Tovább menetel a Falco a kosárlabda-bajnokságban

2008.03.12. 21:37
Hozták a kötelezőt az esélyesek a férfi kosárlabda bajnokság 22. fordulójában. A Paks hazai pályán esélyt sem adott a Zalaegerszegnek, a Falco és a Pécs viszont egy negyedet átengedett ellenfelének. A Dombóvár és a Sopron idegenben aratott fontos sikert.
Kálmán László sérülése ellenére is 23 pontot tudott szerezni

A sérüléssel küzdő Kálmán László végül vállalta a játékot a listavezető Falco a Nyíregyháza elleni mérkőzésén, és 23 pontjával főszerepet vállat csapat újabb diadalából. A szombathelyiek mérlege: 21 mérkőzésből 19 győzelem, így már matamatikailag is biztossá vált, hogy a Falco végez az alapszakasz élén.

Gyengén kezdett a PVSK-EXPO CENTER Pécs a Kaposvári KK ellen. Annak ellenére, hogy a baranyaiak elölről, míg a kaposváriak hátulról voltak a másodikak a fordulót megelőzően, a vendégek 25-14-re megnyerték az első negyedet

Mielőtt azonban különösebben elbízta volna magát Horváth Imre együttese, a Pécs rendezte sorait és Williams, Lapov és Alekszics vezérletével magabiztosan szerezte meg a győzelmet.

Az Atomerőmű nem ijesztgette így a paksi drukkereket: ők esélyeshez méltóan tartották végig a kezükben a ZTE elleni találkozót. Gulyásék már a szünetre tetemes előnyt halmoztak fel, így még az is belefért nekik, hogy a harmadik negyedben egy kicsit rápihenjenek a hajrára.

Sabáli Balázs csapat végül 25 pontos győzelmet aratott, a Zalaegerszeg pedig valószínűleg búcsút inthet a felsőházi rájátszásnak.

A bajnokesélyes Dombóvár Budapesten szerezte meg idei tizennegyedik győzelmét, a több sebből vérző MAFC ellen. Hiába dobott Vavra András 28, Jitim Young pedig 24 pontot a hazaiaknál, kettejük jó teljesítménye kevés volt a jobb erőkből álló Dombóvár ellen.

A sereghajtó Hódmezővásárhely otthon próbálta begyűjteni negyedik bajnoki győzelmét, azonban nem bírt a felsőházba igyekvő Sopronnal. Bár sérült centereit nélkülözniük kellett, a vendégek mégis győztek, 100-91-re.

A forduló rangadóján a hetdik Albacomp a negyedik helyen álló Szolnokot fogadta. A hazaiak kilenc perc elteltével már 22-9-re vezettek, így a Szolnok csak futott az eredmény után. Pór Péter együttese azonban nem tudta beérni riválisát, mert játékosai a döntő pillanatokban hibáztak. Az Albacomp így végül magabiztosan győzött.

A két közvetlen rivális, a nyolcadik helyért küzdő Körmend és Kecskemét párharca hazai sikerrel zárult. Ahogy az várható volt, nagy csatát hozott a két gárda csatája, amelyen felváltva vezettek a csapatok. A hajrát aztán a Körmend bírta jobban, és folytatta remek sorozatát.

A 14 pontos siker azt is jelenti a Dragoljub Krivacsevics együttese számára, hogy a Kecskeméttel szembeni összevetésben jobb a pontarányuk is.

FÉRFI KOSÁRLABDA_BAJNOKSÁG

22. FORDULÓ
MAFC-PLANET-LEAQSING DOMBÓVÁR 81–89 (18–26, 22–21, 21–19, 20–23)
Gabányi Sportcsarnok, 250 néző. V: Benczur, Szilas, Jakab
MAFC: YOUNG 24/6, Fodor 2, Wehner 13/9, VAVRA A. 28/9, Fülöp 2. Cs: Misek 12/6, Radovics. Edző: Dinnyés Attila
DOMBÓVÁR: ENGLISH 16, MILLS 22/12, Deák 3, Sanders 20/3, WILEY 19/15. Cs: Vas, Bódi 6, Balogh 3/3, Molnár. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–7. 5. p.: 9–9. 15. p.: 29–40. 23. p.: 46–47. 27. p.: 56–55. 35. p.: 66–74
Kipontozódott: Wehner (38. p.)
Dinnyés Attila: – Amit jelen helyzetünkben tudtunk, megtettük, s ehhez gratulálok csapatomnak.
Dzunics Braniszlav: – Megszenvedtünk ezért a győzelemért, mert csak időnként játszottunk úgy, ahogy szerettünk volna.

