Férfi kosár NB I: döbbenet! A nyeretlen legyőzte a címvédőt!

2016.10.29. 20:12
A Körmend legyőzte otthon a Zalaegerszeget (Fotó: Meder István)
Igazi bombameglepetés született szombaton a férfi kosárlabda NB I-ben, a mindeddig nyeretlen MAFC hazai pályán legyőzte a találkozó előtt veretlen, címvédő Szolnokot.

A mindkét félidőt parádésan (10–0 és 18–0) kezdő hazaiaknál négyen is két számjegyű pontszámot értek el, míg a vendégektől nyolc perccel a vége előtt már hárman is kipontozódtak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

MAFC–SZOLNOKI OLAJ KK 82–73 (16–10, 23–25, 29–15, 14–23)
Gabányi-sportcsarnok, 800néző.V:Földházi, Vida B., Hervay
MAFC:
M. SMITH 14, Misek 5, KOVÁCS ÁDÁM 13/3, SIHOTA 21/12, POSCIC 9. Csere: Lakits 2, HARDIN 12/6, Pápai 6, Bordács. Edző: Garai Péter.
SZOLNOK: Wittmann 5/3, VOJVODA 20/3, BORISZOV 19/6, Barnies 7/3, WRIGHT 5. Csere: Tóth Á. 6, Popovics 7, Eilingsfeld 4, Rudner. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 5. p.:10–0.8. p.:12–7.14. p.:21–20.18. p.:33–31.24. p.:55–35.27. p.:65–43.32. p.:70–54.36. p.:71–66.39. p.:80–70
Kipontozódott:Tóth Á. (30. p.), Wittmann (37. p.)
Kiállítva:Vojvoda (37. p.)
Garai Péter:
A héten rendet tettünk a fejekben, és most igazi csapatként kosárlabdáztunk. Boldog vagyok, hogy megszereztük az első győzelmet, óriási megtiszteltetés volt a bajnok ellen pályára lépni, amelynek a játékából nagyon jól felkészültünk. Csak gratulálni tudok csapatomnak, annak pedig külön örülök, hogy a budapesti közönség és a szolnoki szurkolók előtt remek mérkőzést játszottunk.
Sztojan Ivkovics:Elismerésem a MAFC-nak, nagyon jó mérkőzést nyert meg. Nagy hátrányból jöttünk fel, de az, hogy a negyedik negyedben három játékosunk is kivált, nagyon megnehezítette a helyzetünket a végjátékban.

JP AUTO–JKSE–ALBA FEHÉRVÁR 67–71 (19–19, 15–16, 16–18, 17–18)
Jászberény, 400néző.V:Cziffra Cs., Gorka Sz., Balogh Gy.
JÁSZBERÉNY:
Williams3,ARRINGTON16/6,Protics11/6,Cseh4,STAMENKOVICS17/6. Csere:Brbalkics2,Bazsó, Barker14,Czirbus.Edző:Stevan Tot
FEHÉVÁR:Taylor10/6,Edwards7,SHEPARD14/3,Lóránt11,KELLER Á.20. Csere:Tóth P.2,Burgess7/3,Filipovity, Farr. Edző:Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc:7–6.7. p.:15–15.13. p.:19–22.17. p.:30–28.23. p.:38–39.27. p.:44–49.33. p.:54–59.37. p.:65–64
Stevan Tot: –
Büszkék lehetünk a mai teljesítményünkre. Az egyik bajnokesélyes ellen tulajdonképpen egylabdás mérkőzést tudtunk játszani. Dolgozunk tovább, és remélem, hogy a következő mérkőzésen, a Vasas ellen folytatjuk jó idegenbeli sorozatunkat.
Dzunics Braniszlav: –Kemény csatában a végjátékban tudtunk csak nyerni, ahogyan azt előzetesen vártam is. Ha fordított az eredmény, az sem lett volna igazságtalan. Mindkét oldalon nagyszerűen küzdöttek a fiúk.

KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 78–72 (25–15, 12–19, 18–21, 23–17)
Kaposvár, 900néző.V:Kapitány, Ádám, Kulcsár
KAPOSVÁR:Wisseh11/6,DUREN19/9,Cook6,HENDLEIN18,SIMMS9. Csere:Baki6,Fodor M.6,Grebenár, Papp P.3/3. Edző:Fekete Ádám
ATOMERŐMŰ:Kovács Á.2,Medve2,SAMENAS15/6,Forte10,TIBY21/9. Csere:Morse4,HILL15/6,Will3/3,Gulyás M. Edző:Gediminas Petrauskas
Kipontozódott:
Gulyás M. (27. p.), Samenas (35. p.), Tiby (38. p.)
Fekete Ádám: –
Nagy nyomás alatt volt a csapatom mindvégig, ezért görcsösen játszottunk. Köszönöm a játékosaimnak, hogy túljutottak a holtponton, és nem adták föl. Igaz, ebben nagy segítségünkre volt lelkes szurkolótáborunk, e kettő összmunkája hozta meg a győzelmünket.
Gediminas Petrauskas: –
Először is gratulálok a kaposváriaknak, mi fórt biztosítottunk számukra a mérkőzés elején, és ők élni tudtak ezzel. Amikor aztán végre sikerült átvennünk a vezetést, játékosaim rossz döntéseket hoztak, így előnyünket nem tudtuk megtartani.

EGIS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA ZTE KK 94–76 (25–12, 15–17, 34–26, 20–21)
Körmend, 2000néző.V:Benczur T., Söjtöry T., Balog Gy.
KÖRMEND:
PETTY15,SADDLER11/9, SMITH22/15, Loveridge9/3, Horti8. Csere:Allen17, FERENCZ12/6, Németh, Oroszi. Edző:Teo Cizmic
ZTE:UBILLA15/9, Norfleet11/3, Kerpel–Fronius4, Szabó Zs.9,DRUNGILAS24. Csere:Benke10/6, Velkey, Czinger,Mohácsi3/3, Kiss R. Edző:Bencze Tamás
Kipontozódott:Horti (33. p.)Norfleet(39. p.)Benke(40. p.)
Teo Cizmic:
– A ZTE mindig nagyon kemény ellenfél, és ezúttal is nagy kihívás volt számunkra legyőzése. Örülök, hogy sikerült, pedig csak egy nappal a mérkőzés előtt tudtunk teljes csapattal gyakorolni. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, bár voltak olyan időszakok, amikor sok hiba csúszott a játékunkba. Ezeket ki kell javítanunk, mert a FIBA-kupában nagy árat kell majd fizetnünk.
Bencze Tamás:– A Körmend ilyen arányban is megérdemelten nyert. Hullámhegyek és hullámvölgyek jellemezték a játékunkat, a végén ugyan volt esélyünk a felzárkózásra, de a döntő pillanatokban rossz megoldásokat választottunk. Küzdöttünk, mutattunk szép dolgokat is, ám taktikailag nem voltunk elég fegyelmezettek.

1. Egis Körmend 3 3 253–206 1.000
2. Alba Fehérvár 5 4 1 377–354 0.900
3. Szolnoki Olaj KK 4 3 1 332–309 0.875
4. PVSK-PannonPower 3 2 1 233–220 0.833
5. Sopron KC 5 3 2 393–387 0.800
6. Kaposvári KK 5 3 2 376–394 0.800
7. Falco KC Szombathely 4 2 2 351–326 0.750
8. JP Auto - Jászberény KSE 5 2 3 343–361 0.700