Férfi kosár: meglepő vereséget szenvedtek Hangáék

Szép Géza és Tóth Attila (kezdo5.hu)Szép Géza és Tóth Attila (kezdo5.hu)
2015.12.07. 00:21
Meglepő hazai vereséget szenvedett a Laboral Kutxa a spanyol kosárlabda-bajnokság 9. fordulójában, a második negyedet leszámítva gyengén játszottak. Elmúlt heti gyenge formájából csak részben tudott kimászni az Orlandina Basket és Perl Zoltán, ennek újabb fájó vereség lett az eredménye.

Laboral Kutxa–Iberostar Tenerife 92–98 (12–19, 28–22, 22–33, 30–24)Laboral Kutxa–Iberostar Tenerife 92–98 (12–19, 28–22, 22–33, 30–24)

A Laboral Kutxa főleg támadásban kezdte borzasztóan gyengén a találkozót, hiszen az első 10 percben mindössze 12 pontot kapartak össze. Úgy tűnt, hogy a második negyed elején kezd helyreállni a világ rendje, egy 8–0-s futással átvették a vezetést Hangáék, ám nem sikerült két vállra fektetni az ellenfelet, végig egál körül mozgott az eredmény a második felvonásban, egy ponttal vezetett a találkozó előtt mindössze 2–6-os mérleggel álló Tenerife (41–41).

A fordulás után 49–53 után futott egy 8–0-t a vendég alakulat, ezzel dőlt el végleg a mérkőzés, innen ugyanis nem tudott visszakapszkodni a Laboral. 49–61 után a hazaiak futottak egy 7–0-t, de 5 pontnál közelebb nem értek ellenfelükhöz, ráadásul az utolsó 10 percre is már 12 pontos lemaradással fordultak (62–74). A záró játékrészben szinte végig 10 pont fölött mozgott a differencia, végül 98-92 arányban győzött a Tenerife.

A magyar válogatott ásza, Hanga Ádám kezdő volt, sokat is játszott (23:39-cel a harmadik legtöbbet csapatában), ám most nem tudott olyan komoly hatással lenni együttese teljesítményére. 4 pontot szerzett (2/2 dupla, 0/1 tripla), volt 2 pattanója és 1 gólpassza, összesen pedig 8 VAL-lal zárta a találkozót.

Betaland Capo d’Orlando–Enel Brindisi 74–77 (21-20, 16–24, 19–20, 18–13)

Perl Zoltán sorozatban 10. alkalommal kapott helyet az Orlandina Basket kezdő ötösében, ma 18 perc játékidő alatt 6 pontott szerzett (2/2 a mezőnyből, 0/2 a hármasokból, 2/2 a büntetővonalról), 2 védőlepattanó, 2 assziszt és 2 kiharcolt fault mellett 3 eladott labda és 3 beütött hiba fűződik a nevéhez.