Női Euroliga: szoros csatában kikapott a DVTK Lille-ben

FAZEKAS ZOLTÁN (Lille)FAZEKAS ZOLTÁN (Lille)
2024.02.28. 21:55
Szoros csatában kapott ki a DVTK (Fotó: FIBA)
Hiába vezetett 14 ponttal is a francia Lille otthonában a DVTK, végül négypontos vereséget szenvedett a női kosárlabda elitsorozat negyeddöntőjének második mérkőzésén, így a jövő heti, diósgyőri találkozó dönt arról, melyik csapat jut be fennállása során először a final fourba.

A GYŐZELEM ÉS A TOVÁBBJUTÁS reményében lépett pályára szerda este a francia bajnoki éllovas Villeneuve d’asq Lille otthonában a DVTK a női Euroliga negyeddöntőjében. Tudtuk, ha nyer Völgyi Péter edző együttese, akkor fennállása során először jut be a női elitsorozat final four-jába (az első felvonást egy hete 17 pontos hátrányból fordítva 78–66-ra megnyerte a Diósgyőr). Ám az előjelek nem voltak biztatóak...

A délelőtti tréningre indulás előtt fülig érő szájjal lépett a hotel – a borsodiak szállodája az impozáns Pierre-Mauroy stadion, a négyszeres francia bajnok OSC Lille pályája tőszomszédságában helyezkedik el – liftjébe az első meccsen remeklő (18 pont, 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és labdaszerzés) Kaila Charles, akinek a párizsi Charles de Gaulle reptér biztonsági szolgálata reggeli hívása derített jobb kedvre, mivel közölték az amerikai bedobóval, megtalálták a kedden elveszett útlevelét. Az általános hangulaton az is jókorát dobott, hogy Milica Jovanovics is edzett, a montenegrói magasbedobó betegséggel küszködik, a keddi tréninget ki is hagyta, s noha még megviseltnek tűnt, a dobóedzést végigcsinálta a többiekkel. A foglalkozásnak volt egy meglepetésvendége is, a nemzetközi szövetség videósa készített felvételeket és interjúkat a történelmi siker kapujában lévő DVTK játékosaival.

A dugig telt ház (érkezett 43 diósgyőri drukker is), ami a Palaciumban 2100 nézőt jelent, előtt kezdődő összecsapás előtt már ízelítőt kaphattak Aho Nináék a bal oldali palánk mögött elhelyezkedő rezes-fúvós bandára épülő Lille-i B-közép műsorából, a fesztiválzenekarhoz hasonlítható banda szakadatlan buzdítással (még a Kalinka átírt változata is szerepelt a menüben) „csinálta a hangulatot”, tapsoltatta a közönséget egy mikrofonos DJ segítségével. Idegesen kezdődött a mérkőzés, mindkét csapaton érződött, mekkora a tét, sok volt a rossz döntés, kevés a pont. Aztán az ausztrál Darcee Garbin pörkölt be három triplát egy percen belül, s nyolc ponttal megugrott a DVTK. Aztán tizenhárommal, s ekkor csak a vendégtábort lehetett hallani, elnémultak a francia nézők. Tizenöt ide, négy percig nem szerzett pontot a Lille, jól játszott a vendégcsapat, de egy 12–2-es hazai futás után Völgyinek időt kellett kérnie. Nem sikerült kizökkenteni a hazaiakat, akik egyenlítettek a 16. percben, majd egy perc múlva fordítottak. Rengeteget hisztiztek a franciák, a bírók többször is szóban figyelmeztették a csapkodó, gesztikuláló játékosokat.

Rendkívül ideges légkörben folytatódott a meccs, rengeteg gyermeteg hiba és rossz dobás jellemezte a játékot mindkét oldalon, de mivel a franciák ezt a negyedet is megnyerték, az utolsó játékrészre négy pontos előnnyel fordulhattak. Elsősorban Janelle Salaün ihletett játékával hét ponttal elhúztak a hazaiak a 36. percben, s noha egy pontra felkapaszkodtak a vendégek, a Lille nyert és egyenlített. A mindent eldöntő harmadik felvonást jövő szerdán Diósgyőrben rendezik.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
VILLENEUVE D’ASCQ LILLE (francia)–DVTK HUN-THERM 63–59 (8–21, 25–13, 17–12, 13–13)
Lille, 2000 néző. V: Yalman (török), Hrusa (cseh), Pedrus (spanyol)
VILLENEUVE: Zellous 3, Smalls, SALAÜN 24/9, BURKE 18/9, DIABY 13. Csere: Heriaud 4/3, Lisowa-Mbaka 1, Gueye, Mununga. Edző: Rachid Meziane
DVTK: Aho N. 6/6, Charles 8/3, LELIK 13/3, Jovanovics 7, Grigalauskyte 2. Csere: Kányási 5/3, Tadic 2, GARBIN 16/12, Tenyér. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–5. 5. p.: 6–5. 7. p.: 8–16. 11. p.: 8–23. 16. p.: 25–25. 18. p.: 31–27. 21. p.: 33–34. 25. p.: 38–38. 28. p.: 45–46. 30. p.: 50–46. 34. p.: 52–46. 36. p.: 58–51. 39. p.: 60–59
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Völgyi Péter: – Jár a gratuláció a Lille-nek, mert tudott változtatni az első meccshez képest, és mi erre nem jól reagáltunk. Mindkét csapat nagyot és jól harcolt, nekünk a higgadtság hiányzott a játékunkból, hiszen a forgatókönyv hasonló volt az egy héttel ezelőttihez. Most mi harcoltunk ki nagyobb előnyt az elején, de ahogy akkor mi, most a franciák tudtak hamar fordítani. A higgadtság miatt sok labdát eladtunk, ez volt a fő oka a vereségünknek.