Férfi kosár Ek: sima soproni vereség az éllovastól

2016.11.09. 22:29
A Sopron simán, 31 ponttal kikapott a francia Nanterre vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa-kupa negyedik fordulójában.

A soproniak 1/2-es győzelmi mérleggel, a Nanterre viszont veretlen éllovasként várta a találkozót, amelyet a magyar csapatból Dénes Gábornak és Tóth Gergelynek is ki kellett hagynia sérülés miatt. A házigazda már a mérkőzés elején magához ragadta a vezetést, és az összecsapást végig kontrollálva magabiztosan győzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ
NANTERRE 92 (francia)–SOPRON KC 106–75 (29–20, 27–18, 29–22, 21–15)
NANTERRE:
Warren 3/3, Butterfield 24/12, Riley 11/3, Morency 11/3, Lessort 9. Csere: Schaffartzik 9/9, Zanna 12, Conklin 12, Invernizzi 11/3, Tchouaffe 4. Edző: Pascal Donnadieu
SOPRON: Threatt 13/6, Mills 8/6, K. Lewis 7/3, Dufault 10, Spica 13. Csere: Ruják A. 5, Takács N., Bán 8, Élő 11/3, Kántor. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–9. 6. p.: 14–16. 13. p.: 37–25. 19. p.: 54–38. 23. p.: 72–38. 28. p.: 78–53. 35. p.: 95–66
Kipontozódott: Spica (36. p.)
Sabáli Balázs: – Tudtuk, hogy nem leszünk könnyű helyzetben, hiszen Dénes Gábor és Tóth Gergely nem utazott velünk. Magas posztokon ahogy belecseréltünk, egyből ellépett az ellenfél, amely gyorsaságban, atletizmusban messze túlszárnyalt minket. Az első félidőben külső dobásokból kiváló százalékkal dolgozott riválisunk. Pozitívum, hogy fiataljaink bátran szálltak be, ez mindenképpen örömteli, de ezen az estén nem voltunk egy súlycsoportban a Nanterre-rel.