Női kosár NB I: nyert a Vasas, a Ludovika és a Szigetszentmiklós is

M. B.M. B.
2023.04.05. 20:11
Vereséggel kezdte a PEAC a helyosztót (Fotó: Koncz Márton)
Győzelemmel vágott neki a női kosárlabda NB I 5–8. helyeiről döntő mérkőzéseknek a Vasas Akadémia, amely az NKA Universitas PEAC vendégeként nyert 78–69-re. Mindeközben az alsóházi rájátszásban a Ludovika a Ceglédet, a Szigetszentmiklós pedig a pécsi PINKK csapatát gyűrte le.

A fővárosiak domináltak az első három negyedben Pécsen. A PEAC hiába hajrázott jól az utolsó játékrészben, komoly lehetősége nem volt az egyenlítésre.

Kiélezett küzdelmet hozott a Ludovika–Cegléd párharc, mindkét csapat két-két negyedet nyert – a mérkőzést végül a pontosabban célzó hazai csapat nyerte meg öt pont különbséggel.

Továbbra is a „pofozógép” szerepét játssza a PINKK, amelynek ezúttal 92 pontot rámoltak be a kosarába. A pécsi együttes erre 65 egységgel tudott válaszolni, így meglehetősen fölényes sikert aratott a saját közönsége előtt játszó Szigetszentmiklós.

NŐI NB I
AZ 5–8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
NKA Universitas PEAC–Vasas Akadémia 69–78 (17–20, 20–27, 15–19, 17–12)
Pécs, 400
néző. V: Nyilas I., Kovács N., Földesi Á.
PEAC:
KATANICS 15, Calhoun 4, Wentzel 11/3, Gwathmey 4, KISS V. 18. Csere: Simon Zs. 6/6, Olawuyi 7, Szücs R., Sánchez, Laczkó 4/3, Rátkai. Edző: Jovan Gorec
VASAS:
Papp K. 6, Szmailbegovics 12/6, Tóth O. 8, Budácsik 6/3, Salamon Zs. 7/3. Csere: MADÁR E. 16, PARDEE 10/6, Szerencsés, NUNN 13. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása
. 3. perc: 5–2. 6. p.: 9–13. 13. p.: 22–29. 17. p.: 26–38. 23. p.: 41–49. 26. p.: 49–62. 33. p.: 54–69. 37. p.: 62–74
Jovan Gorec: – Nagyon rosszul kosárlabdáztunk, nem tudtuk irányítani a játékot, bennünk volt még a Szekszárd elleni két vereség. Újra kell indítani az agyunkat, mert létfontosságú számunkra az ötödik hely a nemzetközi kupaszerepléshez.
Milos Pavlovics: – Büszke vagyok a lányokra, végig koncentráltan kosárlabdáztunk. Egy ilyen csapat ellen minden labdáért meg kell küzdeni, támadásban és védekezésben is. Végig kontrolláltuk a mérkőzést, és meglepő módon egy ilyen fiatal csapatnak, mint a miénk, nem volt hullámvölgye a játékban. Sok támadólepattanót szereztünk, uraltuk a festéket, de ez még csak az első félidő.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS
Ludovika Csata
–VBW CEKK Cegléd 70–65 (22–12, 11–20, 22–15, 15–18)
Ludovika Aréna, 50
néző. V: Varga-Záray, Szilágyi, Németh P.
CSATA:
Horváth Bernadett 5/3, Czank 2, SZABÓ F. 8, Gyöngyösi 8/6, BARNAI 14. Csere: FUEHRING 13, Toman D. 5, Jáhni 8, Boros B. 7/3, Gábor L. Edző: Tursics Krisztián
CEGLÉD:
K. Williams 11/9, Horváth Boglárka, Laufer 8, Szerelem-Kobolák 3/3, COOPER 15/3. Csere: Szabó P. 2, Viszmeg, Szirony D. 5/3, RAKITA 21/12. Edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–3. 9. p.: 21–9. 13. p.: 26–17. 18. p.: 33–26. 24. p.: 39–37. 28. p.: 49–47. 32. p.: 57–52. 37. p.: 68–60. Kipontozódott: Horváth Boglárka (26. p.)
Tursics Krisztián: – Összességében gyengén kosárlabdáztunk, egy pozitívuma volt a mai meccsnek, hogy győztünk. Reggelig sorolhatnám, hogy milyen hibákat követtünk el. Az első félidőben sem támadásban, sem védekezésben nem közelítettük meg azt a szintet, amit elvárnék. Pontatlanok voltak a támadásaink, védekezésben a kettő-kettő elleni játékkal nem tudtunk mit kezdeni, valamint kaptunk tíz triplát is. Bízom benne, a következő két nap elég lesz arra, hogy javítsuk a hibákat, mert ez a teljesítmény kevés lesz a BKG ellen.
Lo Elhadji Malick: – Jó mérkőzést sikerült játszani, a végére azonban elfáradtunk, elfogytunk. Az első negyedet rosszul kezdtük, a másodikra azonban tudunk építeni a jövőben. Számunkra a szombati, PINKK elleni összecsapás lesz az éles meccs, a második negyedben látottakat fel is fogjuk tudni használni, tudunk rá építeni. A mai egy jó teljesítmény volt a vereség ellenére.

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós–PINKK Pécsi 424 92–65 (28–16, 24–15, 16–13, 24–21)
Szigetszentmiklós, 300
néző. V: Pozsonyi, Lengyel, Gruber.

SZIGETSZENTMIKLÓS: PEREZ 13/9, VÁRI 13/9, Zsámár P. 9/9, MCBRYDE 12/3, DEGBEON 15. Csere: Szabó D. 8/6, Katona Sz. 4, Aldazabal 6, Duka 2, Takács D. 6, Gróf J. 4, Andi. Edző: Gedei Tibor
PINKK: TENYÉR 12/3, Vincze N. 9/9, Árvai 7, Zsilinszki 4, KOVÁCS K. 14. Csere: Szűcs L. 6/3, HORVÁTH ZS. 9/3, Bojtár 2, Pucz, Borbás 2. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–5. 8. p.: 22–9. 13. p.: 33–26. 17. p.: 41–31. 24. p.: 55–35. 28. p.: 63–40. 33. p.: 70–46. 37. p.: 81–55. Kipontozódott: Kovács K. (36. p.), Horváth Zs. (36. p.). Kiállítva: Zsilinszki (37. p.) – két technikai hiba után
Gedei Tibor: – Örülök annak, hogy a fiatalok ennyit játszhattak és mindenki lehetőséget kapott. Annak is örülök, hogy éves szintet nézve ennyi játékos mutatkozott be nálunk az első osztályban és megnyerték a negyedüket a végén, amikor ők voltak fent. Ezek nagyon jó dolgok.
Kovács Dénes: – Nem vagyok elégedett. A mérkőzést jól kezdtük, utána bemutattunk egy olyan leolvadást, amit gyakran végre tudunk hajtani. Aztán megint elkezdtünk úgy kosárlabdázni, ahogy esetleg mi tudnánk. Az a baj, hogy elég rövid a rotációnk, és amint kissé visszaesik a koncentráció a fáradtság miatt, nekünk nem leolvadásaink vannak, hanem a globális felmelegedést reprodukáljuk.