Botrány most nem volt, döntős viszont van: fináléban az Atom

2009.05.19. 20:13
Az Atomerőmű jutott be elsőként a férfi kosárlabda NB I fináléjába, miután az egyik fél harmadik győzelméig tartó elődöntő harmadik mérkőzésén is legyőzte a Szombathelyt. A másik ágon a Pécs simán megverte a vendég ZTE-t, ezzel 2–1-re vezet, folytatás pénteken Zalaegerszegen.
A harmadik meccsen sem volt sikerélménye a sárga mezes Falcónak: elbukott a címvédő
Fotó: Unger Tamás (archív)
Esélyük sem volt meglepetést szerezni a vendégcsapatoknak az Uniqa férfi kosárlabda NB I keddi elődöntőiben, ez pedig azt is jelenti, hogy a címvédő Falco KC csapata búcsúzni kényszerült, az Atomerőmű pedig bejutott a döntőbe. A másik ágon a Pécs lépéselőnybe került a Zete ellen.

A botrányos szombathelyi mérkőzés után alighanem kevés esélyt adott mindenki a Falcónak Pakson, ehhez képest az eltiltott Lakatos Péter nélkül játszó vendégek egész jól tartották magukat.

Az ASE egy 7–0-s rohammal indított, de ha az Atom-drukkerek azt hitték, sima lesz, a szombathelyiek egy 13–0-s szériával jelezték, itt bizony küzdeni kell.

A második negyedben kívülről remekül szórt a Falco, Kálmánnak ekkor nagyon ment, és már 11 ponttal is elmentek a sárga-feketék. Dzunics Braniszlav ráncba szedte az övéit, a Paks visszakapaszkodott, szünetben csak minimális volt az ASE előnye.

A döntést a harmadik negyed hozta meg, amelyben a Paks nagyon „összerántotta” a védekezést, és a másik palánk alatt is feljavult, így egy 28–11-es etappal gyakorlatilag beláthatatlan messzeségbe távolodott légiósai, WIlliams, Gosa és English vezérletével. Innen már nem lehetett visszaút, a vendégek nem tudtak újítani, kinti dobásaik se jöttek be (a 9/33-as összmutató nem épp fényes), így az Atomerőmű két év után ismét bejutott a fináléba.

Az ellenfélre még várniuk kell a paksiaknak, de ez a keddi Pécs–Zete előtt is biztos volt, hiszen a párharc 1–1-re állt. A Lauber Dezső Sportcsarnokban nem borult fel a papírforma, bár az első negyed után még a kékek álltak jobban.

A sok hibát és kevés kosarat hozó második játékrészben „bedeszkázták a gyűrűt” a Zete játékosai előtt, a PVSK viszont Kelley betörései és Tóth Norbert triplái segítségével nyolc ponttal elhúzott.

Nagyszünet után minden esélye elszállt a Zalaegerszegnek: a vendégek továbbra is nagyon rosszul dobtak, a Pécs pedig csaknem húszpontos előnyt kovácsolt, a tízperces szakasz végére pedig már huszonegy volt közte. A végjátékra sem maradtak izgalmak: a Pécs nagyon simán nyert, és 2–1-es előnyben van az elődöntőben.

UNIQA FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

RÁJÁTSZÁS, ELŐDÖNTŐ
ATOMERŐMŰ SE–FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY 87–71 (17–17, 24–28, 28–11, 18–15)
Paks, 1200 néző. Vezette: Bodnár, Benczur, Győrffy
ATOMERŐMŰ: WILLIAMS 21/12, Kiss Zs. 5/3, ENGLISH 17/6, GOSA 11/6, I. JOHNSON 21/9. Csere: Medve, Gulyás 5, Panta 2, Csaplár-Nagy 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 17/15, Hudson 6, Csirics 8/6, Vrsaljko 6, HORVÁTH Z. 17/3. Csere: PANKÁR 8/6, Perincic 3/3, Vida M. 1, Feigl 2, Borszéki 3/3 Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–0. 7. p.: 7–15. 10. p.: 17–17. 13. p.: 19–26. 15. p.: 21–35. 18. p.: 37–39. 23. p.: 50–45. 26. p.: 58–47. 29. p.: 64–56. 33. p.: 73–58. 36. p.: 79–60. 38. p.: 81–71. 40. p.: 87–71

Dzunics Braniszlav: – A második félidei jó védekezésünknek köszönhetően megérdemelten nyertünk. Sokat dolgoztunk, a döntőbe jutás ennek a munkának a gyümölcse.
Szrecsko Szekulovics: – Gratulálok a Paksnak! Hiába vezettünk tizennégy ponttal is, rengeteget hibáztunk, majd a házigazdák elkapták a ritmust, és rászolgáltak a győzelemre.
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3–0 az ASE javára.