Férfi kosár NB I: 39 pontos vereség után 19 pontos siker

2017.02.01. 19:55
Az Alba Fehérvár, a PVSK és a Kecskemét otthon, a Sopron és a Kaposvár idegenben nyert a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 16. fordulójában.

Nagyot fordult a világ a PVSK-val, amely a múlt héten 101–62-es vereséget szenvedett Szegeden, most viszont 94–75-re legyőzte otthon a dobogós helyen álló Körmendet. Úgy, hogy az utolsó negyedet tíz ponttal a vasiak nyerték meg.

A Szedeák a nagy különbségű sikere után hasonlóan sima vereségbe szaladt bele Kecskeméten, míg a Sopron a Paks otthonában nyert hat ponttal.

A listavezető Alba Fehérvár nem botlott otthon a sereghajtó MAFC-cal szemben.

A játéknap legszorosabb mérkőzésén a Kaposvár négy ponttal volt jobb a házigazda Jászberénynél, amelynek szerb centere, Andrija Bojics 42 pontig jutott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
KTE-DUNA ASZFALT–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 82–61 (24–21, 26–14, 20–17, 12–9)
Kecskemét, 800
néző. Vezette: Benczur, Hegedűs T., Mészáros B.
KECSKEMÉT: Djukanovics 6/3, Pongó Martin 2, DJERASZIMOVICS 23/3, IVOSEV 21/3, Karahodzsics 8. Csere: PONGÓ MÁTÉ 10/6, MÉSZÁROS M. 10, Molnár D., Hegedűs G., Dobos L. 2, Fehér. Edző: Forray Gábor
SZEGED: Boltics 11, LILOV 20/6, CSIRICS 10/6, Vágvölgyi 2, Szulovics 3. Csere: Wirth 5/3, Révész 10. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–10. 7. p.: 19–13. 13. p.: 28–21. 17. p.: 38–28. 23. p.: 59–39. 27. p.: 65–47. 33. p.: 77–54. 37. p.: 80–56
Kipontozódott: Djukanovics (30. p.), Csirics (33. p.), Pongó Martin (36. p.)
Kiállítva: Szulovics (19. p.)
Forray Gábor:
– A győzelmünk egyik kulcsa, hogy maximálisan felkészültünk a Szegedből. A másik a kitűnő védekezésünk. Az volt a célunk, hogy ne tudjon „zsugázni” a vendéggárda, mert azt nagyon tud, ha hagyják neki. Annak külön örülök, hogy a meccs utolsó perceiben teljes magyar csapatot küldhettem a pályára.
Nikola Lazics: – Teljesen megérdemelt a remekül védekező Kecskemét győzelme. Jól kezdtünk, de utána kiestünk a ritmusból, illetve Szulovics kiállítása nagy érvágás volt a számunkra. Nem vagyok üldözési mániás, de mintha valakit zavarna, hogy mostanában jól játszunk…

PVSK-PANNONPOWER–EGIS KÖRMEND 94–75 (24–11, 24–19, 31–20, 15–25)
Pécs, 1200
néző. Vezette: Papp P., Gál J., Hervay
PÉCS: Nelson 2, C. Smith 15/3, Supola 2, BUDIMIR 14/3, SEJFIC 14. Csere: HALÁSZ 14/6, BÍRÓ 20/12, Harzin 2, Antóni 9/9, Dragasevic, Bödör 2, Krnjajszki. Edző: Csirke Ferenc
KÖRMEND: Gibbs 12/3, L. SMITH 19/6, Ferencz 7/3, Loveridge 11, Horti 10. Csere: Csorvási 10, Németh Á. 2, Allen 4. Edző: Gasper Potocnik
Kipontozódott: Csorvácsi (39. p.)
Csirke Ferenc: – Sokkal több volt ez, mint sima győzelem, hiszen nagyon mélyről kellett visszajönnünk. Mindig az agresszív védekezésre kell alapoznunk, ez az előző meccseken hiányzott, most viszont megkaptuk tőle a kellő ritmust.
Gasper Potocnik: – Elnézést kérek a klubtól és a szurkolóinktól, nagyon rosszul játszottunk, mindenképpen változtatnunk kell, mert ez nem sok jóval kecsegtet a továbbiakban.

