Férfi kosár NB I: 90 ponttal robbant haza az Olaj

2014.03.05. 19:59
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának első fordulójában a szezonban eddig nemzetközi porondon vitézkedő Szolnoki Olaj a felsőházban magabiztosan, 29 ponttal nyert otthon a Sopron KC ellen. Az első negyed még hazai K. O.-sikert sejtetett, a folytatásban azonban a vendégek némiképpen kiegyenesedtek.

A Szolnok már az első negyedben érvényre juttatta erőfölényét (30–15), lendülete a folytatásra viszont már nem tartott ki, ám ez is bőven belefért a tetemes előny birtokában játszó hazaiaknak. A találkozót megilletődötten kezdő, később a ritmust felvevő Sopron a második negyedben kiegyenlített csatába bocsátkozott, sőt azt az etapot egy ponttal el is vitte (47–33). A nagyszünet utáni időszakban ismét az Olaj akarata érvényesült, de az első negyedben látott pontgyártástól ezúttal is messze elmaradt a hazai együttes, igaz, legalább a Sopront nem engedte annyira magára (65–46). A vendégek a hajrát már kevésbé bírták, így a végére 29 pontos lett a különbség (90–61).

Az alsóházban a Pécs otthon simán nyert a Jászberény ellen, Körmenden a ZTE kiegyenlített mérkőzést vívott, amelynek végén Kámán Tamás triplája jelentette a különbséget. Utóbbi találkozó azonban aligha ér véget ezzel, a hazaiak az utolsó másodpercekben történtek miatt fejezték ki nemtetszésüket – kihagyott dobásuk után álláspontjuk szerint indokolatlanul állították meg a játékvezetők az órát, így két egymást követő időkérés után a megmaradt 1.2 másodperc elég volt a Zete győztes hármasához –, és megóvtak a mérkőzést.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
FELSŐHÁZ

SZOLNOKI OLAJ KK–SOPRON KC 9061 (3015, 1718, 1813, 2515)
Szolnok, 1300
néző. V: Földházi T. Papp P. Ádám J.
SZOLNOK: RAKICS 11/3, PILCSEVICS11/9, Holiday 7/3, LÓRÁNT 12/6, BÁDER 16. Cs: MILOSEVICS 11/3, KELLER Á. 14/3, Simon B., Ivosev 8, Trotter, Tóth Z. Edző: Dragan Alekszics
SOPRON: THOMAS 15/9, Thompson, BORISZOV 20/6, Tóth G. 2, Barovics 3. Cs: Ruják 9/3, Trepák 3/3, Dénes G. 9/6, Bus I., Rátvay, Nárai. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–5. 8. p.: 21–9. 14. p.: 37–20. 18. p.: 45–27 . 24. p.: 56–37. 28. p.: 58–46. 34. p.: 77–52. 38. p.: 84–58.
Kipontozódott: Dénes G. (35.p.)
Dragan Alekszics:
– Az elején nagyon jól dobtuk a triplákat, és ezekkel sikerült elhúznunk, és olykor látványosan is játszottunk, annak pedig külön örülök, hogy Pilcsevicset elfogadta a csapat.
Sabáli Balázs: – Sajnos asszisztáltunk a Szolnok jó teljesítményéhez, mely nem engedte, hogy saját játékunkat játsszuk. Nekünk a többi csapat ellen, a továbbiakban kell megmutatnunk, hogy mit is tudunk valójában.

ALSÓHÁZ
EGIS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 81–84 (15–18, 27–19, 18–26, 21–21)
Körmend, 1100
néző. V: Györffy, Bognár, Minár
KÖRMEND: WISSEH 15, EL-AMIN 18/6, SONYÁK 10/3, Ferencz 8/3, Grebenár 3. Cs: RAKOCSEVICS 23, Farkas 2, Kusnyer, Kutasi 2, Sömenek. Edző: Hencsey Tamás
ZTE: BOSTON 18/3, GÁSPÁR 7/3, Plumb 13/3, SAFFORD 23/6, LEKLI 15. Cs: Kertész, Kovács 2, Koma, Kámán 4/3, Velkey 2. Edző: Raúl Jimenez
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–8. 8. p.: 8–16. 14. p.: 21–23. 16. p.: 31–28. 25. p.: 52–49. 29. p.: 57–59. 33. p.: 61–67. 34. p.: 68–69
Hencsey Tamás:
– Gratulálok a Zalaegerszegnek, de a mérkőzésnek még nincs vége. A végén volt egy hatalmas baki, az illetékesek majd kivizsgálják. Igazából két jó mérkőzés után megint indiszponáltan játszottunk, és nagyon hiányoztak a távoli dobások. Huszonkét triplából csak négy ment be.
Raúl Jimenez: – Nehéz mérkőzés volt, nem könnyű a Körmend alacsony szerkezete ellen játszani. Gáspár kiváló védőmunkát végzett, és valóban szerencsésen nyertünk, de a győztes dobás lehetőségéért meg kellett dolgozni. Nagyon jó most a hangulat a csapatban!

PÉCSI VSK-PANNONPOWER–FORTRESS JÁSZBERÉNY 93–67 (20–14, 25–22, 28–11, 20–20)
Pécs, 500
néző. V: Benczúr T., Farkas G., Tőzsér
PÉCS: CSABAY 17/12, NELSON 18/9, Bíró 6, BUDIMIR 28/18, Sarlija 11. Cs: Bödör 5, Halász Á. 7, Somogyfoki 1. Edző: Csirke Ferenc
JÁSZBERÉNY: Raivio /3, Ahmetbasics 9, Soós 2, Horti 3/3, SUNDOV 15. Cs: Mladenovics 13/6, Szavics 3/3, Dukics 2, Lázár 2, Varga I. 3/3, Szögi 8/6. Edző: Szrdjan Antics
Kipontozódott: Szavics (31. p.)
Csirke Ferenc:
– Így kell kezdeni egy középszakaszt, a hibáink ellenére minden pályára lépő játékos tudott pluszt hozzátenni a mérkőzéshez. Az agresszív védekezésünk döntött.
Szrdjan Antics: – A pécsiek támadásban és védekezésben is jobbak voltak, mi fegyelmezetlenül játszottunk, de egy ilyen meccsen sokallom az ellenünk befújt négy technikait.