Férfi kosár NB I: győzelemmel kezdett a Szolnoki Olaj

M. D.M. D.
2020.10.07. 20:21
A Szolnoki Olaj 88–76-ra legyőzte a DEAC-ot, míg az Atomerőmű 87–77-re nyert otthon a Kecskemét ellen a férfi kosárlabda NB I-ben szerdán.
Angelo Warner (piros mezben) az Olaj legeredményesebb játékosa volt 17 pontjával (Fotó: Földi Imre) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

Jól kezdte idénybeli első bajnoki mérkőzését a Szolnok, amely az első negyed után 27–18-ra vezetett a DEAC ellen. A vendégek még a második játékrész végén is tizenegy pontos hátrányban voltak (47–36), a harmadik negyed hajrájában azonban már ők álltak jobban (54–58), de az Olaj az utolsó tíz percben egy 29–16-os etappal megnyerte a találkozót. A debreceni együttesben Stefan Moody 30 pontot termelt.

Az első mérkőzésén a DEAC vendégeként 14 pontos vereséget szenvedő Atomerőmű már az első negyed után 24–8-ra vezetett a Kecskemét ellen, előnye pedig úgy is kitartott a végéig, hogy a hátralévő három játékrész egyikét sem nyerte már meg – igaz, vendégek a 35. percben egyszer feljöttek három pontra, 72–69-re.

A Sopron a 34–9-es második negyeddel megalapozta győzelmét a Jászberény ellen, a vendégek hiába nyerték meg 21 ponttal a második félidőt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ATOMERŐMŰ SE–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 87–77 (24–8, 26–28, 17–19, 20–22)
Paks, 220
néző. V: Földházi, Papp P., Goda
ASE: CAPERS 18/9, Shepard 9, Valerio-Bodon 2, Jackson 6, LÓRÁNT 15/3. Csere: Kovács Á. 8/6, EILINGSFELD 9, Kis R. 4/3, BAKER 13/9, Pajor 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
KECSKEMÉT: Pesakovics 9/3, Kucsera, THOMAS 21/15, Djeraszimovics 12/3, KARAHODZSICS 7. Csere: Lewis, Dramicsanin 12, Wittmann 9/6, Horti 7. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 6. p.: 13–2. 8. p.: 19–5. 12. p.: 28–11. 15. p.: 34–18. 17. p.: 39–24. 23. p.: 54–43. 26. p.: 59–45. 32. p.: 69–64. 34. p.: 72–69. 37. p.: 78–73
Kipontozódott: Karahodzsics (38. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Az első negyedben olyan előnyt tudtunk szerezni, amely kitartott a meccs végéig. Tetemes vezetésünk tudatában visszavettünk az agresszivitásból, ami az első félidőben jellemzett minket. Szerencsére a végén meg tudtuk rázni magunkat, de arra kell törekednünk, hogy ezt az agresszív játékot minél tovább kitoljuk.
Váradi Kornél: – Végig futottunk az eredmény után. Rossz ritmusban kezdtünk, könnyű kosarakat ajándékoztunk az ASE-nak. A csapatnak mégis volt tartása, hiszen nagy hátrányból is vissza tudtuk magunkat küzdeni. A jövőben sokkal jobban kell kezdenünk a találkozókat, és végig nagyon oda kell figyelnünk.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–DEAC 88–76 (27–18, 20–20, 12–22, 29–16)
Szolnok, 1500
néző. V: Cziffra, Ádám J., Nyilas
SZOLNOK: WARNER 17/6, Badzim 12/6, RUDNER 11/9, Zsíros 3/3, Cakarun 9. Csere: Szubotics 10, KOVÁCS P. 10/3, Taiwo, Pongó Máté 7/3, JUHOS 9. Edző: Gasper Potocnik
DEBRECEN: MOODY 30/9, Molnár D., Guyton 11/3, Hines 5/3, Tóth Á. 6. Csere: Drenovac 4, Asszú 6/6, MOLNÁR MÁRTON 10, Polyák 4, Bognár K. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–9. 8. p.: 22–16. 14. p.: 35–28. 18. p.: 45–34. 24. p.: 50–48. 28. p.: 54–48. 34. p.: 69–65. 38. p.: 81–72. 40. p.: 81–75
Kipontozódott: Zsíros (32. p.), Hines (36. p.), Moody (40. p.)
Gasper Potocnik:
– Nem mondom, hogy jól játszottunk, de volt karaktere a csapatnak. Ezért elismerésem a fiúknak, akik ezúttal is mindent kiadtak magukból és pozitívan álltak a játékhoz. A Debrecen megmutatta, mit tud ebből a játékból, nehéz volt ellene, de óriási csatában sikerült legyőznünk. Külön szeretném kiemelni Juhos Levente játékát, aki sérülten is vállalta a fellépést és nyerő embernek bizonyult a mérkőzésen.
Kovács Adrián: – Az első félidőben nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, nem voltunk elég élesek. Igaz, a nagyszünet után feljöttünk, a vezetést is sikerült átvennünk, de ha a záró negyedben még agresszívebben játszunk, akkor másképpen is alakulhatott volna a mérkőzés.

