Idegenbeli győzelemmel adott életjelet magáról a címvédő Olaj

2007.11.08. 20:11
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának hatodik fordulójában Kaposváron győzött 15 ponttal a címvédő Szolnok csapata. Pór Péter együttese minden negyedet megnyerve, zsinórban három vereség után érte el szezonbeli harmadik sikerét, míg a házigazdák ötödször hagyhatták el vesztesen a pályát.
Thomas Kelley 20 ponttal segítette a Szolnokot a kaposvári győzelemhez
Mirkó István (archív)

Orosz két kihagyott büntetője nem éppen bíztató kezdetet jelentett, de aztán Day triplája ezt valamelyest ellensúlyozta. Mégis a vendégek higgadtak le előbb, és két triplával, valamint hétpontos előnnyel zárták az első etapot.

Bizony a folytatásban még hatástalanabbá vált a hazaiak védekezése, és a 15. percben tizenöt pontos szolnoki vezetésnél Berezsnoj edző kénytelen volt már időt kérni. Mondandójából nem sok valósulhatott meg, mert elsősorban Lopatkát és Hollinst továbbra sem tudták tartani a hazaiak, sőt, az előbbivel szemben a két hazai center rövid időn belül három-három személyit is összeszedett.

Hiába volt a hazai oldalról Hendley jó dobóátlaga, ez kevésnek bizonyult. A második félidő sem hozott változást, jottányit sem javult a hazai védekezés, a harmadik negyedben már négy hazai játékos gyűjtött be három személyit, miközben a szolnokiak közül egyetlenegy sem.

Day ugyan eredményesebbé vált ebben a ciklusban, de hát követői elsősorban a szolnoki oldalon akadtak. Tizenkét pontos előnnyel kezdte az utolsó negyedet a Tisza-parti gárda, amit higgadt játékkal, álmatag hazai statisztálás mellett 18-ra növelt, s hiába volt az újabb hazai időkérés, a kaposváriak szakvezetője nem tudta megakadályozni csapata minden elgondolást nélkülöző, egyre jobban széteső játékát.

NB I, ÉLVONALBELI FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ:

KAPOSVÁRI KK - SZOLNOKI OLAJ KK 73–88 (17–24, 13–16, 21–23, 22–25)
Kaposvár, 800 néző, V: Ádám, Hegedűs, Szilas
KAPOSVÁR: Day 22/12, Kiss K. 5, Edwards 18, Hendlein 19/6, Orosz 2. Csere: Niparavicius 7, Tömösvári, Csirke, Szőke, Vojvoda. Edző: Viktor Berezsnoj
SZOLNOK: KELLEY 20, Cziczás 8, Hollins 13/3, JURKUNA 14/12, LOPATKA 20. Csere: Molnár A. 9/6, Harazin 4. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7–6. 8. p.: 13–14. 13. p.: 19–27. 18. p:. 26–35. 22. p.: 34–4. 25. p.: 39–51. 33. p.: 56–67. 38. p.: 64–76
Viktor Berezsnoj: Amit az utolsó négy napban megbeszéltünk, abból semmit sem tudtunk megvalósítani. Érthetetlen, hogy hazai pályán sem tudjuk kihasználni a tiszta dobóhelyzeteket.
Pór Péter: Jó védekezésünk mellett a mai napon támadásban is előreléptünk, ám számunkra legfontosabb a győzelem volt.