Férfi kosár MK: Szolnok–Falco, DEAC–Körmend elődöntő lesz

R. B., K. ZS.R. B., K. ZS.
2021.04.07. 22:40
Az Olaj egy ponttal legyőzte az Albát (Fotó: Földi Imre)
A Körmend 86–80-ra legyőzte az Atomerőmű legénységét a férfi kosárlabda Magyar Kupa budapesti nyolcas döntőjének szerda esti mérkőzésén, ezzel negyedikként bejutott az elődöntőbe, ahol a Szegedet búcsúztató DEAC lesz az ellenfele. A korábbi szerdai mérkőzéseken a 2019-ben kupagyőztes Szolnoki Olajbányász és a Falco nyert, utóbbi két csapat egymás ellen harcol majd a döntőbe jutásért pénteken.

Az előző idényben a koronavírus-járvány miatt törölték a Magyar Kupát, a Szolnok a 2019-es fináléban a Szombathelyt győzte le.

FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, NYOLCAS DÖNTŐ
BUDAPEST, LUDOVIKA ARÉNA
NEGYEDDÖNTŐ

ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 66–67 (17–16, 21–14, 12–20, 16–17)
Budapest, Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Győrffy P., Balogh Gy., Györfy R.
ALBA:R. CURRY 12/6, VOJVODA 15/6, Davis 15/6, Markovics 2, Ahmad 3.Csere:Hearst 9/3, Omenaka 3, Gillon 7.Edző:Forray Gábor
SZOLNOK: Warner 9/3, Kovács P. 5/3, Rudner 1, Szubotics 6/6, CAKARUN 18. Csere: BADZIM 9, Pongó Máté 5/3, Gibson 8/6, Taiwo 1, Juhos 5, Zsíros. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–4. 6. p.: 6–10. 8. p.: 14–12. 14. p.: 26–23. 17. p.: 26–32. 20. p.: 30–38. 21. p.: 32–41. 25. p.: 44–43. 27. p.: 48–45. 33. p.: 52–55. 38. p.: 57–61. 40. p.: 63–61
Gasper Potocnik:
– Küzdelmes, egylabdás meccsen győztünk, amelyet mindkét fél megnyerhetett volna. Minden nyitó mérkőzés nehéz a kupasorozatban, az történt, amire számítottunk. Az egész találkozó alatt nyomás alatt játszottunk, harcoltunk. Voltak rossz megoldásaink, de végig küzdöttünk, a csapat megmutatta a karakterét. A küzdelem jutalma a továbbjutás volt. Kisebb pihenőt követően fel kell készülnünk a következő mérkőzésre, amelyen ha nyerni szeretnénk, akkor jobban kell játszanunk, mint most.
Forray Gábor: – Nem férhet kétség a Szolnok győzelméhez, amelyhez egy kis szerencse is kellett. A fontos pillanatokban eladtuk a labdát, kihagytuk a helyzeteinket. Volt egy kritikus ítélet, de ezzel nem akarok foglalkozni, hiszen a játékvezetőknek a pillanat tört része alatt kell dönteni. A játékunkkal, úgy érzem, jeleztük, hogy a playoffban számolni kell velünk, ahhoz viszont, hogy ott jobb eredményt tudjunk elérni, csökkenteni kell a hibáinkat.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–PVSK-VEOLIA 96–69 (26–12, 21–16, 22–19, 27–22)
Ludovika Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Benczur, Pozsonyi, Nyilas
FALCO: Váradi 4, Doktor 12/6, Benke 9/3, BRUINSMA 26/15, Keller Á. 2. Csere: K. ANDERSON 17/9, Perl 14/6, Barac 4, Lake 8, Dancsecs, Kovács B. Edző: Gasper Okorn
PVSK: Ruják A. 10, M. Lewis 15/3, Demeter A. 3, Budimir 2, BRKICS 23. Csere: Funderburk 5/3, Dragasevics 9/9, Krivacsevics 2. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 4. p.: 14–4. 9. p.: 24–6. 14. p.: 34–14. 20. p.: 47–26. 28. p.: 62–40. 29. p.: 65–42. 30. p.: 69–44. 32. p.: 69–51. 35. p.: 80–54. 40. p.: 96–67
Gasper Okorn:
– Az első félidei játékunkkal meg vagyok elégedve, hiszen agresszív védekezésünknek köszönhetően sikerült sok labdát szereznünk, melyekből gyors indításos kosarakkal megalapoztuk győzelmünket. A nagyszünetet követően azonban már több hiba csúszott játékunkba, amelyeket ki kell javítanunk, nem voltam maradéktalanul elégedett a látottakkal. A magyar bajnokság erős, van hat-hét csapat, amely bármikor meglepheti a másikat. Nem megbántva a pécsieket, ők egy kicsit kilógnak a nyolcas mezőnyből, igaz, kiharcolták a helyüket a Magyar Kupában. A pénteki, Szolnok elleni meccsre igyekszünk a lehető legjobban felkészülni.
Dragan Alekszics: – A Falco ezúttal is bizonyította, hogy igen erős csapat. Az első félidőben támadásban és védekezésben is kihasználta magasságbeli fölényét, és jól változtatta a játékstílusokat. A második félidő viszonylag kiegyenlített küzdelmet hozott. Igyekszünk a lehető legjobban felkészülni a playout küzdelmeire.