SOPRON KC–JÁSZBERÉNYI KSE 92–83 (22–17, 34–9, 16–31, 20–26)
Sopron, 500
néző. V: Benczur, Minár, Szilágyi
SOPRON: DILLARD 20/12, THOMPSON 26/3, Sitku, Takács N. 3/3, WIDEMAN 18. Csere: Boriszov 15/3, Jogela 8/3, Halász, Csátaljay, Schöll 2. Edző: Kosztasz Flevarakisz
JÁSZBERÉNY: DONALDSON 24/12, PENN 18/9, Katona B. 3/3, Milicevic 5/3, Radukic 11/3. Csere: BRBAKLICS 16/6, Ruják B., Füzi, Filipovics 6, Czirbus. Edző: Miljan Csurovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 5. p.: 11–7. 10. p.: 22–17. 12. p.: 27–21. 15. p.: 36–23. 18. p.: 49–26. 20. p.: 56–26. 22. p.: 56–30. 25. p.: 63–40. 28. p.: 68–51. 30. p.: 72–57. 32. p.: 77–62. 35. p.: 82–70. 38. p.: 89–78
Kipontozódott: Penn (40. p.)
Kosztasz Flevarakisz:
– Elmondtam a játékosaimnak is, hogy az idény elején szerzett győzelmek most talán még többet érnek, mint a nagy diadalaink az előző bajnokság végén, mert nem tudunk úgy készülni, ahogyan szeretnénk, a csapatunk még nincs készen. Nem lehet hét játékost forgatva játszani, nagyobb rotációra lenne szükségünk. Nagyon tisztelem a Jászberényt, mert az első félidőben összeszedett hátrány után sem adta fel. Sokan azt hiszik, hogy könnyű egy ilyen első félidő után fenntartani ezt a teljesítményt, de nem az. A Jászberény kihasználta, hogy leeresztettünk, ám szerencsére megnyertük a mérkőzést. Az első félidőre büszkék lehetünk, a másodikból tanulnunk kell.
Miljan Csurovics: – Nehéz mérkőzés volt, főleg a második negyed után. Nem is értem, mi történt ott, harmincnégy pontot kaptunk. Voltak ilyen problémáink a felkészülés alatt is, de az ilyen találkozókon tudjuk igazán megmutatni, hogy van tartásunk. Végig irányítani kell, ha nyerni akarunk, ezt most nem tettük meg, de végig küzdöttünk.

1. Szolnoki Olajbányász 1 1 88–76 1.000
2. OSE Lions 1 1 78–70 1.000
3. DEAC 2 1 1 173–171 0.750
4. Sopron KC 2 1 1 162–161 0.750
5. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 2 1 1 174–177 0.750
6. Atomerőmű SE 2 1 1 170–174 0.750
7. Kaposvári KK 1 1 90–97 0.500
8. Jászberényi KSE 1 1 83–92 0.500