Férfi kosár Eb: Szlovákia és Fehéroroszország a selejtezőben

MTI MTIMTI MTI
2012.12.09. 16:31
Szlovákiával és Fehéroroszországgal küzd meg a magyar férfi kosárlabda-válogatott a 2015-ös Európa-bajnokság selejtezőjének első körében.

A németországi Freisingben rendezett sorsoláson a nemzeti együttes a D-csoportba került, a jövő augusztusban összecsapó trióból az első léphet tovább a kvalifikációs sorozat második – négycsapatos – fordulójába.

„A szlovákoknál az idei forma alapján erősebbek vagyunk, vélhetően a fehéroroszokkal küzdünk majd meg a továbbjutásért” – nyilatkozta az MTI-nek vasárnap Sterbenz Tamás, a szövetség (MKOSZ) főtitkára, hozzátéve: elsődleges cél kijutni a 2015-ös, Ukrajnában sorra kerülő Eb-re, ezért jövőre a csapatépítésen lesz a hangsúly.

Ami a válogatott szövetségi kapitányi posztját illeti, Sterbenz Tamás közölte: Szalay Ferenc MKOSZ-elnök és Rátgéber László kapitány a jövő héten ül le tárgyalni a folytatásról.

Legfrissebb hírek

Maronka Zsombor: Mindenki a legjobb formájában érkezett

Kosárlabda
2026.06.25. 07:59

Külön szektor a magyar B-középnek a MET Arénában

Kosárlabda
2026.06.16. 18:04

Somogyi Ádám: Óriási motivációval érkezem a Bilbaóhoz!

Kosárlabda
2026.06.15. 07:03

Forray Gábor: Mi nem ígérgetünk felelőtlenül

Kosárlabda
2026.06.14. 13:37

Szegedről erősített az ezüstérmes Szolnok a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.06.02. 16:10

Tóth Ádám: Ezt a kiesést sohasem lehet feldolgozni

Kosárlabda
2026.06.02. 12:12

Férfi kosárlabda NB I: külföldön folytatja pályafutását a szolnoki közönségkedvenc – hivatalos

Kosárlabda
2026.06.01. 14:41

Kiütés a döntő ötödik meccsén: Szolnokon nyerte meg a férfi kosár NB I-et a Falco

Kosárlabda
2026.05.27. 20:02
Ezek is érdekelhetik