Férfi kosár NB I: növelte előnyét a Szombathely és a Fehérvár

2023.04.15. 20:13
Andre Williamson 15 pontja kevés volt a Szolnoki Olaj ellen (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)
A férfi kosárlabda NB I rájátszásának második körében a Szombathely Debrecenben, míg a Fehérvár Kecskeméten nyert, így mindkét csapat 2–0-ra vezeti az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcát. Nagy hajrával, az utolsó negyedet hét ponttal megnyerve győzött a ZTE a Sopron vendégeként, így a Zalaegerszeg is növelte előnyét. A Körmend azonban hazai pályán 91–71-re nyert a Szolnoki Olajbányász ellen és kiegyenlítette a párharcot. A bennmaradásért zajló alsóházban az Oroszlány megverte és pontszámban beérte a Kaposvárt.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK

SOPRON KC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 84–89 (22–16, 21–26, 23–22, 18–25)
Sopron, 2000néző.V:Kapitány, Farkas G., Balog Gy.
SOPRON:Joseph9/6,Jones9,Valerio-Bodon7/3,BARNETT8,JUWAN DURHAM21.Csere:White7/3,MOLNÁR M.12,Takács N.6/6,Sitku2,Supola3/3.Edző:Kosztasz Flevarakisz
ZALAEGERSZEG:TRICE19/15,O'REILLY19/9,Keller I.4,Csuti4,M. SMITH11/3.Csere:OSZTOJICS16/3,Polster5/3,Rakicsevics11,Zsíros, Németh Á.Edző:Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása.4. perc:4–8.7. p.:16–10.12. p.:27–19.15. p.:33–34.18. p.:37–39.22. p.:47–47.25. p.:54–57.28. p.:56–64.32. p.:71–67.35. p.:78–74.38. p.:81–85.Kipontozódott:M. Smith (33. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása:2–0 a ZTE javára
Kosztasz Flevarakisz: – Úgy gondolom, bizonyítottuk, nem véletlenül vagyunk itt. Olyan csapattal nézünk most szembe, amely nagyon jól teljesített az aktuális idényben. Eddig is nagyon sokat értünk már el, ezért nagyon büszke vagyok a stábra és a játékosokra is, de nem állhatunk meg. Dolgozunk tovább, hogy a legjobbunkat nyújthassuk a következő mérkőzésen is. Azt gondolhattuk, ezt a zalaegerszegi találkozón megtettük, de most még erősebbnek kell lennünk. Remélem és hiszem, hogy ez a párharc még nem dőlt el az első felvonáson történtek miatt.
Sebastjan Krasovec:– Kemény meccsre számítottunk, és olyan is volt az első perctől kezdve. Teljesen más mérkőzés volt, mint amit otthon játszottunk, hiszen ott sokpontos találkozót vívtunk, ezt pedig jobb védekezés jellemezte. Sok hibát követtünk el, és tudjuk, még nincs vége, hiszen ahhoz meg kell szereznünk a harmadik győzelmet is, ezért továbbra is koncentrálnunk kell.

DEAC–FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 64–77 (21–21, 14–18, 13–18, 16–20)
Debrecen, 1250néző.V:Benczur, Fodor A., Szilágyi B.
DEAC:GOVENS18/3,Neuwirth, Mócsán7/3,DRENOVAC16,Tóth Á.12/3. Csere:Taylor5,Scott4,Kovács II Ákos2,Polyák, Garamvölgyi.Edző:Andjelko Mandics
SZOMBATHELY:Pot4,Cowels5,Kovács B.7/3,Tiby12/6,KELLER Á.20/9. Csere:PERL20/3,Krivacsevics3,Barac6,Sövegjártó, Horváth Á.Edző:Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3. perc:4–7.5. p.:13–10.8. p.:17–19.14. p.:26–27.17. p.:30–34.26. p.:35–47.30. p.:48–57.33. p.:50–65.37. p.:59–67
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása:2–0 a Falco javára
Andjelko Mandics:– Jobban játszottunk, mint az első mérkőzésen, de a második negyed végén, illetve a harmadik negyed elején ismét volt egy rövidzárlatunk. Falco-szintű csapat ellen ilyen hosszas kihagyások nem férnek bele. Egyetlen esélyünk maradt, igyekszünk visszahozni a párharcot Debrecenbe.
Milos Konakov:– Zachary Brown kiválása érzékenyen érintett bennünket, de szerencsére a csapat jól reagált. A második félidőben huszonkilenc ponton tartottuk a DEAC-ot, véleményem szerint ez volt a siker kulcsa. Örülök annak is, hogy a fiatal játékosaink egyre inkább tevékenyen kiveszik részüket a győzelmeinkből.

