Férfi kosár NB I: Szolnokon győzött a Falco, sorozatban hatodszor a Körmend

MTI, K. T. I.MTI, K. T. I.
2022.01.05. 21:17
A címvédő Falco 84–69-re nyert Szolnokon a férfi kosárlabda NB I szerdai rangadóján. Megszakítás nélkül hatodszor győzött a Körmend, ezúttal a Szedeák vendégeként. A Sopron egy ponttal verte meg az Atomerőművet, az Alba Fehérvár tízzel kapott ki a DEAC-tól.
Perl Zoltán és a Falco remekelt a Szolnok otthonában
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)
Perl Zoltán és a Falco remekelt a Szolnok otthonában A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)

Jól kezdett a Falco, fásultan a hazai Szolnok, így a vendégcsapat azonnal magához ragadta az irányítást, majd a támadásban és védekezésben is gyengén teljesítő Szolnokkal szemben a nagyszünetre húszpontos előnyre tett szert (48–28).

Nagyot fordult a kocka a harmadik felvonásban, feltámadtak a vendéglátók, akik egy negyedben majdnem annyi pontot szereztek, mint az első félidőben, és miután hátul is rendezték a soraikat, nyílttá tették a párharcot. Nagy küzdelem és sok hiba jellemezte a záró játékrészt, amelynek első részében úgy látszott, kiegyenlített lesz a végjáték. A hajrához közeledve azonban a lendületes Somogyi, Benke párosnak köszönhetően ismét elhúztak a szombathelyiek, az utolsó percekre így már nem maradt túl sok izgalom.

Megszakítás nélkül hatodszor nyert a Körmend, mely 82–70-re győzött a Szedeák vendégeként.

Kiegyenlített összecsapáson a Sopron minimális különbséggel nyert Pakson a jól, de hiába hajrázó Atomerőmű ellen.

Harmadik győzelmét aratta a szezonban a ZTE, amely jó kezdésének köszönhetően magabiztosan múlta felül otthon a Kecskemétet. A vendégek az első félidőben 26 pontot szereztek, a nagyszünetben pedig 17 pontos hátrányban voltak, és az sem segített rajtuk, hogy a harmadik felvonást 20–11-re megnyerték. A ZTE viszont ezzel a győzelemmel megszakította kilenc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

ZALAKERÁMIA ZTE KKDUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 7768 (23–12, 20–14, 11–20, 23–22)
Zalaegerszeg, 700 néző. V: Mészáros B., Minár, Jakab. ZTE: WILSON 20/6, DECOSEY 16/9, Csuti, BARNETT 18/9, Holton 6/3. Csere: Horti 2, Takács Milán 1, Parks 8/6, Németh Á. 6/3, Révész Á. Edző: Emir Mutapcic
KECSKEMÉT: POLLARD 17/3, Jaramaz 15/3, MILUTINOVICS 17/9, Karahodzsics 4, Kucsera. Csere: Dramicsanin 4, Kiss D., Wittmann 11/9, Lukács D. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 7. p.: 15–4. 13. p.: 23–19. 15. p.: 30–20. 22. p.: 43–32. 27. p.: 49–41. 34. p.: 64–50. 36. p.: 72–51
Emir Mutapcic: – Nagyon fontos győzelmet arattunk. Az első félidőben nagyszerűen védekeztünk, a másodikban már akadtak problémák a koncentrációval, és az ügyesen játszó Kecskemét helyenként felzárkózott, de a döntő pillanatokban fontos kosarakat tudtunk dobni. Ez a győzelem nagyon kellett az önbizalmunk növeléséhez – mennünk kell tovább a megkezdett úton!
Forray Gábor: – Különösen az első félidőben játszott jól a ZTE, óriási energiákat mozgósított. Mi langyosak voltunk, így nem lehet kezdeni. A fordulás után felzárkóztunk, de a lélektani pillanatokat a házigazda jobban használta ki. Ehhez a hazai sikerhez kellett a rendkívül sportszerű zalai publikum is.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁKEGIS KÖRMEND 7082 (20–11, 12–27, 22–21, 16–23)
Szeged, 1000
néző. V: Praksch, Fodor, Lengyel.
SZEGED: PERSONS 18/6, COOK 18, Szatmári 2, Bognár 13/3, Hunt 4. Csere: Alston 8, Polányi, Balogh Sz. 2, Keller I. 5/3. Edző: Simándi Árpád
KÖRMEND: STOKES 20/12, Takács K., WHITE 27/12, Szavics 3, W. GORDON 7. Csere: Krivacsevics 3, Durázi 8/6, Kiss M. 2, Ferencz 6, Henry 6. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 7. p.: 16–10. 14. p.: 22–23. 16. p.: 24–32. 18. p.: 30–34. 22. p.: 32–43. 26. p.: 49–48. 28. p.: 52–53. 32. p.: 54–63. 37. p.: 64–74. Kipontozódott: Durázi (38. p.)
Simándi Árpád: – Csalódott vagyok, különösen az utolsó negyedbeli játékunkkal vagyok elégedetlen. Csupán fellángolásaink voltak, és ez egy ilyen erős csapat ellen, mint a Körmend, nem elég.
Andonisz Konsztandinidesz: – A mérkőzés elején puhán védekeztünk, és ezt kihasználta a Szeged. A találkozó további részében jól dolgozott a csapat, sikerült fordítanunk, és megszereznünk sorozatban a hatodik győzelmünket. A sikerünk értékét növeli, hogy idegenben is megálltuk a helyünket.

