Kikapott az éllovas Falco KC Szombathely az Albacomp otthonában

2008.03.22. 23:08
Mindkét együttes száz pont fölé jutott Székesfehérvárott az Albacomp-Falco mérkőzésen, a rendes játékidőben. Ezzel szemben a nap másik találkozóján – a Dombóvár-Sopron derbin – egyik gárda sem szerzett nyolcvan pontot, pedig túlóráztak a csapatok.
Simon Balázs győzelemre vezette az Albacompot
Fotó: Czagány Balázs

A hetedik helyen álló Albacomp jól kezdett az éllovas Falco ellen. Egy negyed elteltével már hét ponttal vezettek a hazai pályán játszó Székesfehérváriak.

A szünetre majdnem ledolgozta a hátrányát a Szombathely, egyetlen ponttal azonban még mindig Simon Balázsék vezettek a nagyszünetben, 53-52-re.

Kiélezett harmadik negyedet hozott a találkozó, de nagy csatában ismét négy ponttal ellépett az Albacomp, a végjátékban nagy izgalmak közepette végül négy ponttal nyertek Peresztegi Nagy Ákos tanítványai. (108-104)

Alaposan megszenvedett a második helyezett Dombóvár a tizedik pozícióban szerénykedő Soproni sÖrdögök ellen.

Meglepetésre, a kiegyenlített első tíz perc után a félidőre hét pontos előnyt szedett össze a Sopron.

A harmadik negyedben csak egy pontot tudott faragni a hátrányából Dzunics Braniszlav legénysége, így nagy küzdelemre volt kilátás a záró játékrészben.

A nagy hazai hajrá nem is maradt el, de ez csak arra volt elég, hogy kiharcolja a hosszabbítást a Dombóvár (70-70)

A végjátékban csak egy hajszállal volt jobb a hazai csapat, de az az egyetlen pont is éppen elég volt a dombóvári győzelemhez.

UNIQA NB I, A-CSOPORT, FÉRFIAK

ALBACOMP – FALCO KC-SZOMBATHELY
108–104 (33–26, 20–26, 30–27, 25–25)
Székesfehérvár, 2500 néző. V: Valovics, Pálla, Bognár
ALBACOMP: SIMON B. 26 Bradford 16/6 RADOVICS 30/3 MCCLENDON 17 Bencze 7
Csere: Dávid, SOÓS 5/3, BOOZER 7
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 18/6 DOYNE 29/12 Draughan 9/6 KAZLAUSKAS 29/24 Aliakszejev 6
Csere: Borszéki 5/3, VÁRADI 8/6, Feigl, Will
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–12. 5. p.: 14–14. 9. p.: 28–23. 14. p.: 37–28. 17. p.: 45–45. 18. p.: 45–52. 22. p.: 64–57. 25. p.: 66–66. 29. p.: 81–71. 32. p.: 87–79. 33. p.: 87–85. 36. p.: 94–92. 39. p: 98–98
Kipontozódott: Aliakszejev (34. p.), Bencze (36. p.), Váradi (40. p.)
PERESZTEGI NAGY ÁKOS, az Albacomp edzője:
Nehéz volt megszervezni a védekezésünket, de ezen az estén sikerült támadásban is felülmúlnunk a Falcót.
SZRECSKO SZEKULOVICS, a Szombathely edzője:
Az Albacomp negyvennyolc büntetőt dobott, mi huszonegyet…
PLANET LEASING DOMBÓVÁR KC – SOPRONI SÖRDÖGÖK
79–78 (19–19, 19–26, 12–13, 20–12, 9–8)
Dombóvár, 1100 néző. V: Kóthay, Király, dr. Páli
DOMBÓVÁR: MILLS 26/6, BALOGH 8, Deák 6, Bódi 4/3, Wiley 11/9. Cs: SANDERS 14, English 10/3, Molnár M.. Edző: Dzunics Braniszlav
SOPRON: BRADLEY 16/6, Lakatos 5, VIGGIANO 31/12, Lesko 13, Körtélyesi 4. Cs: Vesztergom, Boldizsár, Pojbics 9/9, Frana. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása: 5. p.: 10–9. 15. p.: 31–32. 25. p.: 45–49. 35. p.: 57–65
Kipontozódott: Boldizsár, Lesko (40. p.), Körtélyesi (44. p.)