A Falco továbbment, a másik két párharc állása 2–1-re módosult

2008.05.06. 21:38
A Falco bejutott a magyar férfi kosárlabda-bajnokság (Uniqa NB I) legjobb négy csapata közé, miután hazai pályán 101–98-re verte a Nyíregyházát a negyeddöntő harmadik mérkőzésén. A másik két 19 órakor kezdődő találkozón viszont még nem dőlt el a továbbjutás kérdése: nyert az Albacomp és a Dombóvár, így mindkét csapat 2–1-re szépített az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban az Atomerőmű, illetve a Körmend ellen.
A Falco hozta a harmadik meccset, így egyedüli csapatként már a négy között van
Fotó: Unger Tamás

A Falco hazai környezetben próbálta érvényesíteni a papírformát, és ha a vártnál nehezebben is, de érvényesítette is.

Az első két negyed sima volt. A nagyszünetben már 14 ponttal vezetett a szombathelyi csapat. Ekkor már szinte mindenki 3–0-s söprésben gondolkodott, kivéve a vendégcsapat játékosait.

Hihetetlen feltámadást produkált a Nyíregyháza: a harmadik szakaszban 35 pontot szórva nemhogy beérte esélyesebb riválisát, hanem még meg is fordította az állást.

A Falcónak így ismét össze kellett szednie magát. Brane Savic dobása a meccs végén nem talált célt, így hozta a kötelezőt a hazai együttes, és készülhet az elődöntőre.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a huszonnégy pontot szóró Kálmán László volt. A vendégeknél Savic hiába dobott harminchetet, teljesítménye kevésnek bizonyult a sikerhez.

A szombathelyiek ellenfele a döntőbejutásért az Albacomp–Atomerőmű összecsapás továbbjutója lesz.

Az Albacomp játékosai nem akarnak idő előtt nyári szabadságra menni. Két győzelme mellé már csak a harmadik hiányzott az Atomerőműnek, ám a fehérvári együttes nem adta olcsón a bőrét.

A harmadik találkozón a hazai együttes végig vezetve - a félidőben már húszpontos volt az előny - végül simán nyert, így a negyedik mérkőzésen utolsó esélyként megpróbálhatja visszaszerezni pályaelőnyét a mostani meccset némiképp feláldozó Atomerőművel szemben.

A keddi harmadik párharcon nem esett meg az a szégyen a Dombóvárral, hogy alapszakasz másodikként rögtön az első körben söpréssel essen ki.

Micheal English 66–65-ös állásnál a mérkőzés végén kezébe vette az irányítást, és sorozatban szerzett három pontjával kialakította a végeredményt.

A Dombóvár négy ponttal nyert, és Körmenden az egyenlítésért léphet pályára az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK
Albacomp–Atomerőmű SE 89–71 (31–19, 22–14, 13–18, 23-20)
A mérkőzés osztályzata: 3
Székesfehérvár, 2000 néző. V: Pálla, Ádám, Király
Az eredmény alakulása: 2. p. 5-2. 5. p. 13-7. 8. p. 24-9. 10. p. 31-14. 14. p. 41-19. 23. p. 58-35. 26. p. 58-47. 32. p. 70-51. 35. p. 73-60.
Kipontozódott: Csaplár-Nagy E. (39. p.).
Székesfehérvár: SIMON B. 19/6, BRADFORD 9, RADOVICS 29/9, MCCLENDON 8, BENCZE Z. 14/3, Csere: Dávid G. 2, Soós 3/3, Hanga 3/3, Boozer 2.
Paks: Mészáros 3/3, MURRY 12, STEVENSON 15/3, Horváth Z. 4, GULYÁS 22/6, Csere: Csaplár-Nagy E., Toroman, CE. BROOKS 15, Kiss Zs., Horányi, Morgen.
PERESZTEGI NAGY ÁKOS, a Székesfehérvár edzője: A Paks első meccslabdáját hárítottuk, de még van kettő. Azon leszünk, hogy azokat is semlegesítsük.
SABÁLI BALÁZS, a Paks edzője: Az Albacomp első félidei extra dobóteljesítménye és a mi gyenge védekezésünk eldöntötte a mérkőzést. Csütörtökön befejezzük a párharcot.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-1 az Atomerőmű javára.

FALCO KC-SZOMBATHELY–MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK 101–98 (29–23, 34–26, 19–35, 19–14)
A mérkőzés osztályzata: 4
Szombathely, 2500 néző
V: Bodnár, Kóthay, Gorka
KÁLMÁN 24/6, DOYNE 20/3, CSIRICS 15/6, KAZLAUSKAS 17/9, Csere: Borszéki 8/6, Csere: ALIAKSZEJEV 13, Váradi K. 2, Pankár, Feigl 2, Will
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 37/21, Siska 3/3, MOUTON 15/6, SITKU 24/6, HELBICH 16/3, Csere: Trepák 2, Krasznai 1, Nagy K.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 14–4. 7. p.: 21–15. 14. p.: 45–27. 17. p.: 52–34. 23. p.: 73–53. 27. p.: 77–73. 34. p.: 87–86. 37. p.: 92–87
Kipontozódott: Sitku (35. p.), Siska (39. p.)
A párharcot 3–0-ra a Szombathely nyerte
SZRECSKO SZEKULOVICS: Egészen addig remekül játszottunk, amíg el nem léptünk húsz ponttal, aztán viszont hullámvölgybe kerültünk, ám a végén szerencsére még időben ébredtünk. A legfontosabb azonban az, hogy 3–0-ás aránnyal jutottunk a legjobb négy közé.
DÉRI CSABA: Csapatom a rájátszásban visszatért arra az útra, amelyről március végén valami oknál fogva letért. Nagyon köszönöm a játékosaimnak ezt a gyönyörű évet, a nyíregyházi vezetőknek pedig azt, hogy a csapatnál dolgozhattam.

PLANET LEASING DOMBÓVÁR KC–POLAROID-LAMI-VÉD KÖRMEND 69–65 (23–25, 14–16, 19–14, 13–10)
A mérkőzés osztályzata: 2
Dombóvár, 1200 néző. V: Valovics, Cziffra, Márton
Az eredmény alakulása. 7. p.: 18–11. 9. p.: 18–20. 16. p.: 28–25. 18. p.: 31–33. 19. p.: 37–36. 22. p.: 39–43. 27. p.: 49–47. 29. p.: 56–49. 33. p.: 56–59. 38. p.: 66–61. 40. p.: 66–65
Kipontozódott: Simon N. (40. p.), Ocitti (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Körmend javára
DOMBÓVÁR: SIMON N. 13/6, English 13, Bódi 4, Wiley 8/6, SANDERS 14, Csere: Mills 3, Balogh 5/3, DEÁK 9/9
KÖRMEND: THOMAS 15, Ferencz 3/3, Ocitti 11/3, Henderson 8, Csere: Vavra P. 7, Csere: FODOR M. 12, Tóth G., Trummer 9/9
DZUNICS BRANISZLAV, a Dombóvár edzője: Hasonlóan az előző meccsekhez ez is egy-két labdán múlt, most mi tudtuk bedobni ezeket a végén. Ennek köszönhettük a győzelmet, no meg annak, hogy végig jól védekeztünk.
KRIVACSEVICS DRAGOLJUB, a Körmend edzője: Nagyon nehéz dolog ugyanazon csapat ellen háromszor egymás után győzni a mai modern kosárlabdában... Pénteken viszont nyerni fogunk!