PVSK-VEOLIAHÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 9385 (20–15, 27–31, 24–22, 22–17)
Pécs, 500
néző. V: Tőzsér, Söjtöry, Kovács N.PÉCS: HAYNES-JONES 17/6, Goldring 4, Bíró O. 8/6, J. Gordon 2, BRKICS 33. Csere: IVOSEV 14, BRYSON 13/9, Farkas S., Doktor, Meleg 2. Edző: Andrija Csirics
NYÍREGYHÁZA: N. Johnson 24/6, Mokánszki 3, BRYCE 23/9, LEDAY 20/3, Pipiras 15/9. Csere: Kiss B., Anda, Bazsó. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 6. p.: 10-11. 13. p.: 24–23. 17. p.: 33–31. 23. p.: 51–53. 26. p.: 63–57. 33. p.: 74–72. 37. p.: 82–78. Kipontozódott: Mokánszki (40. p.) Haynes-Jones (40. p.)
Andrija Csirics: – Mindenképpen meg kellett nyernünk ezt a mérkőzést, és támadásban sikerült is feljavulnunk az utóbbi időszakhoz képest. Védekezésben még előre kell lépni, de ezúttal nagy energiákat fektettünk ebbe a győzelembe.
Pethő Ákos: – Szorult helyzetben voltunk a hiányzók miatt, de akik a helyükre léptek, megmutatták, hogy érdemesek a bizalomra. Nehéz időszakban vagyunk, de egyenes gerinccel tudunk belőle kijönni. Az utolsó két perben játszhattunk volna okosabban is.

ATOMERŐMŰ SESOPRON KC 8283 (23–23, 20–26, 15–16, 24–18)
Szekszárd, 500 néző. V: Cziffra, Farkas G., Nyilas.ATOMERŐMŰ: K. BROWN 29/18, Frank 5/3, D. Taylor 10/3, GOINS 15/6, Buljevic 4. Csere: Kis R., Kovács I Ákos5/3, BRZOJA 14/12. Edző: Petar MijovicsSOPRON: McGill 8, Myers 11/3, Sitku M. 3/3, Q. FORD 11/3, MONTGOMERY 17. Csere: BORISZOV 12/9, Fazekas Cs. 9/9, Werner 2, Halász Á. 4/3, Takács N. 6/6. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 18–14. 9. p.: 20–21. 13. p.: 26–32. 17. p.: 33–40. 21. p.: 43–49. 25. p.: 51–54. 28. p.: 54–60. 30. p.: 58–65. 33. p.: 60–71. 36. p.: 70–74. 38. p.: 76–78
Petar Mijovics: – Nem voltunk egyszerű helyzetben, Eilingsfeld János sérülés miatt nem lépett pályára, de Kenneth Goins sem teljesen egészségesen vállalta a játékot. Látszott, hogy a magasemberek posztján hátrányban voltunk, a Sopron kontrollálta a mérkőzést. A második félidőben változtattunk a játékunkon, de ez csak szoros hajrát eredményezett.
Kosztasz Flevarakisz: – Nem ez volt a legszebb mérkőzés, amit játszottunk, de az egyik legfontosabb győzelmünk, amit arattunk. Sok hibával játszott mindkét csapat, ám a valamivel kevesebb eladott labda és a több gólpassz végül sikerre vezetett.

