A Boston Garnett és Pierce vezetésével átgázolt a Houstonon

2008.03.19. 08:28
A Rick Adelman dirigálta Houston január 29-től kezdődően mindegyik meccsét megnyerte, így át is vette a vezetést a Nyugati főcsoportban. A 128. játéknapon viszont az NBA egyik legjobb csapatát, a keleti első, Bostont fogadták.
A Houston padlóra került a Boston ellen
Fotó: Reuters
A találkozót megelőzően összesen 22-szer nyertek Tracy McGradyék, úgy hogy a csapat legnagyobb sztárja Jao Ming már hetek óta sérült (idén már nem is játszhat). Ez a sorozat pedig a második leghosszabb volt az NBA történetében.

A Boston viszont nem ismert kegyelmet és két negyednyi „szöszmötölés” után (a nagyszünetben még 40–40-re álltak a csapatok) leradírozta a pályáról a házigazdákat.

A meccs során 22 pontig jutó Kevin Garnett és a 20 pontos Paul Pierce vezényletével 16 pontot vert a Celtics a Rockets-ra a harmadik felvonásban, majd az utolsó játékrészben ezt még néggyel toldották meg így, kialakítva a 74–94-es végeredményt.

A Houston nem bírta el Tracy McGrady pontjainak hiányát, a hazaiak egyik legjobbja ugyanis ezúttal csak 8 pontot dobott. A Rockets legjobbja az argentin Luis Scola volt, a maga 15 pontjával.

A bajnoki cím várományosai között számon tartott Lakers Dallasban játszott egy rendkívül kiélezett mérkőzést, melyen 102–100 arányban diadalmaskodott. Kobe Bryant tőle nem éppen szokatlan módon csapat legeredményesebb játékosa volt 29 dobott pontjával, míg a másik oldalon ezúttal is Dirk Nowitzki vitte a prímet 35 ponttal.

A Keleti főcsoportban második Detroit a jó erőkből álló Denvert látta vendégül, és győzte le 16 ponttal, míg a Chicago a rájátszásért vívott harc szempontjából fontos meccsen verte meg a New Jersey-t.

A Phoenix Suns többek között Shaquille O'Neal 16, és Amare Stoudemire 25 pontja révén győzte le a Portlandot.