Női kosárlabda NB I: hazautazott a Győr amerikai légiósa

2023.10.24. 11:28
null
Diamond Miller hazautazott (Fotó: Nagy Gábor)
Hazautazott gyógykezelésre Diamond Miller, a női NB I-ben ezüstérmes SERCO UNI Győr amerikai kosárlabdázója.

 

A bajnokságban három forduló után veretlen, az Euroligát viszont három vereséggel kezdő csapat vezetőedzője, Cziczás László a klub honlapján elmondta, a nyáron leigazolt játékos a Bologna elleni meccs után jelezte, hogy valami nincs rendben a térdével, így kilenc nappal ezelőtt kihagyta a Szigetszentmiklós elleni találkozót.

„Az állapota nem javult, az MR eredményét a mi orvosaink, illetve az egyesült államokbeli szakértők is kielemezték, a konzílium alapján a menedzsment és az orvosok úgy döntöttek, hogy néhány hétre hazautazik Minnesotába, ahol kezelés és rehabilitáció vár rá. Reményeink szerint november közepén ismét csatlakozhat a csapatunkhoz” – mondta a tréner Diamond Millerről, aki Juhász Dorka csapattársa volt a WNBA-s Minnesota Lynxben, és a magyar centerrel együtt bekerült a tengerentúli szezon újoncötösébe.

Cziczás László kifejtette, eddig egyetlen meccsen sem sikerült a teljes keretükkel kiállni az idényben.

„Sérülések, betegségek és egyéb apró problémák hátráltatták nemcsak a pályán mutatott teljesítményünket, hanem a teljes felkészülést is. Amikor végre láttuk a fényt az alagút végén, hogy esetleg lehetőségünk lesz a Bologna ellen teljes kerettel felállni, jött Dubei Debóra szemsérülése, akinek a teljes felépülése még néhány hetet igénybe fog venni” – tette hozzá az edző.

Legfrissebb hírek

Takács-Kiss Virág: A legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy eljutok idáig

Kosárlabda
2026.06.19. 07:21

A következő szezonban is Djokics Zseljko irányítja a bajnok Pécs női kosárabdacsapatát

Kosárlabda
2026.06.10. 16:31

Női kosárlabda NB I: vérátömlesztés az ezüstérmesnél

Kosárlabda
2026.06.04. 20:32

Női kosárlabda NB I: Laczka Miklós a TFSE új vezetőedzője

Kosárlabda
2026.05.29. 15:34

Tornagyőzelemmel hangolt a vb-re a magyar női 3x3-as kosárválogatott

Kosárlabda
2026.05.26. 12:06

Boros Júlia a DVTK kosárlabdacsapatának első új igazolása

Kosárlabda
2026.05.22. 14:33

Az év női kosárlabdázója is távozik Diósgyőrből

Kosárlabda
2026.05.21. 13:59

Alapemberek is távoznak a női kosárlabda-bajnokságban ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.20. 15:01
Ezek is érdekelhetik