Nyert a Szolnok, megmérkőzhet a Szegeddel a férfi kosárlabda Magyar Kupáért

GYŐRI FERENCGYŐRI FERENC
2024.04.06. 21:56
Sztrahinja Jovanovics kosárra dob – az irányító 12 ponttal zárt a szolnoki csapatban (Fotó: Dömötör Csaba)
A Szolnok 87–70-re legyőzte a Pécset a férfi kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjének szombati második mérkőzésén, ezzel eldőlt, hogy vasárnap Olajbányász–Szedeák döntőt rendeznek a BOK-csarnokban.

Már nem mertünk jósolni a férfi Magyar Kupa második elődöntője előtt, hiszen a Szedeák minden várakozást felülírt a Falco legyőzésével. Nos, az NKA Universitas Pécsnek nem sikerült borítania a papírformát az NHSZ-Szolnoki Olajbányásszal szemben, noha előzetesen nem lett volna szenzáció, ha nyer.

Tizenkettő néggyel startoltak a tiszaligetiek, hét és fél perc után 26–16-ra vezettek, vagyis megadták a találkozó alaphangját. Csirke Ferenc kiabált is rendesen Kerpel-Fronius Gáspárnak: „Te vagy az irányító, cseréld meg a két centert!”

A második negyedben tovább stabilizálta helyzetét az Olaj, 16 ponttal járt előrébb a periódus felénél (41–25), sőt, 18-cal is vezetett korábban. A nagyszünetben a szolnokiak centere, Demajeo Wiggins orrába vatta került, de hamarosan a parketten látottak is érdeklődéssel tölthettek el minket. Beindult ugyanis a Pécs, elbizonytalanította a bajnoki alapszakaszban harmadik Szolnokot, így a záró tíz percben mindössze négypontos hátrányt kellett (volna) ledolgoznia.

Nos, ebből éppen kettő perc és 45 másodperc alatt lett újra 12, Pongó Máté (aki nagyon hasonlít a Szolnok másik irányítójára, Sztrahinja Jovanovicsra) távoli találata után Csirke Ferenc meg is próbálta rendezni együttese sorait. Ez annyiban sikerült, hogy nem ütötték ki a baranyaiakat, 87–70-re győzött az Olaj, s ahogy két éve, megint a Szegeddel döntőzhet az MK-ban.

ZSÍROS TIBOR FÉRFI MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, BOK-CSARNOK
ELŐDÖNTŐ
NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–NKA UNIVERSITAS PÉCS 87–70 (30–18, 18–16, 13–23, 26–13)
BOK-csarnok, 1000 néző. V: Cziffra, Nagy V., Söjtöry
SZOLNOK: SZ. JOVANOVICS 12/6, Eads 10/6, Rudner 9/9, LUKÁCS N. 8, Wiggins 3. Csere: PALLAI 12/12, D. Thomas 10, A. DURHAM 12/6, Pongó Máté 6/6, Révész Á. 2, Sebők, Vincze R. 3/3. Edző: Oliver Vidin
PÉCS: Nikolic 8, Kovács P. 6/3, DURMO 20, HERGER 8, Manjgafic 9. Csere: WALKER 12/3, Kerpel-Fronius G., Scherer 3/3, Sh. Henry 4, Lados. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–4. 6. p.: 20–13. 9. p.: 28–18. 13. p.: 39–21. 17. p.: 44–28. 23. p.: 52–41. 28. p.: 61–55. 33. p.: 71–59. 36. p.: 76–63. 39. p.: 85–68
Kipontozódott: Eads (34. p.)
Oliver Vidin: – Nem a támadólepattanók miatt nyertünk, amelyből nagyon sokat, húszat szedett össze a Pécs, a kizárással és a lepattanók megszerzésével gondjaink voltak, az ellenfél igen keménynek bizonyult ezen a téren, alaposan dolgoznunk kell rajta a kupahétvége után, mert ilyesmi nem történhet meg újra. A döntőben is nyerni szeretnénk, senki sem készül úgy, hogy vereséget szenved, ugyanakkor bármi megtörténhet, a Szeged is nagyon akar majd győzni – meglátjuk vasárnap este!
Csirke Ferenc: – Nagyon puhán kezdtük a mérkőzést, nem lehet harminc pontot kapni az első negyedben. Mivel idegen pályán játszottunk jól egy egyező, kettő kettőző játékosok ellen, ehhez mérten próbáltuk megoldani a védekezést, de a besegítésekkel gondjaink akadtak, így üres dobóhelyzetei voltak az elején a riválisnak. A harmadik negyedben védekezést váltottunk, miután Wiggins leült, ez talán összezavarta a Szolnokot, voltak gyors indításaink és szerzett labdáink. Azok a játékosaink, akik képesek megnyerni egy ilyen éles mérkőzést, elfáradtak ebben a felzárkózásban, de mindenki megtette a magáét.

Korábban
SZTE-SZEDEÁK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 96–87 (18–23, 27–19, 20–25, 31–20)