Női kosár NB I: 152 pontos meccsen nyert a PEAC az MTK ellen

MTI MTIMTI MTI
2023.04.16. 20:49
Kiss Virágnál (labdával) több pontot senki nem szerzett a PEAC-meccsen
Magabiztos sikerrel szerzett előnyt a PEAC a TFSE-MTK ellen a női kosárlabda NB I ötödik helyéért zajló párharc első, vasárnapi mérkőzésén, míg a 9–12. helyért vívott első helyosztón a Szigetszentmiklós 20 ponttal nyert a Cegléd ellen.

A pécsiek vendéglátóként 100–52-re kerekedtek felül, Kiss Virág 18 ponttal vette ki a részét a sikerből.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc szerdán a TFSE-MTK pályaválasztásával folytatódik.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
Az 5. helyért, 1. mérkőzés

NKA UNIVERSITAS PEAC–TFSE-MTK 100–52 (28–15, 15–13, 27–13, 30–11)
Pécs, 400 néző. V: Györfy R., Vida, Nepp.
PEAC:
KATANICS 9, WENTZEL 14/6, Caolhoun 10/6, GWATHMEY 11, KISS V. 18. Csere: Simon Zs., Sánchez 5/3, Laczkó 5/3, Szücs R. 7/3, Olawuyi 11/3, Kaszás-Pap 10, Kötő. Edző: Jovan Gorec
TFSE: Dúl P. 8/6, Pusztai 2, Theodoreán 3/3, Manis 7/3, HEGEDŰS J. 9/3. Csere: Baa 2, Németh A. 4, Király, DÚL T. 10/6, Szeitl, Turi 4, Burján 3/3. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 7. p.: 17–11. 12. p.: 32–19. 18. p.: 38–24. 23. p.: 52–28. 28. p.: 64–39. 33. p.: 79–44. 38. p.: 95–46
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a PEAC javára
Jovan Govec:
– Nálunk mindenki nagyszerűen vetette bele magát a játékba. Jó volt látni, ahogy működött a rotáció. Szerencsére már nem volt rajtunk nyomás az európai kupaindulás miatt. Vezetünk, de nincsen vége a párharcnak. Ellenfelünk mindent meg fog tenni a siker érdekében a második összecsapás során.
Magyar Bianka: – Lehengerlő volt a hazai csapat. Mi számos problémával küzdve készültünk erre a meccsre. Támadásban nem voltunk elég agresszívek. A második mérkőzésnek ezek után a PEAC az esélyese, de mi sem szeretnénk feladni az utolsó hazai találkozónkat.

A 9–12. helyért
BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS–VBW CEKK CEGLÉD 76–56
(13–15, 21–7, 24–11, 18–23)
Szigetszentmiklós, 200néző.V:Balog Gy., Kapusi, Gaál I.
SZIGETSZENTMIKLÓS:SZABÓ D.8/6,VÁRI12,Katona Sz.9,McBryde9,ALDAZABAL18.Csere:Takács D.7,Zsámár P.7/3,Gróf J.2,Andi4,Duka, Herzog.Edző:Gedei Tibor
CEGLÉD:Viszmeg5/3,Szirony7/3,LAUFER16,SZABÓ P.10,Cooper8.Csere:Szerelem-Kobolák, Horváth Boglárka5/3,Rakita5/3.Edző:Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása.4. perc:5–7.8. p.:10–13.13. p.:19–15.17. p.:30–17.22. p.:36–24.28.p.:54–30.33. p.:64–41.37. p.:72–49.
Kipontozódott:
Szabó P. (37. p.)
Gedei Tibor:– Elismerésem a csapatomnak, felszabadultan játszottak a lányok, akik a playout ellenére nagyon motiváltan edzenek. Van még két mérkőzésünk, szeretnénk azokon is nyerni. Örülök, hogy minden játékosom pályára léphetett, és hogy Herzog Bora bemutatkozhatott az A-csoportban.
Lo Elhadji Malick:– Másfél hónappal ezelőtt nyertünk, sajnos ez most nem jött össze. A huszonegy eladott labdához párosult az, hogy az első félidőben csak huszonkét pontot dobtunk. Ennyire voltunk képesek. Ezek a számok mutatják, hogy milyen volt a lányok teljesítménye. Elnézést kérek a vezetőségtől, a szurkolóktól, akik ezt a mérkőzést megnézték. Szégyellem magam.