Férfi kosár NB I: hiába üldözte a Falco az Olajt

2015.12.06. 19:59
Szombathelyen győzött a Szolnoki Olaj a férfi kosárlabda NB I alapszakaszában, a PVSK Szegeden, a Sopron Nyíregyházán bizonyult jobbnak a házigazdánál. A nap egyetlen hazai sikerét a Kaposvárt tíz ponttal legyőző Körmend aratta.

A Körmend 25–18-as első negyeddel ragadta magához az irányítást a Kaposvár ellen, és bár a somogyiak a második negyedben közelebb kerültek, a nagyszünet után megint elvesztették a fonalat – ez döntött, hiába szórta meg Hrvoje Puljko és Emanuel Ubilla nagyon a hazaiakat, akik ezt kiegyenlített csapatjátékkal tudták ellensúlyozni.Körmend 25–18-as első negyeddel ragadta magához az irányítást a Kaposvár ellen, és bár a somogyiak a második negyedben közelebb kerültek, a nagyszünet után megint elvesztették a fonalat – ez döntött, hiába szórta meg Hrvoje Puljko és Emanuel Ubilla nagyon a hazaiakat, akik ezt kiegyenlített csapatjátékkal tudták ellensúlyozni.

Szegeden a házigazdának egy negyedig volt jó napja, a Szedeák ugyanis ekkor még három ponttal vezetett a PVSK ellen, hogy aztán a folytatásban összehozzon egy mínusz tizenhatot, el is ment tulajdonképpen már szünetre a meccs.

Két kupacsapatunk, a Falco és a Szolnok gyűrte egymást Szombathelyen, vendégsikerrel: a pontszegény, nagyjából kiegyenlített meccs végül nyolcpontos vendégsikert hozott, köszönhetően Strahinja Milosevics ponterősségének (26 pont). A meccs összképéhez persze hozzátartozik, hogy 11–10 után a Falco már egyszer sem vezetett, végig üldözőversenyt játszott a szolnokiakkal.

A Sopron keresztülutazta az országot a nyíregyházi vendégjáték kedvéért, viszont a hosszú út „kínjait" hárompontos győzelemmel feledtette. A hajrában 68–67-re még a Nyíregyháza vezetett, de Edin Bavcic és Hernst Laroche kosara vendéggyőzelmet eredményezett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ

EGIS KÖRMEND–KAPOSVÁRI KK 91–81 (25–18, 21–26, 28–19, 17–18)
Körmend, 1800
néző. V: Pálla Z., Gorka Sz., Jakab L.
KÖRMEND: PERRY 16/6, Channels 12/3, Ferencz 11/9, DICKERSON 24/3, Duinker 12. Csere: Katura 5/3, TÓTH N. 11/3. Edző: Teo Cizmic
KAPOSVÁR: UBILLA 25/6, Baki 4, PULJKO 29/18, Hendlein 14, Horváth. Csere: Spica 7, Benke 2. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–5. 8. p.: 20–14. 15. p.: 32–38. 18. p.: 40–40. 24. p.: 52–52. 28. p.: 66–57. 34. p.: 81–67. 38. p.: 89–79
Kipontozódott: Horváth (28. p.) Spica (34. p.)
Teo Cizmic:
– Nagy nyomás volt a csapatunkon, hiszen ezt a mérkőzést mindenképpen meg kellett nyernünk. Az ellenfelünk nagyon keményen küzdött, nehéz volt ellene játszani. Tóth Norbi vezérletével, és közönségünk hathatós támogatásával sikerült felőrölni az ellenállását, s fontos győzelmet arattunk.
Kmézics Zoran: – Jó mérkőzést játszottunk, elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával. Sajnos, csak szűk rotáció állt a rendelkezésemre, a találkozó végére elfáradtunk, sokszor adtunk el a labdát, amiből az ellenfelünk könnyen szerzett kosarat. Puljko ma remek teljesítményt nyújtott, sokáig meccsben tartotta a csapatot.

