Férfi kosár NB I: a Falco és az Atomerőmű is idegenben nyert

2020.01.18. 20:40
A címvédő és bajnoki éllovas Falco Kaposváron, az Atomerőmű pedig a sereghajtó Jászberény vendégeként nyert a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Csalóka lehet a Falco húszpontos győzelme (98–78) a Kaposvár otthonában, a szombathelyiek ugyanis az utolsó negyedhez érve még csak hárommal vezettek (69–66). A vendégeknél hatan is eljutottak legalább tíz pontig, a mezőny legeredményesebb játékosa, Perl Zoltán tizennyolc pontot dobott a pályán töltött alig 19 perce alatt.Falco húszpontos győzelme (98–78) a Kaposvár otthonában, a szombathelyiek ugyanis az utolsó negyedhez érve még csak hárommal vezettek (69–66). A vendégeknél hatan is eljutottak legalább tíz pontig, a mezőny legeredményesebb játékosa, Perl Zoltán tizennyolc pontot dobott a pályán töltött alig 19 perce alatt.

Az Atomerőmű sem gálaelőadást tartva nyert Jászberényben, három játékrészt követően csak hat ponttal vezetett a sereghajtó vendégeként, végül 12-vel nyert (95–83). A paksiaknál Orlando Coleman (23) és Nicholas Faust (21) is húsz pont fölé jutott.

A ZTE 219 pontos meccsen győzött Oroszlányban (115–104), míg a Sopron úgy verte meg otthon a DEAC-ot (98–85), hogy a harmadik negyedben 40 ponttal terhelte meg a debreceniek gyűrűjét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
JÁSZBERÉNYI KSE–ATOMERŐMŰ SE 83–95 (22–31, 21–25, 26–19, 14–20)
Jászberény, 700
néző. V: Cziffra, Boros T., Kulcsár T.
JÁSZBERÉNY: Nelson 12/6, BRBAKLICS 12, Miller 14, ALEKSZANDROV 21/9, PANTELICS 14/3. Csere: Mészáros M. 2, Ruják B. 5/3, Buzás 3/3, Peringer. Edző: Lo Elhadji Malick
PAKS: Evans 14/3, FAUST 21/9, COLEMAN 23, Kis, LÓRÁNT 15. Csere: Putney 10/3, Kovács Á. 8, Jackson 1, Velkey 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–7. 6. p.: 11–20. 13. p.: 26–41. 16. p.: 39–49. 23. p.: 54–60. 26. p.: 61–68. 33. p.: 76–81. 36. p.: 78–87
Lo Elhadji Malick:
– Vesztes meccs után nem lehet igazán elégedett az ember, de most egy rossz szavam sem lehet a játékosaimra. Miljan Csuroviccsal új úton indultunk el, és ebben partnerek a kosarasaink is. Sokkal jobban játszottunk, mint a Szolnok ellen, és reméljük, ezen az úton el tudjuk érni a céljainkat.
Dzunics Braniszlav: – Mindkét csapatnak jár az elismerés, szurkolói szempontból nagyon izgalmas, látványos volt a találkozó. A Jászberény jól felkészült a mérkőzésre, tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz.

KAPOSVÁRI KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 78–98 (18–21, 25–26, 23–22, 12–29)
Kaposvár, 1600
néző. V: Földházi, Nagy V., Török R.
KAPOSVÁR: Krnjajszki 2, Norfleet 15/3, Ponjavics 6, Dramicsanin 9, Lalic 10. Csere: Hendlein 8/3, R. DAVIS 17/12, Baki 9/3, Bogdán 2. Szakmai igazgató: Ivkovics Sztojan
FALCO: Hooker 11/6, R. Curry 10/6, BENKE 11/9, FILIPOVITY 16/6, Reddic 4. Csere: LAKE 10, Váradi 9/3, PERL 18/3, D. Washington 6, Bíró O. 3/3, Krivacsevics. Edző: Gasper Okorn
Kipontozódott: Reddic (23. p.)
Ivkovics Sztojan:
– Nagyon jó mérkőzés volt, amelyen három negyeden át jól játszottunk. Nyilvánvaló és látszik a statisztikából is, hogy tizenkilencből tizenkét triplát értékesített az ellenfél, míg mi rosszabb százalékkal dobtunk. Ez egy ilyen kiváló együttes ellen nem fér bele. Ez a realitás. Három negyed játéka jó volt a Falco ellen, ez egy másik csapat ellen győzelmet érhet. Nem fogunk kiesni, lesz esélyünk a középházi rájátszásra, csak bírni kell fejben.
Gasper Okorn: – Az első félidőben nem megfelelő energiával kosárlabdáztunk. Megtört bennünket Juvonte Reddic kipontozódása, de jól reagáltunk rá. Remekül kezdtük a negyedik negyedet, jól védekeztünk és gyorsabban tudtunk pontokat szerezni, ami eldöntötte a találkozót.

