Férfi kosár NB I: először száz pont fölött a Körmend

2012.12.01. 20:19
Az Alba Fehérvár és az Atomerőmű folytatta győzelmi sorozatát, simán nyert a Körmend, hosszabbításba torkolló csatát nyert meg a ZTE a férfi kosárlabda NB I 10. fordulójának szombati játéknapján.

A Körmend nemcsak érvényesítette a klasszikus papírformát a forduló előtt vele holtversenyben álló Szeged ellen, hanem ebben a bajnoki idényben először átlépte a százpontos határt is.

Az Alba Fehérvár sorozatban negyedszer játszott otthon, és ahogyan három korábbi vendégét, a Nyíregyházát is vereséggel küldte haza.

Érvényesítette a papírformát az Atomerőmű is, amely a Pécs legyőzésével ötmérkőzésesre nyújtotta győzelmi szériáját.

Zalaegerszegen a második félidőben szinte végig vezetett a Jászberény, a ZTE azonban kiharcolta a hosszabbítást, sőt annak fordulatos öt perce végén Gáspár Dávid közeli dobásával a győzelmet is megszerezte.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ
LAMI-VÉD KÖRMEND–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK
104–79 (28–13, 26–15, 32–22, 18–29)
Körmend, 1700 néző. V: Kapitány, Szabó, Gelencsér
KÖRMEND: Ruják 12/6, Simpson 2, Ferencz 10/6, BULJAN 25/9, SHAW 24/3. Cs: Fodor G. 2, FARKAS 13, SONYÁK 12/6, Kutasi, Kocsis 2, Csapai 2, Sömenek. Edző: Hencsey Tamás
SZEGED: Fekete 4, Gurley 8/3, Kiss Zs., CSORVÁSI M. 29, DUKICS 22/3. Cs: Tanács 5/3, Vida 9, Jakab, Csorvási L., Wirth, Varga 2. Edző: Molnár József
Az eredmény alakulása. 5. p.: 16-5. 9. p.: 26-9. 14. p.: 37-15. 17. p.: 48-18. 25. p.: 68-35. 27. p.: 72-43. 32. p.: 86-59. 38. p.: 100-75
Kipontozódott: Csapai (40. p)
Hencsey Tamás: – Őszintén szólva meglepett, hogy ilyen sima lett a meccs. A jó védekezéssel már az első félidőben eldöntöttük a találkozó sorsát, és a nagy különbség a második játékrészben is megmaradt.
Molnár József: – Megadtuk a Körmendnek azt az esélyt, hogy játszhassa azt, amiben nagyon jó. Sajnálom, hogy így alakult. A körmendiek jól játszottak, jó értelemben véve maximálisan kihasználták a hazai pálya előnyét. Mi eddig ismeretlen ok miatt nem tudunk idegenben jól teljesíteni.
ATOMERŐMŰ SE–PVSK-PANNONPOWER
86–60 (17–22, 24–12, 29–8, 16–18)
Paks, 1000 néző. V: Benczur, Bognár, Pozsonyi
PAKS: L. Williams 7/3, N. WILLIAMS 16/6, Vojvoda 8/3, Kámán 6/3, TÓTH Á. 12. Cs: KOVÁCS ÁKOS 13/3, Idlet 12, Körtélyesi 7/3, Eilingfeld 3, Kerpel-Fronius 2, Czinger. Edző: Gutiérrez Garcia Enrique
PVSK: Loesing 9/3, LEGION 16/6, KOVÁCS P. 8, Tóth N. 9, Hendley 4. Cs: Nagy K. 9/3, Halász 2, Bíró 3/3, Bödör, Csabay. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–10. 8. p.: 15–15. 12. p.: 21–24. 15. p.: 29–28. 18. p.: 35–30. 23. p.: 45–34. 25. p.: 57–39. 28. p.: 66–42. 33. p.: 79–47. 35. p.: 81–49
Gutiérrez Garcia Enrique: – Nehezen indulunk, ami célpont lehet az ellenfeleinknek. Úgy látszik, idejében kapcsoltunk, a holtpont után nagyon jól játszottunk.
Csirke Ferenc: – Szeretnék elnézést kérni a második félidőért a Paksra látogató szurkolóinktól. Úgy érzem, a játékosaim a fordulás után nem hitték el, hogy nyerhetünk.

ALBA FEHÉRVÁR–NYÍREGYHÁZI KK 81–53 (21–18, 18–15, 21–12, 21–8)

Székesfehérvár, 1700 néző. V: Török R. Fodor A. Horváth A.
FEHÉRVÁR: Moore 10/6, WOOD 17/6, Hollis 4, LEKLI 13, KELLER Á. 9. Cs: Keller V. 2, Juhos, SUPOLA 11/3, Bódi 10/6, Medve 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
NYÍREGYHÁZA: Polyák 9, MOHÁCSI 21/6, Berkis 7/3, Boldizsár, DAVIS 14. Cs: Kaluha 2, Siska, Varga M. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 7. p.: 11–13. 12. p.: 23–22. 16. p.: 35–26. 22. p.: 41–33. 26. p.: 53–41. 32. p.: 60–45. 36. p.: 72–49
Kipontozódott: Boldizsár (32. p)
Dzunics Braniszlav: – A második félidőben jó ritmussal játszottunk, védekezésben és támadásban is felülmúltuk ellenfelünket.
Ferenczi Tamás: – Sajnos a második félidőben nem tudtuk megismételni azt a játékot, amit az első játékrészben produkáltunk.
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY
91–89 (22–24, 14–18, 20–18, 19–15, 16–14) – hosszabbítás után
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Pálla, Jakab, Tőzsér
ZTE KK: COPELAND 24/24, GÁSPÁR 21/3, Hudson 3, Baki 3/3, SIMOVICS 13. Cs: KOMA 16, PUSZTA 11/3, Borszéki. Edző: Völgyi Péter
JÁSZBERÉNY: RAKITS 23/12, László 8, Soós 4, Markovics 4, DRAMICSANYIN 28/18. Cs: HORTI 8, Szabó P. 4, Török 10/3. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–9. 12. p.: 24–25. 16. p.: 28–31. 24. p.: 44–51. 36. p.: 69–69
Völgyi Péter: – Ilyen meccsre számítottam. Amit legutóbb Kaposváron hiányoltam, azt most bemutatták a játékosok, a szívünkkel nyertük meg a meccset.
Földi Sándor: – Dühös vagyok, és csalódott, csak magunkat okolhatjuk a vereségért. Nagy meccset játszottunk, egyik csapat sem érdemelt vereséget.

1. Atomerőmű SE 10 8 2 864–809 0.900
2. Alba Fehérvár 10 8 2 873–703 0.900
3. Kaposvári KK 9 7 2 784–715 0.889
4. Szova KC Szombathely 10 7 3 891–838 0.850
5. Sopron KC 9 6 3 775–708 0.833
6. Zalakerámia ZTE KK 10 5 5 828–898 0.750
7. TOP COP Security Jászberény 10 4 6 816–852 0.700
8. Pécsi VSK-PANNONPOWER 10 4 6 741–772 0.700