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ KK 65–73 (19–23, 18–19, 11–14, 17–17)
Szombathely, 2500 néző. Vezette: Kapitány G., Frányó P., Boros T.
FALCO: Rundles 5/3, BUTORAC 16/12, Váradi B. 8, Bognár, WRIGHT 16. Csere: Hallik 14/12, Csomagics 3, Simon K., Dobos, Bazsó, Hódi 3/3. Edző: Kálmán László
OLAJ: CRAFT 12/6, Kovács P. 2, Vojvoda 9/3, MILOSEVICS 26/9, Keller 5. Csere: Gregory 7, Boriszov 7/3, Lipovvij 5/3, Wittmann. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–5. 7. p.: 12–19. 14. p.: 25–26. 17. p.: 33–33. 20. p.: 37–42. 24. p.: 40–51. 27. p.: 43–53. 30. p.: 48–56. 33. p.: 56–62. 36. p.: 60–62. 38. p.: 62–69
Kipontozódott: Butorac (40.)
Kálmán László:
– Teljesen megérdemelten nyert az Olaj. Fel-felcsillant ugyan a remény a bravúrra, de olyan buta hibákat követtünk el, főleg támadásban, amilyet egy ilyen csapat ellen nem szabad. Egy gyengébb ellenfél ellen lehet, hogy elég lett volna ez a teljesítmény is.
Pór Péter: – Elsősorban jó védekezésünknek köszönhetjük a sikert, hiszen hatvanöt ponton tartottuk a hazai pályán játszó Falcót. Igaz, hogy a végig a nyomunkban voltak, de mindig tudtunk újítani, összességében megérdemelten nyertünk.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–PVSK-PANNONPOWER 78–93 (22–19, 17–33, 19–21, 20–20)
Szeged, 600
néző. V: Cziffra Cs., Török, Rácz Zs.
SZEDEÁK: Jereminov 2, MOLNÁR A. 20/3, Armelin 17/6, CSIRICS 17/6, Brkic 11. Csere: Juhos, Kiss Zs. 9/9, Moravcsik 2. Edző: Nikola Lazics
PVSK: WALKER 20/12, POPADICS 22/12, NELSON 15, Budimir 8, HORTI 15. Csere: Bíró 6/6, Harazin 4, Antóni 3/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–5. 7. p.: 15–10. 13. p.: 24–31. 15. p.: 29–38. 18. p.: 33–45. 23. p.: 43–57. 28. p.: 48–67. 32. p.: 58–76. 35. p.: 62–78. 38. p.: 73–85
Nikola Lazics:
– Sokkal jobb volt a Pécs. Gyengén védekeztünk, azonkívül sok könnyű góllal ajándékoztuk meg ellenfelünket.
Csirke Ferenc: – Mind védekezésben, mind támadásban fantasztikus teljesítményt nyújtott csapatom. A jövőben is ilyen koncentráltan kell kosárlabdáznunk, s akkor biztosan elérjük célunkat.

MARSO-NYÍREGYHÁZA–SOPRON KC 68–71 (15–18, 30–23, 11–21, 12–9)
Nyíregyháza, 400
néző. V: Győrffy, Tőzsér, Minár
NYÍREGYHÁZA:
Savic 4, Unruh 12, MILLER 26/9, Krsztanovics 2, Lekli 8. Csere: BUS I. 12, Molnár Marcell 4, Kósa T. Szakmai igazgató: Sitku Ernő
SOPRON:
LAROCHE 16, Tiggs 9/3, Rancic 8/6, TÓTH G. 11/9, BAVCIC 14. Csere: Ruják A. 8/3, Dénes G. 5/3, Takács N., Molnár Márton. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása.
5. perc: 8–5. 6. p.: 8–11. 8. p.: 15–11. 12. p.: 19–20. 14. p.: 26–22. 18. p.: 38–32. 24. p.: 49–52. 27. p.: 55–56. 35. p.: 62–62. 37. p.: 62–66. 38. p.: 68–67

Sitku Ernő:
– Benne volt a meccsben, hogy mi nyerünk. Hiányoztak a palánk alatti pontjaink, de végig egyenrangú felek voltunk. Két-három fegyelmezetlenségünkből eredő szituáció döntött az ellenfél javára a végjátékban.
Sabáli Balázs:
– Az első félidő a pontszerzésről szólt extra egyéni teljesítményekkel. A folytatásban védekezésben előreléptünk, agresszívebbek voltunk és több hibára tudtuk kényszeríteni a házigazdát. Ideges hangulatú meccsen most a kihagyott ziccerek nem bosszulták meg magukat, de máskor ez visszaüthet.

1. Atomerőmű SE 10 8 2 847–747 0.900
2. Szolnoki Olaj KK 10 8 2 862–721 0.900
3. Egis Körmend 10 7 3 876–817 0.850
4. Falco KC Szombathely 10 7 3 803–749 0.850
5. Zalakerámia ZTE KK 10 7 3 796–761 0.850
6. TLI-Alba Fehérvár 10 6 4 869–761 0.800
7. Sopron KC 10 5 5 798–755 0.750
8. KTE-Duna Aszfalt 10 5 5 717–757 0.750