Férfi kosár, MK: a Szolnok kikapott Szombathelyen

2013.02.05. 19:51
A férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán az Atomerőmű idegenben, a Szombathely otthon szerzett előnyt. Előbbi nyugodtan várhatja a hazai visszavágót a ZTE ellen, a hatpontos előnyhöz jutó szombathelyiek ellenben izgalmas csatára számíthatnak Szolnokon.

A paksiak Zalaegerszegre látogattak, ahol a házigazdák csak az első félidőben tudták a lépést tartani a vendégekkel. Utóbbiak remek harmadik negyedükkel a záró játékrész előtt már 24 ponttal vezettek, és a végén megőrizték meggyőző előnyüket. A visszavágó formalitásnak tűnik.

Nem úgy a másik leosztásban. A váratlanul gyengén kezdő Szolnok kilencpontos hátrányba került az első negyed végére, amely a nagyszünetre is csupán eggyel csökkent. Az Olaj a harmadik felvonásban feljebb kapcsolt, és a záró negyedhez érve már minimális előnyhöz jutott. Akkor azonban a házigazdák nagy, győzelmet érő rohamra indultak a felvonásban mindössze 15 pontig jutó vendégek ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA, MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
SZOVA-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ KK 79–73 (22–14, 22–22, 13–22, 22–15)
Szombathely, 2500 néző. V: Győrffy P., Kapitány, Szabó G.
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 21/6, Simon L. 1, Will 9/3, IVOSEV 13/3, ZAGORAC 20/9. Cs: Szanati 4, Harazin 9, Váradi B. 2, Rubin. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: Florence 8/3, Horváth Á. 9/9, Sehovics 8, Bell 2, BÁDER 26. Cs: Gay 3/3, Németh I. 3/3, Simon B., Szabó M. 6, Fodor M. 8. Edző: Neno Asceric
Az eredmény alakulása: 2 p.: 0–1. 4. p.: 11–1. 7. p.: 18–5. 14. p.: 30–14. 15. p.: 36–19. 17. p.: 36–28. 19. p.: 40–34. 22. p.: 46–41. 24 p.: 53–46. 26. p.: 53–50. 28. p.: 55–55. 30. p.: 55–58. 32. p.: 61–60. 37. p.: 72–66. 39. p.: 78–68
Kipontozódott: Harazin (34. p.), Bell (38.p.), Gay (40. p.)
Bencze Tamás: – Nagyon jól kezdtünk, kitűnően játszottunk az első félidőben. A harmadik negyedben hullámvölgybe kerültünk, talán azért, mert szűkebb a keretünk, mint a Szolnoknak, de a szívünk kihúzott bennünket. Ez csak részsiker, a visszavágó roppant nehéz lesz, ám mindent megteszünk a továbbjutásért.
Neno Asceric: – A hozzáállásunkkal volt baj a találkozó elején. Koncentráció és lendület nélkül nem lehet nyerni. Annak elelnére, hogy nehéz összecsapásra számítottunk, győzni szerettünk volna, de ez nem sikerült, mert miután visszajöttünk a meccsbe, buta hibákat követtünk el.
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE 62–85 (16–19, 13–15, 17–36, 16–15)
Zalaegerszeg, 500 néző. V: Cziffra, Gál, Tőzsér
ZALAEGERSZEG: Copeland 7, Gáspár 11/3, Hudson, Baki 4, Simovics 8. Cs: Puszta 5, Borszéki 7/6, Kovács Ád. 7/3, Vertetics 7/3, Koma 6. Edző: Völgyi Péter
PAKS: L. WILLIAMS 14, LEVY 15, Vojvoda 12/6, Kámán 13/3, Tóth Á. 12. Cs: IDLET 11, Kovács Ák. 5/3, Eilingsfeld 3/3. Edző: Enrique Gutiérrez García
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–11. 12. p.: 18–26. 18. p.: 27–28. 26. p.: 35–55. 33. p.: 58–76
Völgyi Péter: – Gratulálok a Paksnak, a harmadik negyedben sokkal jobbak voltak. Főleg a lepattanóknál jött ki a fizikai fölényük, amit nem tudtuk ellensúlyozni. Reális a különbség, a harmadik negyedben Lorenzo klasszisának köszönhetően ellépett a Paks.
Enrique Gutiérrez García: – Ideges voltam decemberben, amikor itt kikaptunk, de ma nagyon koncentráltan játszottunk e nehéz mérkőzésen. Az elsődleges célunk a győzelem volt, de a 3. negyedben már a játékunk is jól fejlődött.