Férfi kosár Eb: a szerbek a hajráig cidriztek, a spanyolok oktattak

2011.09.02. 16:29
Spanyolország és Szerbia egyaránt győzelemmel tudta le pénteki csoportmérkőzését a Litvániában zajló férfi kosárlabda Európa-bajnokságon: a címvédő spanyolok magabiztosan múlták felül Nagy-Britanniát, a legutóbb ezüstérmes szerbek nagy csatában gyűrték le Izraelt.

A B-csoport pénteki nyitó mérkőzésén sokáig az izraeliek álltak jobban, 31–29-es szerb vezetést követően zsinórban tucatnyi pontot hintettek. Még a második félidő elején is tízzel mentek az eddig nyeretlen izraeliek (43–53), a szerbek azonban megkezdték a felzárkózást, és 64–64-nél befogták ellenfelüket.

Rövid ideig egymás nyakán volt a két csapat, 77–76 után azonban 10–2-es szerb roham következett: Nenad Krsztics négy pontja után Dusko Szavanovics és Marko Keselj egy-egy triplája is célba jutott, és ezzel eldőlt a meccs. A szerbeknél Szavanovics (24), Krsztics (18) és a csapat kilenc triplájából ötöt vállaló Keselj (15) volt a legeredményesebb, az izraelieknél Jotam Halperin (18), Afik Niszim (16) és a négy hármast hintő David Blu (16) szerezte a legtöbb pontot.

Az A-csoport délutáni mérkőzésén a címvédő spanyolok az első és a második negyed fordulóját leszámítva – amikor a britek rövid időre ledolgozták hátrányukat (21–21) – végig kézben tartották az irányítást, és magabiztos győzelmet arattak. Pau Gasol 21, öccse, Marc Gasol 18 pontot és 11 lepattanót könyvelt el, a briteknél Luol Deng 17 pontot szórt.