Női kosár NB I: 90 pont fölé jutott a Pécs, a Győr és a Szekszárd

M. B.M. B.
2023.10.07. 20:11
Szoros küzdelemben győzött a Pécs (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Könnyed győzelmet aratott a Győr és a DVTK is a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. Papírforma-eredmények születtek a többi meccsen is, nyert a Sopron, a Szekszárd és a Pécs is.

A BEAC az első két negyedben tartotta a lépést a kisalföldi együttessel, majd a szünet után érvényesült a Győr minőségbeli fölénye. A DVTK és a Szigetszentmiklós meccse még ennél is egyoldalúbb volt, a miskolciak a második, illetve a negyedik negyedben is erődemonstrációt is tartottak, s könnyedén behúzták az összecsapást.

A Szekszárd gálázott, s 52 ponttal verte a Ceglédet, a Sopron egy viszonylag kevés pontot hozó meccsen győzött a Vasas vendégeként, míg a Pécs izgalmas, magas színvonalú meccsen gyűrte le a nyitányon a Sopront elkapó TFSE gárdáját.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
DVTK Hun-Therm–BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 74–56 (16–21, 19–9, 22–19, 17–7)
Diósgyőr, 400 néző. V: Makrai, Pozsonyi, Rácz.
DIÓSGYŐR: AHO N. 14/6, Aho T. 2, Charles 9, JOVANOVICS 13/9, Tadic 4. Csere: GRIGALAUSKYTE 12, Kányási 2, Toman P. 2, Lelik 11/3, Tenyér 5/3, Oláh F., Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
SZIGETSZENTMIKLÓS: Baltkojiene 4, MULLINGS 19/3, Koch, Zsámár 7/3, MAROTTA 19/3. Csere: Takács D., Aldazabal 5/3, Bajzáth, Rozmán, Herzog, Gróf 2, Duka. Vezetőedző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 1. perc: 2–0. 6. p.: 4–13. 8. p.: 10–13. 10. p.: 13–21. 13. p.: 22–21. 15. p.: 29–23. 18. p.: 35–28. 24. p.: 40–32. 28. p.: 51–42. 31. p.: 59–51. 33. p.: 66–51. 36. p.: 72–52
Völgyi Péter: – Olyan mérkőzést játszottunk, amire számítottam, igazán kemény ellenfél volt a Szigetszentmiklós, és szerintem hazai pályán még erősebbek tudnak majd lenni. Komolyan veszünk minden meccset, ezt is komolyan vettük, de az előző hetek fáradalmai azért látszottak.
Gedei Tibor: – Amit elterveztünk, azt tizenhat-tizenkilenc percig jól megvalósítottuk. Ilyen szintű csapatok ellen jól tudunk játszani egy ideig, de a koncentrációs időszakot ki kellene tolni, mert a huszonötödik percben már érződött, csökken a figyelem. Hiányérzetem van, de dolgozunk tovább, mert Diósgyőrben kikapni, az nem sorolható a tragédia kategóriába.

SERCO UNI Győr–E.ON ELTE BEAC 99–75 (23–23, 23–20, 24–17, 29–15)
Győr, 200 néző. V: Varga-Záray, Minár, Németh P.
GYŐR: SLOCUM 19/15, Dubei 6, Dombai 6, GYÖNGYÖSI 11/9, ANIGWE 15. Csere: Ruff-Nagy 9/3, MILLER 16/6, GOREE 11/3, Molnár 2, Török Á. 2, Hegedűs 2. Edző: Cziczás László
BEAC: Angyal B. 13/6, MORGAN 12/3, Gábor 6, Pavic 9, TÓTH F. 26/3. Csere: Orosz, Juhász 4, Katona, Milkovics, Drahos 2, Zsámár 3/3, Ozola. Edző: Kovácsné Mészáros Andrea
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–8. 7. p.: 11–19. 16. p.: 39–32. 18. p.: 44–40. 22. p.: 56–46. 27. p.: 65–51. 32. p.: 79–60. 36. p.: 88–67
Cziczás László: – Nehezen talált rá a csapat a megfelelő fordulatszámra, de amikor megrázta magát, könnyebb kosarakat is tudott szerezni. Nem vagyok teljesen elégedett, a cél, hogy az első két mérkőzésen mutatott arculatunkat tudjuk mutatni.
Kovácsné Mészáros Andrea: – Nagy odaadással és határozottan játszott a csapat, lényegében minden játékos hozzá tudott tenni valamit a játékhoz. Csak a negyedik negyedben jöttek elő a hibák, ekkor elcsúszott a védekezésünk.