EGIS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 91–71 (25–20, 20–14, 24–19, 22–18)
Körmend, 2000néző.V:Cziffra, Nagy V., Frányó.
KÖRMEND:CHAMBERS26/9,MITCHELL20/12,Adams8/6,Durázi2,OMENAKA10. Csere:Ferencz6/6,Takács K.2,Cakarun11,Edwards3/3,Doktor, Kiss M.3/3,Herczeg.Edző:Kocsis Tamás
SZOLNOK:Jabril Durham3/3,Lukács N.2,Barnes, SZUBOTICS19,WILLIAMSON15. Csere:Sebők4,Rudner13/9,Révész Á.10,Pongó Máté3/3,Gavin2,Vincze R.Edző:Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc:5–6.7. p.:18–15.14. p.:32–21.17. p.:40–32.23. p.:54–36.26. p.:65–43.32. p.:72–53.37. p.:87–65.Kipontozódott:Pongó Máté (32. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása:1–1
Kocsis Tamás:– Ezúttal kiváló teljesítményt nyújtott a csapatom, negyven percen át tudtunk koncentrálni a feladatra, mindarra, amit az edzéseken elterveztünk. A büntetők kivételével jó százalékkal értékesítettük a dobóhelyzeteket, ha ezt a ritmust és hozzáállást meg tudjuk ismételni a keddi mérkőzésen, akkor van esélyünk a továbblépésre.
Gasper Potocnik:– Csak a Körmend volt a pályán, nem olyan energiával és elszántsággal kezdtük a mérkőzést, mint ahogy azt kellett volna. Pontatlanul, sok hibával játszottunk, védekezésben és támadásban egyaránt a valódi tudásunk alatt teljesítettünk. Kedden ennél sokkal nagyobb koncentrációval kell játszanunk annak érdekében, hogy megőrizzük a pályaelőnyünket.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 62–64 (17‒12, 15‒17, 13‒17, 17‒18)
Kecskemét, 1000néző.V:Mészáros, Minár, Lengyel.
KECSKEMÉT:Townes12,Klobucar8/3,Kucsera6/6,Fazekas M.2,Karahodzsics10. Csere:DRAMICSANIN12/6,Ivkovics M., WITTMANN12/6,Kiss D., Tóth Barna.Edző:Forray Gábor
SZÉKESFEHÉRVÁR:PONGÓ MARCELL13/6,Somogyi6,De Cosey7/6,Ford6/6,Philmore9/3. Csere:VOJVODA15/12,Diong8,Takács Milán.Edző:Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 4. perc:10‒5.6. p.:12‒8.9. p.:12‒11.12. p.:17‒19.14. p.:24‒21.17. p.:24‒26.19. p.:29‒27.22. p.:34‒31.25. p.:36‒36.27. p.:40‒39.29. p.:42‒43.30. p.:45‒46.31. p.:45‒51.33. p.:47‒56.35. p.:55‒56.37. p.:56‒60.38. p.:60‒60
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Fehérvár javára
Forray Gábor:‒ Már hetek óta erőn felül teljesítünk, és megint közel álltunk a győzelemhez. A végén a szerencsésebb csapat nyert. Mindent megtettünk a győzelemért, de az Alba a kritikus pillanatokban bravúros triplákat dobott. Nem adjuk fel, bár nehéz mérkőzésre számítunk kedden. Remélem, a következő ilyen szoros meccset megnyerjük.
Alejandro Zubillaga:‒ Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. A Kecskemét ellen sosem könnyű játszani, mivel kompakt, rutinos csapat. Azonban most bizonyítottuk, hogy nemcsak pontokat tudunk dobni, hanem védekezésben is megmutattuk, helyt tudunk állni, ez volt a győzelem kulcsa.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT
BUDAPESTI HONVÉD SE–ATOMERŐMŰ SE 75–65 (13–17, 20–16, 27–17, 15–15)
Ludovika Aréna, 700néző.V:Makrai, Pozsonyi, Sörlei.
HONVÉD:Tanoh Dez11,SHERMAN19/9,MIJOVIC16/6,CRAWLEY17/3,Peringer4.Csere:Völgyi M., Simon K.3,Demeter A.2,Hajdu P., Kopácsi3/3,Reizinger, Tarján.Edző:Baksa Szabolcs
PAKS:EDWIN11,Pajor, Buckingham13,Eilingsfeld11,ATKINSON14.Csere:Frank, Gulyás M.3,Grubor11/9,Taiwo2.Edző:Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása.4. perc:2–8.8. p.:11–12.13. p.:18–22.17. p.:28–27.24. p.:42–38.28. p.:52–48.33. p.:66–54.37. p.:71–58
Baksa Szabolcs:– Védekezés szempontjából remek mérkőzést játszottunk. Azzal, hogy Völgyi Marcell visszatért, és Simon Kristóf is már egy hete újra edz, az volt a tervünk, hogy kilenc-tíz játékost rotálunk végig, és próbálunk agresszívak lenni. Tisztában voltunk vele, hogy a Paks játékának Edwin a szervezője, ezért megpróbáltuk őt minél inkább nyomás alatt tartani. Az elején kicsit görcsösek voltunk, de ahogy megszoktuk a faulthatárt, és elkezdtek felgyorsulni a lábak, mi diktáltuk a tempót. A félidőben még nem vezettünk, de a fordulás után fizikailag jobban bírtuk az iramot.
Csirke Ferenc:– Több dolog is van, ami a vereségünkhöz vezetett. Ilyen például a dobószázalékunk: harmincegy százalékos hatékonysággal nehéz idegenben nyerni. De az igazi problémám, hogy azt mondtam a játékosaimnak a mérkőzés előtt, ne lássam, hogy a Honvéd jobban akarja a győzelmet. Ez pont nem így történt. Öt-hat játékos végigjátszotta a mérkőzést egy faulttal, ami mindent mutat, csak azt nem, hogy akartuk a győzelmet.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 89–68 (18–18, 31–11, 20–15, 20–24)
Szeged, 1000néző.V:Söjtöry, Kovács N., Földesi Á.
SZEGED:D. WASHINGTON16/9,Polányi, NICHOLSON20/6,Bognár K.8,ROBERSON13.Csere:Balogh Sz.4,Carter11/3,Person8,Filipovics5,Kerpel-Fronius B.2,Kovács Á.2,Mayer.Edző:Nikola Lazics
NYÍREGYHÁZA:PERRY19/6,Kiss B.3/3,Bazsó8/6,Pipiras11/6,Copes14.Csere:Szobi4,Bonifert4,Kass5,Kone, Fazekas Cs.Edző:Darko Radulovics
Az eredmény alakulása. 5. perc:9–15.13. p.:25–18.18. p.:40–27.23. p.:58–31.29. p.:67–38.Kipontozódott:Kone (32.)
Nikola Lazics:– Tapasztalt edző vagyok, tudom, milyen nehéz egy ilyen fontos mérkőzést lejátszani. Idegesen kezdett mindkét csapat, de a második negyedtől jó ritmusban játszottunk. Egy lépéssel közelebb vagyunk a célunkhoz.
Darko Radulovics:– Hasonló meccs volt mint a legutóbbi, amit itt játszottunk, csak most a második negyedben kerültünk nagy hátrányba, a Szeged pedig őrizte az előnyét. Gyengén teljesítettünk lepattanózásban és védekezésben, és gondjaink voltak az eladott labdákkal is. A következő három meccsen muszáj ezen változtatnunk.

