Női kosár NB I: győri előny a bronzcsatában

2021.04.10. 19:53
A Győr hazai pályán 18 ponttal verte a DVTK-t a női kosárlabda NB I harmadik helyéért vívott párharc első mérkőzésén – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Az egyik fél második sikeréig tartó ütközet szerdán Miskolcon folytatódik.

NŐI NB I

A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
UNI GYŐR MÉLY-ÚTALUINVENT DVTK MISKOLC 95–77 (27–14, 23–21, 24–15, 21–27)
Győr, zárt kapuk mögött. V: Praksch, Tőzsér, Boros T.
Edző. Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–6. 7. p.: 15–10. 12. p.: 27–21. 15. p.: 35–27. 18. p.: 47–33. 23. p.: 56–36. 28. p.: 72–44. 34. p.: 81–63. 38. p.: 90–73
Kipontozódott: Dubei (37. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára
Iványi Dalma: – Szép győzelemmel ajándékozott meg a csapat a fontos első bronzmérkőzésen, és főleg a mutatott jó játék szerzett örömet. Amire készültünk, végrehajtottuk, jó ritmusban és agressziven játszottunk, mindkét térfélen nyomás alatt tudtuk tartani az ellenfelet.
Földi Attila: – Csapatunk tartalékos volta nem változtathatott a céljainkon, de gyengén védekeztünk, ez vezetett a vereséghez. Tudomásul kell venni, hogy mi a Diósgyőr vagyunk, és ezt ne csak mondjuk, hanem tegyünk is érte.

AZ 5
8. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
LUDOVIKA-FCSM CSATATFSE-MTK 71–64 (21–20, 20–13, 13–17, 17–14)
Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Kovács N., Balogh Gy.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Csata javára
Tursics Krisztián: – Nagy eredmény ez a győzelem és továbbjutás nemcsak a csapat, hanem a klubvezetés számára is, hiszen sikerült elérni a nemzetközi kupaszereplés lehetőségét. Örülni kell ennek, visszaköszönt az egész idénybeli munka, amit elvégeztünk, és akárcsak más csapatok, mi is sok nehézségen mentünk keresztül. Nagy mentális erőt mutat, hogy sikerült a párharcot vesztett állásból megfordítani. Szeretnénk megszerezni az ötödik helyet!
Hegedűs Péter (segédedző): – Mindkét csapatot dicséret illeti, a Csatát azért, mert nulla egyről fordította meg a párharcot remek játékának köszönhetően, míg saját csapatomat azért, mert nem adták fel a küzdelmet a lányok, többször visszajöttünk a meccsbe. Nyolc játékosunk is betalált, ez szuper dolog! A Csata egy évvel előttünk jár, jövőre rutinosabbak leszünk, meg kell tanulnunk megnyerni az ehhez hasonló szoros találkozókat.

A 9–12. HELYÉRT
PINKK-PÉCSI 424ELTE BEAC ÚJBUDA 7899 (17–29, 19–19, 19–32, 23–19)
Kozármisleny, zárt kapuk mögött. V: Fodor, Lengyel, Major
PINKK:
Vorpahl 9/3, Szücs L. 2, ZUBAC 16/3, KOVÁCS K. 18, JÁHNI 10
Csere: Demeter N. 5/3, Tenyér 1, Zsilinszki 12, Horváth B. 1, Pucz 2, Horváth Zs., Borbás 2
Edző: Vanja Miljkovic
BEAC: CZANK 13/6, KOCH 18/15, Boros J. 11/3, Juhász 2, MÉRÉSZ 19
Csere: Laufer 8, SZABÓ D. 19/15, Zsámár 3/3, Galántai 6/6, Dénes
Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–9. 7. p.: 14–18. 12. p.: 22–31. 15. p.: 28–31. 18. p.: 32–44. 22. p.: 40–54. 26. p.: 47–65. 29. p.: 52–74. 32. p.: 61–82. 37. p.: 70–90
Kipontozódott: Zubac (36. p.)
Vanja Miljkovic: – Olyat még nem láttam, hogy egy csapat hetvenhat százalékosan dobja a hármasokat, most ezt is megtapasztaltam az ellenfél által, igaz, ehhez mi is kellettünk. A lepattanókban és a büntetőkben jobbnak bizonyultunk, hogy valami jót is mondjak magunkról.
Balogh Judit: – Ha egy csapat jobban dobja a hármasokat, mint a büntetőket, akkor el kell gondolkodni. Magamra veszem a kritikát. A távoli dobásoknak viszont több nagy előnyük van, az egyik, hogy minden ilyen kísérlet remekül látszik, semmi sem takarhatja a mozdulatot. Ilyen jól szombaton tizenöt órai kezdéssel még soha nem dobtuk a triplákat – igaz, nem is szoktunk ilyen időpontban kezdeni, ezek szerint van ebben fantázia.

ZTE NKKVBW CEKK CEGLÉD 74–78 (15–20, 17–24, 21–21, 21–13)
ZALAEGERSZEG: DZOMBETA 25/6, Dömötör 2, Kulcsár 2, Tuchscherer 9, SZABÓ P. 21/3
Csere: Horváth Fanni 6, Saad 9, Ur
Edző: Ambrus Péter
CEGLÉD: Ruják N. 6/6, GORJANÁCZ 19, Szirony 12/6, McBryde 5/3, KOBOLÁK 12
Csere: Révész L. 6, SZOTIRIU 18/3, Viszmeg
Edző: Konsztandinosz Keramidasz
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. V: Goda, Jakab, Horváth Cs.
Kipontozódott: Ur (35. p.), Tuchscherer (36. p.)
Ambrus Péter: – Ez egy fordított mérkőzés volt, mint az eddigiek, most a második félidőben játszottunk sokkal jobban. Nagyon szeretnénk legalább egy mérkőzést megnyerni az élvonalban, ezúttal közel álltunk hozzá, az utolsó percben csak két pont volt a hátrányunk. Sajnos nem sikerült győzni, de van még hátra két találkozó.
Konsztandinosz Keramidasz: – Az előző fordulóban biztosítottuk az elérhető legjobb pozíciónkat, a kilencedik helyet. Sajnos csalódottak vagyunk, mert úgy éreztük, a nyolc közé kellett volna kerülnünk, de az utolsó találkozón kicsúszott a kezünk közül a rájátszás. Azt nem mondom, hogy ezen a meccsen túlságosan motivált volt a társaság, de azért le a kalappal a lányok előtt, mert hozták a győzelmet.