Biztosan győzött a San Antonio és a Dallas, megint kikapott a Miami

2008.01.07. 00:42
Győzött a címvédő San Antonio és a Dallas is az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 64. játéknapján. A Spurs a Los Angeles Clippers otthonában nyert 88-82-re, míg a Mavericks Minneapolisban verte 101-78-ra a Minnesota Timberwolvest. A Memphis Grizzlies–Miami Heat összecsapáson 101-94-es hazai siker született.
Dirk Nowitzki (balra) húsz mezőnykísérletből 12-szer betalált a gyűrűbe
Getty Images

KOSÁRLABDA, ÉSZAK-AMERIKAI PROFI BAJNOKSÁG (NBA)

A 64. JÁTÉKNAP LEGFRISSEBB EREDMÉNYEI:
  • Los Angeles Clippers–San Antonio Spurs 82-88 (ld.: Kaman 20, Thornton 17, Maggette 14, ill. Parker 26/3, Ginobili 23/3, Duncan 17)
  • Minnesota Timberwolves–Dallas Mavericks 78-101 (ld.: McCants 21/6, Al Jefferson 16, Jaric 14/6, ill. Nowitzki 30/3, J. Howrad 22, Terry 14/6, Harris 12/3)
  • Memphis Grizzlies–Miami Heat 101-94 (ld.: Gasol 28, M. Miller 25/9, Gay 22/6, ill. R. Davis 24/6, Wade 18, Quinn 17/15, Haslem 14, Blount 12)

KORÁBBI EREDMÉNYEK:
Toronto Raptors–Cleveland Cavaliers 90-93
Washington Wizards–Seattle Supersonics 108-86
  • A többi mérkőzésről hétfő reggel olvashatnak összefoglalót.
A San Antonio együttesében Tony Parker 26, Manu Ginobili 23, míg Tim Duncan 17 pontot szerzett a STAPLES Centerben, ahol a texasi bajnokcsapat végig szoros meccsen győzedelmeskedett.

Ginobili, aki ezt megelőzően öt mérkőzést hagyott ki kézujjficam miatt, 23 pontjából tizenkettőt az utolsó negyedben szerzett.

A két együttes között 3:10 perccel a vége előtt alakult ki a legnagyobb különbség, ekkor a Spurs 85-77-re vezetett. A Clippers hiába hajrázott derekasan, már nem tudott fordítani.

A kaliforniaiaknál Chris Kaman 20, Al Thornton 17, Corey Maggette pedig 14 pontot dobott.

Minneapolisban a Dallas sokkal magabiztosabb győzelmet aratott (101-78), a harmadik és a negyedik negyedben már csak hatalmas előnye megtartására törekdett a Mavericks.

A vendégeknél Dirk Nowitzki 30, Josh Howard 22 ponttal tűnt ki, a Wolves oldalán Rashad McCants 21, Al Jefferson 16 pontig jutott.

Memphisben kiélezett végjátékban dőlt el a Grizzlies–Miami Heat összecsapás, amelyet végül a hazai csapat nyert.

A floriai gárda negatív sorozata folytatódott; Pat Riley főedző csapata sorozatban hetedszer kapott ki.

A Heatnél a sérüléssel bajlódó Dwyane Wade a cserepadról jutott szóhoz, 29 perc alatt 18 pontot dobott, de húsz kísérletéből csak hét volt jó. Shaquille O’Neal csípőgyulladás (úgynevezett bursitis vagyis nyálkatömlő-gyulladás) miatt egyáltalán nem játszott.

A Grizzliesnél hárman is húsz pont fölé jutottak, a legeredményesebb a spanyol Pau Gasol volt 28 ponttal.