KOMETA KAPOSVÁRI KK–MVM-OSE LIONS 71–82 (18–23, 17–17, 19–22, 17–20)
Kaposvár, 750
néző.V:Ádám, Jakab, Németh P.
KAPOSVÁR:I. Brown17,Halmai D., PARSONS15,GABRIC18/6,Hughes8. Csere:Puska4/3,Krnjajszki7,Hendlein2,Bogdán B.Edző:Szőke Balázs
OROSZLÁNY:DIMITRIJEVICS28/9,Szabadfi2,BARNJAK13/9,Werner2,Calloway8/3. Csere:Krestinin2,Carev, Ruják A.5/3,HENRY14,Dorogi, Illés M., Mucza8/6.Edző:Simon Petrov
Az eredmény alakulása. 2. perc:2–8.5. p.:10–13.7. p.:14–18.10. p.:18–23.12. p.:20–25.15. p.:27–27.17. p.:31–34.20. p.:35–40.23. p.:41–46.26. p.:50–51.30. p.:54–62.32. p.:58–66.34. p.:60–69.38. p.:68–77.Kipontozódott:Halmai D. (35. p.), Calloway (40. p.)
Szőke Balázs:– Teljesen megérdemelt győzelmet aratott az OSE. Ritmustalanul kezdtünk, s ez rányomta bélyegét az egész mérkőzésre. Kerestük a helyünket a pályán, de nem igazán találtuk. Nem volt jó a játékszervezés, mindössze hat gólpasszt adtunk, ez nagyon kevés, és összefügg azzal is, hogy a triplamutatónk borzasztó volt. A vendégek jól és agresszívan védekeztek.
Simon Petrov:– Nagyon jól védekeztünk, ami megalapozta a támadójátékunkat is. Okosan játszottunk, sokat passzoltunk, így több üres helyzetünk is volt, ráadásul a lepattanókat is jól szedtük. Negyven percig jó energiával teljesítettünk, s ezért köszönet jár a szurkolóinknak is.