Férfi kosár: Hanga vezérletével győzött a Barcelona

TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)
2017.10.05. 23:48
Hanga Ádám alig több mint 15 percet töltött a parketten, mégis csapata legjobb VAL-mutatójával végzett, és a harmadik negyed végén neki köszönhetően fordított végleg a Barcelona, amely 74–72-re győzött a Joventut otthonában a spanyol kosárlabda-bajnokságban.

Moerman révén jobban kezdett a Barca, a harmadik percben már 7 ponttal is vezetett (5–12), és az egész első negyedben jobban álltak a gránátvörös-kékek – Pressey és Koponen kosaraival 6 pontos előnyre tettek szert tíz perc játék után (20–26). A második negyedben sem változott sokat az összkép, Sanders vette át az irányítást Sito Alonso csapatánál, és a felvonás felénél 8 ponttal álltak jobban a katalánok (28–36). A félidő utolsó öt percében azonban összesen egy pontot szereztek, így a nagyszünetre egyenlített a Joventut (37–37).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

A fordulás után öt ponttal is megléptek a hazaiak (44–39), ekkor Seraphin tartotta a lelket a Barcelonában, a játékrész utolsó három percében azonban jött Hanga nagy sorozata – 50–46 után egymaga 7 pontot szerzett két perc alatt, neki köszönhetően fordított csapata a záró tíz perc előtt (50–54). Egyenlített ugyan a vendéglátó a negyedik negyed elején, ám Seraphin két duplája, valamint Ribas, Heurtel és Sanders hármasai után már 10 pont is volt a differencia (57–67). Ventura kosaraival három pontra zárkózott a Joventut a 37. percre (64–67), de Sanders és Seraphin gondoskodtak róla, hogy ennél közelebb ne érjenek a hazaiak – bár Kulvietis a legvégén dobott még egy hármast, 74–72-re így is a Barcelona nyert.

Hanga Ádám ezúttal alig több mint 15 percet töltött a parketten, de 9 pontot (2/5 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető), 4 lepattanót, 1 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 1 beütött és 3 kiharcolt faultot így is jegyzett. 13 VAL-lal együttese legjobbja volt, emellett a harmadik negyed végén lényegében neki köszönhetően fordított a Barca.

FÉRFI KOSÁRLABDA, SPANYOL BAJNOKSÁG
ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
Divina Seguros Joventut (0–1)–FC Barcelona Lassa (2–0) 72–74 (20–26, 17–11, 13–17, 22–20)