PVSK-EXPO CENTER PÉCS-KAPOSVÁRI KK 86–68 (14–25, 23–11, 23–13, 26–19)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 2000 néző. V: Pálla, Török R., Tóth K.
PÉCS: Kutasi 2, WILLIAMS 17/9, Dénes 6/6, Tóth N. 9, LAPOV 17/9. Cs: ALEKSZICS 17/6, Czigler 6, Jovanovics 2, Grebenár 8, Lepsényi, Kovács P. 2, Pólya. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Völgyi Péter
KAPOSVÁR: Csirke 7, VOJVODA 10/6, Szőke 8, Hendlein 12, Orosz 11. Cs.: Kinsella 9/6, Kiss K. 9/6, Tömösváry 2, Márkus. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–4, 6. p.: 6–8, 13. p.: 20–30, 17. p.: 32–34, 23. p.: 46–41, 26. p.: 55–43, 33. p.: 67–52, 37. p.: 77–59
Kipontozódott: Vojvoda (31. p.)
Sztojan Ivkovics: – Több emberünk volt, ez kihatott a végeredményre. Drukkolok, hogy jövőre is találkozzunk a Kaposvárral.
Horváth Imre: – Nem ismertek a körülményeink, sok edzés kimaradt, ez az eredményben is megjelent.

BODROGI BAU-VÁSÁRHELYI KOSÁRSULI-SOPRONI SÖRDÖGÖK 91–100 (32–24, 22–26, 20–27, 17–23)
Hódmezővásárhely, 500 néző. V: Földházi, Hegedűs T., Gál J.
VÁSÁRHELY: Drahos 12/6, Böszörményi 6, C. D. BROOKS 30/9, Kováts 7, GÉMES 21/6. Cs: Freeman 15/3, Babut, Szögi. Edző: Czuprák László
SOPRON: Bradley 16/6, LAKATOS 30/18, VIGGIANO 20, Boldizsár 8, Körtélyesi 5. Cs: Pojbics 9/3, VESZTERGOM 12. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 13–0. 7. p.: 27–10. 9. p.: 29–18. 13. p.: 36–30. 16. p.: 42–33. 18. p.: 50–41. 22. p.: 54–59. 24. p.: 61–61. 28. p.: 73–70. 33. p.: 78–82. 37. p.: 86–93
Kipontozódott: Viggiano (39. p.)
Czuprák László: – A végjátékban két bírói ítélet megpecsételte a mai mérkőzés sorsát.
Meszlényi Róbert: – Nehéz helyzetben voltunk, hiszen sem Lesko, sem Frána nem tudta vállalni a játékot, így gyakorlatilag center nélkül játszottunk. Szerencsére a mai játék a csapatról szólt, és ebben mi voltunk a jobbak.

ATOMERŐMŰ SE - ZALAKERÁMIA-ZTE KK 77–52 (24–12, 22–16, 14–17, 17–7)
Paks, 700 néző. V: Forrai, Kiss L., Vétek
ATOMERŐMŰ: Mészáros Z. 5, TOROMAN 10/6, Stevenson 2, Horváth Z. 7, GULYÁS 18/3. Cs: CSAPLÁR-NAGY 10/6, MURRY 15/6, Brooks, Kiss Zs., Panta 9/3, Morgen, Horányi. Edző: Sabáli Balázs
ZTE: Miskovics 3, WALTERS 12, Kámán 11/3, Hoffmann 4, BASETTE 11. Cs: Simon L., Keresztes 2, Baki 7/3, Tóth Á. 2, Vertetics. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–9. 15. p.: 36–22. 25. p.: 52–37. 35. p.: 68–51
Kipontozódott: Walters (32. p.)
Sabáli Balázs: – Korán elhisszük hogy megnyerjük a meccset, a húszpontos előnyt tovább kellett volna növelni. Szerencsére a vendégek nem tudták büntetni a könnyelmű játékunkat.
Bodrogi Csaba csapatvezető: – Az első félidőben sem a védekezésünk, sem a támadásunk nem volt megfelelő, a hazai zavartalanul dobálták a triplákat. Miskovics sérülése és a gyenge dobószázalékunk pedig végleg eldöntötte a meccset.

