Kálmán és Doyne remek játékával verte a Falco a Pécset a rangadón

2008.02.13. 20:22
A listavezető Falco KC 30 pont különbséggel, 105-75-re legyőzte a tabella második helyén álló PVSK-Expo Center Pécs csapatát a férfi kosárlabda NB I szerda esti rangadóján, így óriási lépést tett az alapszakasz megnyerése felé. A szombathelyieknél Kálmán László 35, az amerikai Jara Rubin Doyne 25 pontot szerzett. A pécsieknél a 15 pontos Kutasi Gergely volt a legeredményesebb. A Falco mind a kétpontosokat, mind a triplákat ötven százalék fölötti pontossággal dobta.
Kálmán László (balra) 40 perc alatt 35 pontot dobott, és 45 IBM-pontjával magasan a mérkőzés legjobbja lett
Unger Tamás
Unger Tamás

KOSÁRLABDA, FÉRFI NB I (UNIQUA FÉRFILIGA), 18. FORDULÓ

FALCO KC-SZOMBATHELY – PVSK-EXPO CENTER-PÉCS 105-75 (26-21, 27-15, 28-17, 24-22)
Szombathely, vezette: Vígh P., dr. Benczúr T., Hegedüs T.
FALCO: Kálmán 35/12, Váradi 11/3, Doyne 25/15, Kazlauskas 14/6, Aliakszejev 12. Cserék: Borszéki 3/3, Draughan 5/3, Feigl, Will. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
PÉCS: Wittmann 3/3, Kutasi 15/12, Dénes 11/6, Williams 14/3, Czigler 6. Cserék: Alekszics 6, Grebenár 8, Hosszú 3/3, Tóth N. 9/3. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.
Közeli dobások: 8/16 (50 %), ill. 14/29 (48,3)
Középtávoli dobások: 14/24 (58,3), ill. 3/9 (33,3)
Hárompontos dobások: 14/26 (53,8), ill. 10/22 (45,5)
Összes mezőnydobás: 36/66 (54,5), ill. 27/60 (45)
Büntetők: 19/20 (95), ill. 11/15 (73,3)
Lepattanók: 33 (8 támadó), ill. 24 (7)
Az első negyed még kiegyenlített játékot hozott a Savaria Arénában, bár a tempót egy viszonylag rövid, háromperces időszaktól eltekintve a Falco diktálta.

A szombathelyiek Kálmán László első duplájával 9-7-re vezettek, amikor egy perc együttes rövidzárlat (mindkét oldalon minden kimaradt) után Nick Williams és Dénes Gábor is triplát dobott, és először a meccsen átvette a vezetést a derékfájdalmakkal bajlódó Bojan Lapovot nélkülöző Pécs.

A vendégek ebben az időszakban csak hárompontosokból érték el pontjaikat – Kutasi Gergely dobott egymás után megint kettőt –, ám a másik oldalon Kálmán a kezébe vette a marsallbotot.

A 35 esztendős válogatott irányító-dobóhátvéd a 6. és a 9. perc között a Falco 13 pontjából 11-et egymaga dobott, és 22-21-nél már ismét a listavezető állt jobban.

Kálmán rövid időre visszahúzódott az irányító szerepébe, de ekkor már a többiek is elkapták a ritmust. A Pécs ellenben visszaesett, több mint három percig nem talált be, így a második negyed elején Arnas Kazlauskas hárompontosával máris nyolc pontra nőtt a Falco előnye (29-21).

Ez a játékrész egy 8-2-es vasi „futással” indult, és az első tíz perc végén látott Falco-parádéval együtt megalapozta a magabiztos győzelmet.

Amikor a PVSK elkezdett volna reménykedni – mint akkor, amikor Grebenár Péter ziccerével 39-31-re feljött –, akkor mindig egy erős szombathelyi sorozat következett.

A 17. és a 19. perc közötti időszakot megint 9-2-re megnyerte Szrecsko Szekulovics vezetőedző együttese, amely Váradi triplája után 53-36-ra vezetett a meccs felénél.

A Pécs a folytatásban sem tudta tartani a Falco ritmusát. A vendéglátók ötven százalékos mezőnyszázaléka a folytatásban még valamelyest javult is, így a szombathelyi szurkolóknak nem a győzelemért kellett izgulniuk, hanem azért, hogy meglegyen ismét a száz dobott pont.

Meg is lett – a találkozó 39. percében Doyne Jara Rubin tempódobásával; a szezon során egyébként ötödször –, sőt utána még további öt ponttal túl is lépte a Falco a lélektani küszöböt.

A lefújáskor 105-75 állt az eredményjelzőn, ami azt jelenti, hogy a szombathelyiek szinte biztosan megnyerik az alapszakaszt.

A Falcónál Kálmán László 35 pontot szerzett úgy, hogy a kettőpontosainak a 73 (8/11), a tripláinak pedig a 67 százaléka pontos volt (4/6).

Az amerikai Doyne 26 perc alatt szerzett 25 pontja, illetve 75 százalékos dobószázaléka szintén elképesztő.

A Falco ebben a szezonban másodszor is legyőzte a PVSK-t, az 5. fordulóban 80-88 volt az eredmény Pécsett.