ALBA FEHÉRVÁRDEAC-TUNGSRAM 8090 (13–22, 20–25, 20–22, 27–21)
Székesfehérvár, 1200 néző. V: Kapitány, Csabai-Kaskötő, Goda.FEHÉRVÁR: L. Smith 11, VOJVODA 17, Lukács N. 8/3, Szabó Zs. 2, Sh. Davis 9. Csere: Laksa 4, Takács Martin 2, STARK 15/9, Pongó Marcell 8/6, Omenaka 4. Edző: Matthias ZollnerDEAC: THAMES 17/9, HAGINS 16/6, Valerio-Bodon 7/3, DZSELETOVICS 13/6, ASKA 16. Csere: Tóth Á. 9, POLYÁK 10/6, Kerpel-Fronius G. 2. Edző: Jorgosz Vovorasz
Az eredmény alakulása.3. perc: 2–5. 5. p.: 4–11. 8. p: 10–15. 12. p: 16–24. 15. p.: 20–32. 18. p.: 29–38. 22. p.: 35–49. 25. p.: 39–54. 28. p.: 46–61. 32. p.: 59–75. 35. p: 71–81. 38. p.: 75–83
Matthias Zollner: – Nagyon bízom abban, hogy a következő mérkőzésen sokkal nagyobb koncentrációval játszunk. Jobb volt a Debrecen, a tízpontos különbség reális, sorsdöntő szituációkban szerzett nagyon fontos kosarakat, és ez el is döntötte a találkozót.
Jorgosz Vovorasz: – Úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk. Az eredmény önmagáért beszél, de nagyon jó csapatot sikerült legyőznünk idegenben. Megmutattuk a karakterünket, végig fókuszáltan játszottunk, jól védekeztünk, gyors lerohanások után szereztünk pontokat. A folytatásban is szeretnénk ugyanezt az arcunkat mutatni.

MVM-OSE LIONSKAPOSVÁRI KK 74–83 (18–12, 19–22, 12–29, 25–20)
Oroszlány, 700
néző, V: Benczur, Török R., Sörlei.
OROSZLÁNY: IHRING 24/9, Tóth B. 3, Parrish 12/3, MINCSEV 17, Burns 12/6. Csere: Garamvölgyi 2, Miliszavljevics 2, Molnár M., Ruják A. 2, Carev. Edző: Sebastjan Krasovec
KAPOSVÁR: Hilliard 6, PRICE 15/9, Plézer 4/3, MARTIN 17, Hendlein. Csere: Csorvási, X. FORD 16/3, DIGGS 17/9, Krnjajszki 8/6, Puska, Bogdán. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–0. 5. p.: 16–1. 8. p.: 16–7. 12. p.: 18–19. 17. p.: 31–24. 23. p.: 43–36. 27. p.: 49–45. 28. p.: 49–56. 31. p.: 54–63. 35. p.: 56–74. 39. p.: 71–81
Sebastjan Krasovec:
– Hiába kezdtünk jól, a cseréink szinte semmit sem tudtak hozzátenni a mérkőzéshez, márpedig ezen a szinten nem lehet négy játékossal nyerni. Ez a játék elfogadhatatlan hazai pályán, a szurkolóink előtt.
Nikola Lazics: – Nagyon lassan, ritmustalanul kezdtünk, ezt követően azonban feljavult a védekezésünk, és támadásban is okosabban játszottunk. A harmadik negyedben megszerzett előnyünket sikerült megtartanunk, úgy érzem, megérdemelten nyertünk.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZFALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 6984 (15–23, 13–25, 25–12, 16–24)
Szolnok, 2000
néző. V: Földházi, Papp P., Frányó.
SZOLNOK: Pongó Máté 3/3, SOLANO 12/6, Cummings 10/3, Szubotics 8, Taiwo 2. Csere: Pallai, CAKARUN 21, Badzim 6, Zsíros, Kovács P., Rudner 7/6. Edző: Gasper Potocnik
SZOMBATHELY: Váradi 2, SOMOGYI 22/15, BENKE 21/15, Golomán 2, Keller Á. 8. Csere: PERL 9, Barac 1, Clark 8/6, KOVÁCS B. 11/9. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–2. 8. p.: 11–17. 14. p.: 19–29. 17. p.: 24–39. 24. p.: 41–50. 28. p.: 51–56. 34. p.: 59–66. 38. p.: 68–74. 40. p.: 69–82. Kipontozódott: Golomán (32. p.)

Gasper Potocnik: – Teljesen megérdemelten nyerte meg a rangadót a Falco. Az első félidőben sajnos sok hibával játszottunk, ami nem fér bele egy ilyen szintű együttes ellen. A második félidőben nagy tűzzel játszottunk, de nem tudtuk utolérni vetélytársunkat.
Milos Konakov: – Elismerésem a fiúknak, mert nagyon fontos meccset nyertünk meg. Az első félidőben jól védekeztünk, és a támadásaink is jól sikerültek. Sajnos a második félidőben volt egy rossz periódusunk, de szerencsére sikerült átvészelnünk azt az időszakot is. Külön örülők, hogy fiataljaink, Somogyi Ádám és Kovács Benedek nagyon jó teljesítményt nyújtottak.