtt már csak két pont volt a felek között (46–44), de a záró felvonás közepéig nem utalt semmi arra, hogy az oroszoknak gondja lesz a végén (59–54). Ekkor egy 8–0-s futással fordítottak a litvánok (59–62), a meccs végét viszont jobban bírta a házigazda, és megnyerte a második meccsét is (64–62). A litvánok a két meccsüket összesen öt ponttal vesztették el.

NŐI KOSÁRLABDA EB-SELEJTEZŐ
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–ALBÁNIA 137–48 (27–11, 39–15, 28–12, 43–10)
Miskolc, 1100
néző. V: Lopes (portugál), Zubak (szlovák), Weiwers (luxemburgi)
MAGYARORSZÁG: Medgyessy 4, Raksányi 7/3, Simon 6/3, Goree 11, Krivacsevics 12. Csere: Varga Zs. 7, Katona 8, HATÁR 17, STUDER Á. 14/9, Szabó F. 14/6, Dubei 12, ZELE 25. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
ALBÁNIA: Myrto 9, Bujari 8/6, Lalaj 10, Xhanaj, Aliaj 8. Csere: Qypi 2, Zykaj 9/3, Gjoni, Berranija, Sinani, Rreshpja 2, Toska. Szövetségi kapitány: Viron Toska
Az eredmény alakulása. 2. perc: 9–0. 8. p.: 23–6. 14. p.: 39–15. 15. p.: 44–17. 16. p.: 46–25. 19. p.: 57–26. 23. p.: 74–29. 29. p.: 89–38. 36. p.: 123–46
Kipontozódott: Aliaj (33. p.)
Székely Norbert:
– Szép tíz nap volt ez. A válogatott jó úton volt, erről az útról nem tért le az elmúlt szűk két hétben sem. Múlt héten erősebb riválist vertünk meg idegenben, erre is büszkék vagyunk, meg arra is, hogy ezúttal is nyertünk, noha az albánok nem világverők, de megtiszteltük őket azzal, hogy komolyan vettük őket. Meccs közben is tudunk változtatni, ezt most is megmutattuk. Olyan mederbe tudjuk terelni a játékot, amit mi szeretnénk. A lányok hozzáállása és hite előtt le a kalappal!
Viron Toska: – Szerény keretünk van, jóval kisebbek a merítési lehetőségeink, mint riválisainkkal. A jövő csapatát építjük, fiatalokból áll a csapatunk is. Jelen helyzetünkben csak tanulhatunk, ennyire vagyunk képesek.