DEAC–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 87–80 (16–20, 27–19, 25–20, 19–21)
zárt kapuk mögött. V: Praksch, Nagy V., Boros T.
DEAC: MOODY 10/3, Somogyi 8, Polyák 3/3, Hines 9/3, Tóth Á. 10. Csere: MOLNÁR M. 7, DRENOVAC 23/3, Guyton 9/3, R. Moore 8/6. Edző: Kovács Adrián
SZEDEÁK: GOVENS 25/6, Kerpel-Fronius G., BROWN 26/9, Dzseletovics 3, DICKEY 12. Csere: Bognár 7/3, Keller I. 5/3, Kerpel-Fronius B. 2, Olasz. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott: Dzseletovics (30. p.), Kerpel-Fronius B. (33. p.), R. Moore (39. p.)
Kovács Adrián:
– Küzdés, energiabefektetés és intenzitás terén mindkét együttes jelesre vizsgázott. Rengeteg hiba, eladott labdák, sok második esély és gyors indításos kosarak jellemezték a mérkőzést, látványos játékot hozott a találkozó. Nekünk több lehetőségünk volt rotálni a csapatot, de jó kosárlabdát mutatott be az ellenfél, mindig élmény ellene játszani, nagyon szimpatikus.
Szrecsko Szekulovics: – Elismerésem mindkét csapatnak, nagyon nehéz mérkőzést nyert meg a DEAC. A miénk kis klub, a Magyar Kupa nyolcas döntőjében szerepelni nagy dolog, hosszú ideje nem játszottunk ilyen meccset. Megtanultuk a leckét, tizennégy kihagyott büntető és tizennyolc eladott labda túl sok, nem fér bele ilyen ellenféllel szemben. Normális, hogy hibázunk, dolgozunk tovább, büszke vagyok erre az idényre! Próbálunk javítani, jön a bajnoki rájátszás!

EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 86–80 (27–14, 16–21, 21–19, 22–26)
zárt kapuk mögött. V: Papp P., Minár, Csabai-Kaskötő
KÖRMEND: THAMES 18/6, SIMONS 18/9, Mócsán 8, Ferencz 12/6, Taylor 10. Csere: IRELAND 13/9, Tóth N. 4, Durázi 3, Takács K. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
PAKS: Kovács I Á. 9/3, Capers 3/3, SHEPARD 15/3, Jackson 7, Lóránt 16. Csere: Valerio-Bodon, Paige 8/6, EILINGSFELD 16/6, Kis R. 6/6. Edző: Dzunics Braniszlav
Kipontozódott: Taylor (37. p.), Lóránt (39. p.), Jackson (40. p.), Paige (40. p.)
Andonisz Konsztandinidisz:
– Sokat készültünk erre a találkozóra, s mivel harmincnyolc percen át vezettünk, győzelmünk jogosnak mondható. Ha ilyen erős és tapasztalt csapat az ellenfeled, mint a Paks, nem meglepő, hogy a jó kezdés után nehézséget okoz a pontszerzés. A döntő pillanatokban sikerült néhány nagy dobást bemutatnunk, és jól védekeztünk. Jelentős kihívás vár ránk pénteken!
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelten nyert a Körmend, ám egy rossz szavam sincs a csapatomra. Kicsit beragadtunk az elején, utána futottunk az eredmény után, át is vettük a vezetést, de a végjátékban az ellenfél volt a jobb. Odatették magukat a játékosaink, egy kicsivel pontosabban kellett volna kosárlabdáznunk.