FALCO KC SZOMBATHELY - MARSO-VAGÉP NYKK 109–79 (26–21, 20–28, 35–13, 28–17)
Szombathely, 2800 néző. V: Bodnár, Király, Győrffy
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 23/3, DOYNE 29/6, VÁRADI K. 11/6, KAZLAUSKAS 19/6, Aliakszejev 8. Cs: Feigl 2, DRAUGHAN 15/3, Borszéki, Will 2, Csiszár, Papp, Horváth D. Edző: Szrecsko Szekulovics
NYÍREGYHÁZA: Savic 10, Buchanan 6, Mouton 7/3, SITKU 18/6, HELBICH 20/3. Cs: Trepák 8, Siska 3/3, Krasznai 2, Farkas 2, Nagy K. 3/3. Edző: Déri Csaba
Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–6. 8. p.: 24–13. 14. p.: 36–27. 17. p.: 39–34. 24. p.: 63–51. 27. p.: 69–58. 33.. p.: 89–71. 37.. p.: 100–71
Kipontozódott: Feigl (37. p.)
mestermérleg
Szrecsko Szekulovics: – Az első félidőben rosszul játszottunk és rosszul is védekeztünk, nagyszünet után elkaptuk a ritmust és végül jó játékkal nyertük meg a találkozót.
Déri Csaba: – Egy nagyon jó első félidőt produkáltunk, de utána nem tudtuk tartani a lépést a Falcóval.

ALBACOMP-SZOLNOKI OLAJ KK 84–70 (24–13, 17–18, 21–19, 22–20)
Székesfehérvár, 1800 néző.
V: Valovics, Kapitány, Farkas G.
A mérkőzés osztályzata: 3
ALBACOMP: SIMON B. 15, BRADFORD 14/3, RADOVICS 24/6, MCCLENDON 14/3, Bencze Z. 5 Csere: Soós 8/6, Boozer 4
SZOLNOK: Kelley 9, Cziczás 3/3, HOLLINS 24/3, Sabaliauskas 10/6, Góbi 7 Csere: Molnár A. 9/3, Harazin 4, Ledoux 4/3, Tóth V.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7–4. 9. p.: 22–9. 14. p.: 24–17. 16. p.: 33–18. 24. p.: 45–43. 27. p.: 56–43. 30. p.: 60–45. 37. p.: 78–59
Kipontozódott: Cziczás (33. p.), Bencze (40. p.), Sabaliauskas (40. p.)
Peresztegi Nagy Ákos, az Albacomp edzője: A jó védekezésünknek köszönhettük a győzelmet, és annak, hogy távolról jól dobtunk.
Pór Péter, a Szolnok edzője: Nem játszottunk jól. Amikor utolérhettük volna a hazaiakat, gyermeteg hibákat követtünk el.

POLAROID LAMI-VÉD KÖRMEND-UNIVER KECSKEMÉT 82–68 (22–20, 20–16, 17–20, 23–12)
Körmend, 2200 néző. V: Hartyáni, Bognár, Gorka
A mérkőzés osztályazata: 3
KÖRMEND: THOMAS 14/3, FODOR G. 9/3, Ferencz 10/3, Vavra P.8, OCITTI 9/3 Csere: TRUMMER 14/6, FODOR M.8/6, McCants 1, Henderson 9
KECSKEMÉT: SIGURDARSON 8/6, BLAIR 34/6, HORVÁTH Á. 12/6, Jefferson 2, Fiegi 8 Csere: Szabó Zs 4, Tóth P., Halmai,
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–8. 7. p.: 14–16. 14. p.: 29–27. 17. p.: 37–36. 19. p.: 42–36. 24. p.: 44–48. 27. p.: 54–52. 35. p.:63–58. 38. p.: 75–64
Kipontozódott: Fiegi (36.)
KRIVACSEVICS DRAGLJUB, a Körmend edzője: Tudtuk, hogy nehéz lesz, de meccs közben nem gondoltam, hogy a végén többel tudunk nyerni, mint amennyivel kikaptunk Kecskeméten.
ZSOLDOS ANDRÁS: Büszke vagyok a csapatra, jól játszottunk, főleg ahhoz képest, hogy sok játékosom először lépett parkettre ebben a csarnokban. Ahhoz több kell, hogy itt valaki nyerni tudjon, mint amit mi produkáltunk.