Férfi kosár Ek: a Szolnok sem bírt a hibátlan Legiával

2021.11.10. 20:04
Roko Badzim (középen) 16 pontot szerzett a szolnoki csapatban (Fotó: Új Néplap/Mészáros János)
A Szolnoki Olajbányász hazai pályán 75–68-ra kikapott a negyedik negyedet jobban bíró, egyelőre hibátlan Legia Warszawától a férfi kosárlabda Európa-kupa szerdai játéknapján, így már csak nagyon halvány esélye maradt arra, hogy a továbbjutást érő második helyen végezzen a H-csoportban.

Miután a H-csoport másik találkozóján a Nagyvárad legyőzte a portugál Portót kedd este, biztossá vált, hogy ha a Szolnok megnyeri a hátralevő két csoportmérkőzését a FIBA Európa-kupában, akkor továbbjut. Ehhez azonban először a Legia Warszawát kellett volna két vállra fektetnie, amely eddig hibátlannak bizonyult a nemzetközi porondon, ráadásul a két csapat első összecsapását is magabiztosan, 83–66-ra hozta.

Az Olajbányász tehát szeretett volna visszavágni lengyel vetélytársának, s bár a kezdés bő tíz percet csúszott az időmérő berendezés hibája miatt, ez nem zavarta meg a hazaiakat, akik jól rajtoltak. Főleg a horvát Roko Badzim volt elemében, ám a varsóiak nem hagyták magukat. A nagyszünet után közel háromperces szolnoki gólcsend következett, de a piros-feketék kilábaltak a gödörből, s így a folytatásra is igaz volt, hogy egyik fél sem tudta leszakítani a másikat.

A hajrát azonban jobban bírták a lengyelek, koncentráltabban kosarazva végül megőrizték veretlenségüket. Az utolsó fordulóban derül ki, hogy a hibátlan Legia mellett ki jut tovább: a Szolnok akkor folytathatja, ha minimum 12 ponttal nyer Nagyváradon és közben a Porto kikap a Legiától, minden más esetben búcsúzik az Olaj.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
5. FORDULÓ, H-CSOPORT
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–LEGIA WARSZAWA (lengyel) 68–75 (15–13, 19–17, 17–17, 17–28)
Szolnok, 800
néző. V: Papapetru (görög), Ninkovics (szerb), Bongiorni (olasz)
SZOLNOK: Pongó Máté 7/6, BADZIM 16/12, CUMMINGS 14/3, Szubotics 10/6, Taiwo. Csere: Rogic 2, Solano 4, CAKARUN 11, Zsíros 2, Kovács P., Rudner 2. Edző: Gasper Potocnik
LEGIA: JOVANOVICS 10, Skific 10/6, COWELS 15/9, Kulka, Kemp 3. Csere: KAMINSKI 13/6, Koszarek 10/6, WYKA 12, Didier-Urbaniak 2. Edző: Wojciech Kaminski
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7–1. 8. p.: 10–10. 12. p.: 15–17. 13. p.: 23–17. 19. p.: 30–29. 23. p.: 34–39. 27. p.: 45–41. 32. p.: 56–50. 36. p.: 56–62. 38. p.: 60–70
Gasper Potocnik:
– Megvolt az esélyünk, hogy nyerjünk, de nem tudtuk negyven percen át fenntartani a teljesítményünket. A második félidő elején a Legia csinált egy 9–0-s rohamot, s már akkor sem követtük el azokat a személyi hibákat, amiket kellett volna. Átálltunk zónavédekezésre, amiből nem sikerült jó támadásokat vezetni, túl sokszor adtuk el a labdát, s ezekből ellenfelünk könnyű kosarakat tudott dobni. Mindezekben mindenképp fejlődnünk kell.
Wojciech Kaminski: – Az utolsó percig küzdöttek a szolnoki játékosok, nagyon megnehezítették a dolgunkat. A második félidő volt a mérkőzés kulcsa, ekkor sokkal koncentráltabbak kosárlabdáztunk, ennek köszönhetjük a győzelmet.

A csoport másik mérkőzésén
CSM CSU Oradea (romániai)–Porto (portugál) 67–58
Az állás: 1. Legia Warszawa 10 (már továbbjutott), 3. Oradea 7 (339–342), 3. Porto 7 (334–350), 4. SZOLNOK 6 (341-373)