SOPRON KC–DEAC 98–85 (21–25, 18–17, 40–17, 19–26)
Sopron, 1500
néző. V: Tőzsér, Söjtöry, Balog Gy.
SOPRON: Kinney 12/3, Thompson 15, Takács N., RIVERS 22/12, CARTER 14. Csere: SUPOLA 17, JOGELA 18/3, Werner, Fazekas Cs. Edző: Kosztasz Flevarakisz
DEBRECEN: Moody 12/3, Somogyi, MANIGAT 22/15, Drenovac 4, TÓTH Á. 23/3. Csere: Bognár K. 8/3, Polyák, Harrison 16/6. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–4. 5. p.: 13–12. 10. p.: 21–25. 12. p.: 25–30. 15. p.: 27–36. 18. p.: 30–42. 20. p.: 39–42. 22. p.: 45–42. 25. p.: 58–48. 28. p.: 68–48. 30. p.: 79–59. 32. p.: 82–64. 35. p.: 86–71. 38. p.: 89–80
Kipontozódott: Thompson (36. p.), Harrison (40. p.)
Kosztasz Flevarakisz:
– A DEAC jó csapat, tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Rosszul indítottuk a találkozót, de szerencsére felébredtünk az első félidő végén, amikor tizenkét pontos hátrányba kerültünk. A harmadik negyedben sokszor fantasztikusan játszottunk, aztán jöttek a gondok – Bernard Thompson és Eric Carter faultproblémákba keveredett, Tauras Jogela megsérült, azonban meg tudtuk oldani a feladatot. Tudjuk, hogy még mindig hátrányban vagyunk, ám minden nappal fejlődünk és megyünk előre.
Kovács Adrián: – Jól kezdtünk, de a második negyed felénél megtört valami, ezt pedig a Sopron jól használta ki. Megengedhetetlen, ami a harmadik játékrészben történt, semmi nem jött össze, amit elterveztünk. Már nem az első eset, hogy ez megtörténik, és ezt nem szabad következmények nélkül hagyni. A csapatom mindent megpróbált, hogy visszajöjjön a meccsbe, ám egy negyed alatt nem lehet negyven pontot kapni.

OSE LIONS–ZALAKERÁMIA ZTE KK 104–115 (21–29, 25–31, 28–34, 30–21)
Oroszlány, 1400
néző. V: Praksch, Tóth C., Ádám
OSE: Illés 5/3, ABELL 20/3, Rizvic 6, BOZSOVICS 19, Hayes 6. Csere: Demeter A., MOHÁCSI 21/12, Garamvölgyi, Zsíros 7/3, E. WASHINGTON 20/6. Edző: Sebastjan Krasovec
ZTE: JOHNSON 27/9, BIBBINS 18/6, WILLIAMS 20/12, SZABÓ ZS. 19/9, AGAFONOV 18. Csere: Gulyás M., Simon K. 8/6, Doktor P. 2, Djurics 3. Megbízott edző: Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–4. 4. p.: 6–14. 14. p.: 29–44. 16. p.: 36–47. 22. p.: 46–69. 24. p.: 49–80. 27. p.: 65–85. 32. p.: 83–97. 37. p.: 90–111. 39. p.: 100–111
Kipontozódott: Bibbins (32. p.), Djurics (37. p.)
Sebastjan Krasovec:
– A mérkőzés nagy részében rosszul védekeztünk és nem találtuk meg az ellenfél játékának ellenszerét. A gyors támadásait nem tudtuk megakadályozni, ráadásul szinte mindent bedobott tiszta helyzetből. Bár a támadójátékunkkal nem volt probléma, sokkal agresszívebben kellett volna védekeznünk.
Heinrich Róbert: – A szurkolók számára minden bizonnyal élvezetes volt a meccs, hiszen a játékosok valóban játszották a kosárlabdát és a támadópotenciál is óriási volt. Mindemellett a védekezés mindkét oldalon gyengén működött. Azzal nyertünk, hogy bizonyos időszakokban meg tudtuk akadályozni az oroszlányiak gyors lerohanásait, felállt védelem ellen pedig jobbak voltunk.