Férfi kosár Euroliga: Hangáék nem bírtak görög ellenfelükkel

KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)
2018.01.11. 22:06
Hanga Ádám csapata, a Barcelona 84–75-re kikapott a Panathinaikosztól a férfi kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján.

A vendégek a pillanatok alatt 6 pontot szóró Ante Tomic vezetésével jobban kezdtek (10–16), és vezettek is az első negyedet követően (17–19).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

A második felvonásban Thomas Heurtel tűnt megállíthatatlannak, hét pont is volt már akatalánok fórja, de 27–34 után kihúzták a dugót Sito Alonso együttesénél – a Pana 9–0-val zárta a félidő utolsó négy percét, amivel fordítottak is a görögök (36–34).

A fordulás után megint visszavette előnyét a Barca, ám most a negyed közepén jött a rövidzárlat és az újabb hazai 9–0-s rohanás (46–40). Büntetőkkel, Heurtel pontjaival próbált meg tapadni a gránátvörös-kék alakulat, de a 6 pontos hátrány megvolt a záró 10 perc előtt is (54–48).

A 33. perc közepéig tartotta magát a Barca, 58–54 után viszont Pappasz vezetésével 11 pontra növelte előnyét a Pana (67–56), innentől pedig igazán szoros mérkőzést már nem tudtak csinálni ebből a vendégek – végül 84–75-re győztek az athéniak.

Hanga Ádám kezdőként 25percet kapott, ami alatt 3 pont(1/2 dupla, 0/3 tripla, 1/2 büntető), 6 pattanó, 2 gólpassz, 1 blokk, 3 eladott labda, illetve 2beütött és 3 kiharcolt fault került a neve mellé, ami 5VAL-t ért.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Kalathesz 17, Gist 17, Pappasz 15/3, Singleton 14/6.