Shock-siker, minden idők legtöbb pontot hozó meccse a döntőben

2007.09.06. 11:43
A tengerentúli női profi kosárlabdaliga (WNBA) döntőinek történetében a legtöbb pontot hozta szerdán a Detroit és a Phoenix első mérkőzése, amelyet 108-100-ra a hazai pályán játszó Shock nyert meg. A finálé az egyik fél harmadik győzelméig tart, a következő mérkőzést szombaton rendezik meg.
Plenette Pierson (jobbra) próbálja eltartani magától Kelly Schumachert, a Phoenix centerét. Pierson remekül játszott
Reuters
Reuters

A michiganieknél a csapat szíve, legfontosabb kulcsembere, Cheryl Ford hiányában két csereember, Plenette Pierson és Kara Braxton döntő szerepet vállalt magára; ketten együtt 45 ponttal és 22 lepattanóval segítették győzelemre a Detroitot az Auburn Hills-i sportcsarnokban.

A Shock remekelt lepattanózásban is, játékosai 48 palánkról lecsorgó labdát kaparintottak meg, szemben a Phoenix 30 reboundjával.

Ami a csereembereket illeti, a hazai kispad összesen 50 pontot hozott össze, míg a Mercury tartalékjai mindössze tizenkettőt.

Lauren Jackson, a Seattle Storm játékosa kapta az alapszakasz legértékesebb játékosának (MVP) járó díjat. A nagyításhoz kattintson a képre!
Reuters
Így aztán hiába dobott a phoenixi Penny taylor 32, Cappie Pondexter pedig 27 pontot, a Mercury mégis elszenvedte első vereségét a rájátszásban.

A Detroitnál Plenette Pierson 26, Katie Smith 22, Kara Braxton pedig 19 pontig jutott, s további három játékos ért el két számjegyű dobóteljesítményt.

Nem ment az arizonaiak egyik ászának, Diana Taurasinak: az All-Star-játékos, aki a playoff eddigi meccsin húszpontos átlagot produkált, ezúttal kereken 10 pontot szerzett.

Az első negyed még ugyan a Mercuryé volt (21-18), de a második felvonásban már átvette a vezetést a Shock (41-35 a félidőben), és végül megnyerte a meccset.

KOSÁRLABDA, ÉSZAK-AMERIKAI NŐI PROFILIGA (WNBA)