Férfi kosárlabda: Csehországgal már nem bírtak a mieink

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.08.17. 19:43
Vojvoda volt a magyar csapat legjobbja (Fotó: Korponai Tamás)
Portugália és Grúzia legyőzése után a magyar férfi kosárlabda-válogatott Csehországban játszott Eb-selejtezőt, és hiába jött vissza többször is jelentősnek tűnő hátrányból, végül 66–63-ra kikapott.

Jan Vesely és David Jelinek távollétében Tomás Satoránsky lehetett volna a csehek vezére, de végül könyöksérülés miatt a Barcelona hátvéd-irányítója sem lépett pályára Nymburkban. A hazaiak ennek ellenére jól kezdtek, 9–2-re, majd 19–10-re elhúztak, a mieinknek azonban sikerült a nyitó negyed végére 20–16-ra felzárkózniuk.

A jól játszó Vojvoda Dávid triplája és Keller Ákosnak adott asszisztja után az egyenlítés is összejött (21–21), amit egy újabb hullámvölgy követett. A csehek másodszor is elléptek 9 ponttal (30–21), de a magyar csapat ekkor sem esett kétségbe, és a nagyszünetre biztató állással térhetett (37–34).

A harmadik negyedben jött a már menetrendszerűvé váló magyar hullámvölgy, mindössze 9 pontot szerzett ekkor Sztojan Ivkovics csapata, és a különbség 10 pont fölé kúszott (52–39).

Tóth Ádám duplájának és két büntetőjének köszönhetően a záró negyedet „csak” kilencpontos hátránnyal kezdte Magyarország, amely ismét visszajött a meccsbe, 7:55-tel a vége előtt 52–50-re álltak a felek.

Innen 57–50 lett, de Ferencz Csaba és Vojvoda is beszórt egy hármast, így megint a csehek sarkában voltunk. Fél perccel a vége előtt a hazaiak hárompontos előnyben támadhattak, és bár rosszul dobtak, nem tudtuk megszerezni a lepattanót, ezzel eldőlt a találkozó.

A csoport másik vasárnapi mérkőzésén a portugálok hazai pályán 45–22-re is vezettek már a grúzok ellen, ám hosszabbításban 91–90-ra végül a vendégek nyertek.

Szerdán a magyar válogatott Portugáliát fogadja.

FÉRFI KOSÁRLABDA EB-SELEJTEZŐ
E-CSOPORT, 3. FORDULÓ

CSEHORSZÁG–MAGYARORSZÁG 66–63 (20–16, 17–18, 15–9, 14–20)
Nymburk, 1250
néző. Vezette: Jovcsics (szerb), Latisevs (lett), Pastusiak (lengyel)
CSEHORSZÁG: Hruban 11/6, Welsch 12/6, PUMPRLA 14/3, Barton 3, BALVIN 13. Csere: Sirina, AUDA 11/3, Palyza, Srvdlik 1, Houska 1
MAGYARORSZÁG: Thomas, Wittmann 5/3, VOJVODA 25/12, Tóth N. 2, KELLER Á. 12. Csere: Ruják 4, TÓTH Á. 8, Dénes 2, Ferencz 3/3, Supola 2
Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–2. 6. p.: 13–10. 9. p.: 19–16. 12. p.: 21–21. 16. p.: 30–21. 18. p.: 32–32. 24.p.: 40–39. 26. p.: 48–39. 29. p.: 52–39. 33.p.: 55–50. 38. p.: 60–58. 40. p.: 64–61
Ronen Ginzburg, a csehek szövetségi kapitánya: – Remek összecsapás volt két jó csapat között. Többször is több mint tíz ponttal vezettünk, de nem lehettünk nyugodtak, tudtuk, felzárkóznak a magyarok. A végén agresszívek voltunk, jó szellemben játszottunk. Hiányzott Satoránsky, de a kosárlabda ilyen játék, pótolni kell azokat, akik valamiért hiányoznak.
Sztojan Ivkovics, a magyarok szövetségi kapitánya: – Kitűnő meccset játszottunk. A végén visszajöttünk egálra, majd sajnos három egymást követő támadásban eladtuk a labdát, ezért vesztettünk. A mi problémánk ugyanaz, mint eddig, olyan játékosok alkotják az együttest, akik kiegészítő játékosok a klubjukban, és a válogatottban többet játszanak, mint ott.

augusztus 27., Magyarország–Csehország, Szolnok

A küzdelmek hét csoportban zajlanak, a hét győztes és a hat legjobb második jut ki a jövő nyári Európa-bajnokságra, amelynek helyszíne szeptemberben derül ki. Magyarország legutóbb 1999-ben szerepelt Eb-n.