TARR KSC SZEKSZÁRD–VBW CEKK CEGLÉD 92–40 (16–16, 30–5, 21–9, 25–10)
Szekszárd,800néző.V:Kapitány, Gruber, Nepp
SZEKSZÁRD:
Horváth Bernadett5/3,Boros J.4,HOLCZ13/3,VOJTULEK16,MONROE22. Csere:Theodoreán2,Árvai, Sztanacsev10/6,Mányoky6/6,KRNJICS14
Edző:Djokics Zseljko
CEGLÉD
:RAKITA14/6,Czank3/3,Farkas P.5/3,Kobolák2,Barnai2. Csere:Szirony6/6,Vincze N.8/6,Andi H., Horváth Boglárka, Viszmeg, Nagy R., Filipowicz V.
Edző:
Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 3. perc:
6–4.9. p.:12–16.12. p.:22–16.17. p.:35–16.21. p.:51–21.24. p.:59–21.30. p.:67–30.33. p.:77–30.38. p.:88–35
Djokics Zseljko:–Örülök, hiszena belső embereinkeredményesenjátszottak, hármanötvenkétpontotszereztek.Ezazt mutatja, hogy aza kosárlabda, amit játszunk,jól működik.Sikerült a szerzett labdákat gyors indításokkal befejezni,emiattis lett ilyen sima a vége. Sajnos több volt az eladott labdánk, mint kellett volna, összességében azonban dicséret illeti a csapat védekezését, különösen az elzárásoknál.
Lo Elhadji Malick:–Az nem meglepetés, hogy a Szekszárd megnyerte ezt a mérkőzést, hiszen erősebb csapata van, mint nekünk. A különbség miatt azonban csak magunkat hibáztathatjuk, huszonhateladott labdával nem lehet meccsben maradni, főleg,ha az ellenfélilyen gyors játékot játszik. Szeretném itt megragadni az alkalmat és megemlíteni, hogy a két férfi játékvezető nem volt elegáns, ők nem bírálhatják felül a videóbírós kérésemet, akárhogy is áll a játék.

Vasas Akadémia–Sopron Basket 51–61 (8–18, 12–15, 13–19, 18–9)
Pasaréti út, 221 néző. V: Söjtöry, Török D., Nyilas.
VASAS: Taylor 8/3, Gelei, Tóth O. 2, Jáhni 5/3, Salamon Zs. 1. Csere: MADÁR E. 10, Plentovics 11/3, SZERENCSÉS 14/3, Budácsik, Kadár, Madár K. Edző: Milos Pavlovics
SOPRON: Papp K. 7/3, TURNER 13, BÖRÖNDY V. 12/3, VARGA A. 10, Sitku Zs. 9. Csere: Fegyverneky 7, Toman D. 3/3, Kókai. Edző: Gáspár Dávid
Milos Pavlovics: – Hullámvölgyben vagyunk és ez nemcsak ezen a mérkőzésen, az edzéseken is meglátszik. A játékosoknak meg kell érteniük, hogy felelősséget kell vállalniuk és fel kell nőniük a feladathoz. Nem kezdhetünk úgy egy meccset, hogy szinte a feldobást követően már vége is van. Az első perctől kell maximális erőbedobással küzdenünk és tennünk, amit edzéseken gyakorlunk.
Gáspár Dávid: – Az első három játékrészben kontrolláltuk a játékot, de az utolsó negyedben csakúgy, mint egy hete, eluralkodott rajtunk valamilyen pánikhangulat. Jól mutatja ez a találkozó is, hogy rengeteget kell még dolgoznunk, a sarkunkra kell állni és nem szabad megijedni csak azért, mert az ellenfél felzárkózik.

NKA Universitas Pécs–TFSE-MTK 90–80 (18–18, 23–19, 22–21, 27–22)
Pécs, 300 néző. V: Ádám, Kovács N., Rózsavölgyi.
PÉCS: Rátkai 4, WALLACE 18/3, Weninger 6, MÉRÉSZ 13, WILLIAMS 15. Csere: Olawuyi 2, TADICS 22/3, Kiss A. 2, Laczkó 2, Szmailbegovics 6. Edző: Jovan Gorec
TFSE: SZABÓ F. 20/9, Burján, Baa 4, CARTER 17/6, CZINANO 24. Csere: Németh A. 5, Horváth D., Vígh 5, Király 5/3, Vladár
Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–6. 7. p.: 13–13. 13. p.: 24–26. 17. p.: 31–32. 22. p.: 44–39. 26. p.: 55–44. 33. p.: 70–64. 38. p.: 81–75. Kipontozódott: Czinano (30. p.), Burján (39. p.), Szmailbegovics (40. p.)
Jovan Gorec: – Két alapjátékos nélkül is alaposan megnehezítette a dolgunkat a vendégcsapat. Újjáépülő együttesünk van, hinnünk kell a folyamatban. Sok hibát követtünk el, ziccereket is elhibáztunk, de ezeket ki lehet javítani.
Hegedűs Péter: – Sajnos, hiányos csapattal érkeztünk Pécsre, de alapvetően nem ez a vereségünk oka. Sokkal inkább a rengeteg ki nem kényszerített hiba miatt kaptunk ki. Remélem, hamarosan kiegészülünk, s teljes kerettel folytathatjuk a bajnokságot.

1. Szekszárd 3 3 252–177 6 1.000
2. Győr 2 2 187–124 4 1.000
3. DVTK 2 2 152–107 4 1.000
4. Pécs 3 2 1 232–204 5 0.833
5. Sopron 2 1 1 141–137 3 0.750
6. TFSE 2 1 1 166–170 3 0.750
7. Szigetszentmiklós 2 2 133–153 2 0.500
8. Vasas 2 2 100–149 2 0.500