ATOMERŐMŰ SE–SOPRON KC 72–78 (19–23, 18–15, 15–14, 20–26)
Paks, 1000
néző. Vezette: Török R., Vida B., Kovács N.
PAKS: P. J. Hill 7/3, KOVÁCS Á. 18/6, Samenas 8/6, GILBERT 23/6, Tiby 9/3. Csere: Illés M. 5/3, Gulyás M. 2, Will. Edző: Teo Cizmic
SOPRON: B. JOHNSON 18/12, Ruják 5, MILLS 13/9, Dufault 6/3, Tóth G. 16/12. Csere: MYLES 16/12, Spica 1, Dénes 3/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása: 2. p.: 7–2. 6. p.: 12–13. 8. p.: 12–23. 12. p.: 24–23. 17. p.: 30–35. 24. p.: 43–40. 28. p.: 50–52. 33. p.: 54–58. 35. p.: 56–66. 37. p.: 61–71. 39. p.: 66–72
Kipontozódott: Tiby (40. p.), Myles (40. p.).
Teo Cizmic:
– Köszönöm kollégámnak a gratulációt, az utolsó percekig pariban voltunk, és megvolt az esélyünk a győzelemre. A fiúk megint nagyot harcoltak, de a szűk rotáció miatt a végére elfáradtunk, megérdemelt a soproniak győzelme. Nagyon remélem, hogy sikerül minél jobb állapotba hozni a sérültjeinket, mert a hétvégén újabb fontos meccs vár ránk.
Dragan Alekszics: – Az ASE-nak is gratulálnom kell, ők is nagyot küzdöttek. Az utóbbi találkozókon szűkült a rotációs lehetősége kollégámnak, s most újabb játékosai sérültek meg. Mi élni tudtunk ezzel az eséllyel, az első pillanattól kezdve tudtuk, hogy mit akarunk játszani, és a találkozó végéig azt is játszottuk. Úgy gondolom, hogy teljesen megérdemelten nyertünk.

ALBA FEHÉRVÁR–MAFC 101–75 (35–21, 24–23, 28–15, 14–16)
Székesfehérvár, 1000
néző. Vezette: Pálla, Szabó G., Vida
ALBA: B. Taylor 12/6, EDWARDS 18/6, SHEPARD 15, Keller Á. 10, LÓRÁNT 18. Csere: FARR 12/3, Tóth P. 2, Keller I. 7/3, Burgess 7/6, Nshimba. Edző: Dzunics Braniszlav
MAFC: Polyák 5/3, M. Smith 7, Lakits 4, SIHOTA 20/12, Poscic 11/3. Csere: Misek 9, KOVÁCS ÁDÁM 10, Pápai 4, Molnár M. 2, Kucsora 3/3, Siklós, Bordács. Edző: Jakab Máté
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 5. p.: 11–6. 8. p.: 23–13. 12. p.: 39–25. 15. p.: 44–29. 18. p.: 48–38. 22. p.: 65–46. 25. p.: 73–46. 28. p.: 79–55. 32. p.: 87–61. 35. p.: 91–65. 38. p.: 97–72
Dzunics Branislav:
– A legfontosabb az volt, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést. Elég hullámzó volt a játékunk, főként a védekezésünkkel voltak gondjaink. Annak ellenére, hogy voltak periódusok, amikor jól védekeztünk, akadtak olyan hibák, amelyeket nem szoktunk elkövetni. Az első félidőben a visszarendezésünk nem úgy sikerült, ahogyan kellene, de a szünet után ez már helyreállt, és ezért is tudtunk a harmadik negyedben elhúzni, s viszonylag simábban nyerni.
Jakab Máté: – A bajnokság egyik topcsapatával játszottunk, amelyet hazai pályán nagyon nehéz meglepni. Annak örülök, hogy végig volt tartásunk, végig küzdöttünk, bizonyítja ezt, hogy az ellenfél edzője még a negyedik negyedben is bent tartotta a kezdőjátékosait. Fél szemmel már a Vasas elleni vasárnapi derbire készültünk, de ennek a mérkőzésnek bizonyos jeleneteiből tudunk erőt meríteni a ránk váró meccsre.

JP AUTO-JKSE–KAPOSVÁRI KK 90–94 (17–15, 31–20, 19–29, 23–30)
Jászberény, 400
néző. V: Kapitány, Jakab L., Varga Z.
JÁSZBERÉNY: Brbaklics, Arrington 9/3, B. WILLIAMS 17/3, Cseh 8, BOJICS 42. Csere: Saddler 14/3, Czirbus, Mándoki. Edző: Stevan Tot
KAPOSVÁR: WISSEH 15/3, FRAZIER 22/3, Cooke 8/3, HENDLEIN 19/3, Simms 15. Csere: Papp P., FODOR M. 11/9, Baki, Grebenár 4. Edző: Fekete Ádám
Kipontozódott: Simms (35. perc)
Stevan Tot:
– Sajnos a kisebb rotációs lehetőségünk – Sztamenkovics és Bazsó sérülés miatt nem játszhatott – a harmadik negyed végétől meghatározta a játékot. A második félidőre Wisseh nagyon feljavult és visszahozta a meccsbe a kaposváriakat, akik felőröltek bennünket. Bojics szenzációs volt, de a többiekkel is elégedett vagyok.
Fekete Ádám: – Az első félidőben gyengén játszottunk. A második kétszer tíz percben már védekezésben és támadásban is feljavultunk, s igazi csapatként nyertük meg a mérkőzést. Arra azonban a folytatásban figyelnünk kell, hogy egy félidőnyi előnyt nem adhatunk senkinek. Játékosaimnak és a kiváló teljesítményt nyújtó berényi centernek, Bojicsnak minden elismerésem.